Jump to content

VAND Bmw e90 320dA 08/2005


Cristian.O

Recommended Posts

Apropo masina are co2 153 trecut in carte...asta asa ca sa va calmati cu subiectul asta...masina este impecabila din orice punct de vedere si eu zic ca mai bine se inchide acest thread.

 

Asta asa ca un sfat pentru cei care vor sa cumpere masini din tara si se bucura la un pret mai mic decat au 2-3 masini care chiar merita....va bucurati la o diferenta de bani si cu timpu ajungeti sa depasiti cu mult bugetul pe care il dadeati din prima pe o masina ingrijita si perfect functionala.

Edited by ckh
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Gizmo, am luat aceeasi masina. Este identica cu a lui. Masina a fost tot a unui coleg de pe forum.

 

@ckh felicitari daca tu ai cumparat-o. Masina este foarte ok.

 

Eu am facut referire la alta chestie. Am luat o masina identica cu a lui la aceeasi bani. Bani pe care i-am oferit si lui acum 2-3 luni. Dar diferenta dintre cei 2 vanzatori este ca cel de la care am cumparat-o este un om super, care a inteles ca nu poate vinde masina cu aceeasi bani pe care i-a bagat in ea. Probabil ai eu acum daca vreau sa o vand nu mai iau aceeasi bani pe care i-am dat. Asta e piata, nu te poti pune contra, doar daca vrei sa stai 2-3 ani cu ea nevanduta. Probabil Cristian.O nu a fost atat de hotarat sa o dea, dar tot la pretul care i-am zis eu a dat-o. Asa ca nu vad rostul incapatinarii si orgoliului.

 

Si eu ma bucur de masina de vreo 2 luni, nu am pierdut nimic. Nu am cum sa ma oftic cand masina este identica.

  • Like 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

@Gizmo, am luat aceeasi masina. Este identica cu a lui. Masina a fost tot a unui coleg de pe forum.

 

@ckh felicitari daca tu ai cumparat-o. Masina este foarte ok.

 

Eu am facut referire la alta chestie. Am luat o masina identica cu a lui la aceeasi bani. Bani pe care i-am oferit si lui acum 2-3 luni. Dar diferenta dintre cei 2 vanzatori este ca cel de la care am cumparat-o este un om super, care a inteles ca nu poate vinde masina cu aceeasi bani pe care i-a bagat in ea. Probabil ai eu acum daca vreau sa o vand nu mai iau aceeasi bani pe care i-am dat. Asta e piata, nu te poti pune contra, doar daca vrei sa stai 2-3 ani cu ea nevanduta. Probabil Cristian.O nu a fost atat de hotarat sa o dea, dar tot la pretul care i-am zis eu a dat-o. Asa ca nu vad rostul incapatinarii si orgoliului.

 

Si eu ma bucur de masina de vreo 2 luni, nu am pierdut nimic. Nu am cum sa ma oftic cand masina este identica.

Am vandut masina cand am vrut si cu cat am vrut. Daca nu te ofticai,taceai,si filozof ramaneai. Nu am nevoie de aprecierile tale. Dupa cum am zis,topicul se poate inchide.

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Imi fac timp si vin @ckh.

Topicul de prezentare o sa il fac zilele astea.

 

Cristian.O, nu vreau sa intru in polemici cu tine, doar ziceam...

 

E greu de acceptat cand un pusti de 25 ani si nepriceput are dreptate.

  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Imi fac timp si vin @ckh.

Topicul de prezentare o sa il fac zilele astea.

 

Cristian.O, nu vreau sa intru in polemici cu tine, doar ziceam...

 

E greu de acceptat cand un pusti de 25 ani si nepriceput are dreptate.

 

Felicitari pentru achizitie! Ai luat o masina foarte buna la un pret mic. Fa-ti topic de prezentare si lasa topic-urile altora in pace!

P.S. Cred ca e greu de acceptat pentru tine faptul ca nu iti da nimeni dreptate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In functie de aceste emisii se calculeaza taxa de timbru/mediu sau cum s-o mai numi acum. E unul din criterii, pe langa vechime, capacitate cilindrica motor si norma de poluare.

Iar o masina cu o cutie de viteze automata are mai multe emisii de co2 decat una cu o cutie de viteze manuala.

Link to comment
Share on other sites

In functie de aceste emisii se calculeaza taxa de timbru/mediu sau cum s-o mai numi acum. E unul din criterii, pe langa vechime, capacitate cilindrica motor si norma de poluare.

Iar o masina cu o cutie de viteze automata are mai multe emisii de co2 decat una cu o cutie de viteze manuala.

 

 

Am inteles asta..dar de ce are emisii de manuala daca e automata nu am inteles..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.