Jump to content

Prologic 7


Recommended Posts

Inside, vorbesti cu rautate, despre un coleg pe care nu l-ai intalnit niciodata; habar nu ai daca se pricepe, sau nu.

Si, dupa cum vezi, toti au observat ca rautatie tale vin dintr-o neintelegere cu Neo.

E nevoie sa o "rezolvi" aici, pe forum?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu pe cine ai trimis si am refuzat, nu stiu ce nemultumire are sau a avut Alex deoarece nu a exprimat-o niciodata, problema cu Seria 1 o expui in necunostiinta de cauza, trunchiat asa cum probabil ai auzit-o, preturile pe care le vehiculezi ca fiind ale noastre nu sunt reale, etc.

 

Repet, NU te cunosc, NU ne-am intalnit niciodata, NU ai fost la noi in service NICIODATA, NU ti-am facut nici o lucrare asa ca NU trebuie sa iti dau nici o explicatie. Lasa lumea sa vorbeasca despre problemele/nemultumirile lor ca nu cred ca te-a angajat nimeni purtator de cuvant.

 

Vezi ca e o diferenta la posturile tale fata de ale altor colegi de forum. c.saintz, adiv, Alex.Nastase, toti vorbesc despre experienta PROPRIE avuta in relatia cu mine, tu esti singurul care vorbesti in numele altora.

 

Cu asta refuz sa continui acest subiect stupid si polemica inutila cu tine. Iti doresc success si numai bine.

Link to comment
Share on other sites

@Inside - ai recomandat pe altcineva. E suficient. Clientul va alege pena la urma varianta care ii convine. Nu are decat sa se documenteze pentru a face alegerea corecta.

 

@Neo_andersson - postarea de mesaje private se sanctioneaza pe forum. Nu mai posta discutii private!

Link to comment
Share on other sites

eu cunosc 2 cazuri, de tip esec, facute de neo....

1. cel al lui alex_wly ....nerezolvat si cu banii luati ....

 

2. cel al baiatului cu seria 1, unde neo si-a batut efectiv joc de masina lui .... omul a cerut instalarea unor faruri cu bixenon si FRM2 pe masina care nu a avut xenon.

s-au intamplat urmatoarele :

- clientul a fost mintit ca nu merg facute farurile respective cu FRM2, total neadevarat, eu facand cateva astfel de cazuri, si valymad facand asta in bucuresti. astfel a fost indus in eroare sa-si cumpere FRM3 pe care a dat foarte multi bani, nejustificat si inutil

- farurile nu au fost codate ca si xenon pe masina, cum era normal, si au fost facute pacalite cu condensatoare ca in epoca de piatra, fiind periculos pentru FRM

- nu a stiut sa-i codeze corespunzator stopurile si a tras un fir de la stopul de pe luneta, incarcand acea linie din circuit si punand in pericol siguranta masinii. se putea rezolva modificand PWM-urile pe liniile de la stopuri astfel incat sa se aprinda. nu a stiut asta.

 

tragand linie, s-a realizat o mare carpeala, si din cate am inteles i s-au cerut 700 RON (poate ma insel, dar asa am inteles de pe topicul omului), o suma foarte mare pentru nimic realizat.

 

c.sainz poate a beneficiat de gratuitati si favoruri din partea lui neo si de aceea incearca sa-i protejeze imaginea.

de asemenea incearca sa "elimine" parerile unuia care urmaseste forumul si nu interesele proprii ca in cazul lui.

 

nu zic sa-l ocoliti .... sunt anumite chestii care poate le stie .....

DAR RECOMAND : banii sa fie platiti DUPA si DACA rezultatul dorit este atins.....

Edited by RobyS
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

c.sainz poate a beneficiat de gratuitati si favoruri din partea lui neo si de aceea incearca sa-i protejeze imaginea.

de asemenea incearca sa "elimine" parerile unuia care urmaseste forumul si nu interesele proprii ca in cazul lui.

 

nu zic sa-l ocoliti .... sunt anumite chestii care poate le stie .....

DAR RECOMAND : banii sa fie platiti DUPA si DACA rezultatul dorit este atins.....

 

Altul care "recomanda", fara sa cunosca nimic :laugh:

Nu am beneficit de gratuitati si/sau favoruri. Am platit tot ce am comandat. (daca citeai ce am scris, intelegeai pana la urma)

Si nu elimin parerea nimanui; insa, mi se pare normal sa ai o parere cand STII despre ce vorbesti! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

eu, spre deosebire de tine, cunosc aceasta "meserie" si nu fac astfel de greseli.....

eu am reusit multe astfel de codari. tu ce calificare ai in domeniu ?

 

tu NU CUNOSTI nimic din acest subiect discutat aici, si doar te bagi in seama sa-ti protejezi prietenii.....

eu nu am protejat pe nimeni...

meseria ta e sa dai din gura si sa-ti protejezi doar oamenii care te platesc, sau care-ti aduc foloase si favoruri.

vad ca asa te comporti si pe forum !

Link to comment
Share on other sites

Bebitza, ca de obicei, discuti despre oameni si evenimente despre care ...nu stii nimic!

Imi plac dialogurile interesante, inteligente; ca si oamenii, de altfel. Cei ca tine ii ignor. Sincer

Cand vei fi in stare de ceva, da-mi un mesaj privat :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bebitza, ca de obicei, discuti despre oameni si evenimente despre care ...nu stii nimic!

Imi plac dialogurile interesante, inteligente; ca si oamenii, de altfel. Cei ca tine ii ignor. Sincer

Cand vei fi in stare de ceva, da-mi un mesaj privat :thumbsup:

 

mirciulica (asta ca reply la bebitza), pacat ca nu poti tine astfel de dialoguri.

scopurile iti depasesc logica.

si mie imi plac dialogurile utile, si inteligente, din care inveti ceva, ..... dar discutand cu tine nu am astfel de ocazii.

 

ai face bine sa te bagi in astfel de topicuri doar atunci cand ai habar despre ce se discuta in ele.

esti pe langa acest subiect.... totalmente.... si nu inteleg rolul interventiei tale. in calitate de ce ?

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Apropo, Alex_WLY are ban, dar mi-a zis mie sa dau copy/paste aici pe forum. Sunt curios ce mai ai de zis acum.

 

Alex w L y: Sal, inteleg pe acest topic de la colegul Inside care ma "injura" pe unde apuca ca ai avut nemultumiri vis-a-vis de codarea pe care ti-am facut-o acum ceva timp. Asa e?

Alex w L y: ii scrii in felul urmator

Alex w L y: faptul ca mi-ai codat masina contra sumei de 200 de lei si ai codat-o cu FRM2 spunandu-mi ca merge

Alex w L y: nu inseamna ca mi-ai rezolvat problema

Alex w L y: trebuia sa imi spui ca nu merge decat cu FRM3 si schema electrcia de la FRM3 la faruri se modifica....lucru care tu nu l-ai stiut pentru ca nu mi-ai spus nimica

Alex w L y: ai codat-o sa mearga asa....fara DRL,dimming,parking lights

Alex w L y: si multe altele,dar nimic OEM cum ti-am cerut eu.

Alex w L y: eu in momentul in care am venit la tine nu stiam de ce piese e nevoie ca sa fie 100% LCI

Alex w L y: d'aia am venit

Alex w L y: la tine

Alex w L y: spune-i ca banii i-a luat pentru codare pe LCI si el a facut o improvizatie pe FRM2

 

Vrei sa pun aici pe topic si link-ul de pe alte site-uri in care ceri tu ajutoru la aia sa codezi internetul pe un F10 ? Vad ca ai multi adepti, care tin cu tine, dar sa faci lucrurile care le-au facut si altii pe forum-urile din afara nu te face coder, daca te uitai macar in ISTA, stiai ce fire sa tragi pentru FRM.

 

Eu tot ce am zis , am venit cu dovezi nu am vorbit aiurea, vad ca tu te legi de faptul ca am eu ceva cu tine. Te si "injur" mai nou ? Asta-i buna. Lumea tre sa afle adevarul oricat ai incerca tu sa-l ascunzi. :)

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

eu, spre deosebire de tine, cunosc aceasta "meserie" si nu fac astfel de greseli.....

eu am reusit multe astfel de codari. tu ce calificare ai in domeniu ?

 

Scuza-ma ca ma bag in seama, dar am remarcat ceva care m-a pus pe ganduri, asa ca, am decis sa te intreb.

Ii intrebi pe altii ce calificare au, am vazut ca scriai ca ai tester original etc.

Trecand peste faptul ca intrebarea ta m-a facut sa ma gandesc la faza aia din B.D cu "dar pe dvs. cine va recomanda? / Un frate al meu mai mare. / E cantaret si dansul? / A fost mandatar.", tu ce experienta si ce calificare ai daca pui asemenea intrebari.

Te-am remarcat pe forumuri ca pe un om care lucra la o firma parca, nu stiam ca ai o pregatire in domeniu sau experienta.

Intrebarea mea e lipsita de ironie, sunt doar curios.

 

In mod normal oamenii care au astfel de pregatire si experienta in acest domeniu sunt un pic mai modesti, au alta varsta, sunt mai retinuti.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

care este scopul intrebarii tale?

daca era lipsita de ironie o adresai in privat si nu public.

ma dezgusta ironia si dispretul pe care incerci sa le emani subtil.... nu o sa-ti raspund in aceeasi ambianta.discutam in privat daca doresti... sunt date personale care nu le expun public.

 

discutia de mai sus nu era despre mine.... si cum ziceam mai sus, nu inteleg scopul cu care m-ai centrat in topic

si de nu as avea nici o treaba cu domeniul respectiv, macar stiu sa fac chestiile care le condamn ca nu le-a facut respectivul..... si e evident sa-mi exprim parerea si indignarea despre greselile pe care le-a facut.

cred ca poti sa te pregatesti intr-un domeniu si cu self study, daca te pasioneaza...

 

nu cumva la fel ai facut si tu, practicand mecanica acum si avand o scoala in alt domeniu ? ar trebui sa te iau la misto pentru asta si sa-ti denigrez activitatea si service-ul ? nu cred ca-i cazul......

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

In mod normal oamenii care au astfel de pregatire si experienta in acest domeniu sunt un pic mai modesti, au alta varsta, sunt mai retinuti.

 

nu-s modest. sunt oltean. imi pare rau daca nu-ti convine situatia dar n-am ce face in aceasta privinta.

varsta eu zic ca-i ok.... mai aduna vreo 10 la anii tai si zi-mi cum te vezi ? latifundiar sau tot mecanic ? te vei bucura cand te va disconsidera unul mult mai tanar ?

retinut n-are rost sa fiu. doar prostii sunt retinuti. nu ma pricep la asta.

deduc cu usurinta ca incet incet cantitatea posturilor tale incepe sa surclaseze calitatea lor.... preferam cand era invers !

tii mortis sa-mi demonstrezi ceva sau eram la rand in seara asta in programul tau de forum ?

Edited by RobyS
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.