Jump to content

BMW Bulgaresc vs motocicleta


bartro2

Recommended Posts

My two cents:

 

1. Numarul e de E36, hac parerea mea.

2. Sunt 100% sigur ca a fost doar "o atentionare cu un claxon". Sigur ... 100% <_<

3. De la "atentionare" e cale lunga pana la "intentionat" chiar si cu 10 metrii de frana. Oricum as vrea si eu sa-l cunosc pe sofer inafara de politie, sa-l intreb cum a reusit.

 

Concluzie: eu "crede" ca benveul l-a prins din urma pe nenea biciclistul(probabil, pentru niste a raspunde la fel cu "atentionari" verbale si gesticulari educate)... numai ca unul a franat mai repede decat altul :|.

 

P.S: am impresia ca pe hautovit a sa apare o pisi de BG : OKAZIE, URGENT, PLEC DIN TARA.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In baza actelor de la Politie, a declaratiilor martorilor si a numarului de inmatriculare despagubirea se poate face prin intermediul FPVS-ului !

Pentru cine a sarit in sus aratand cu mana spre "infractorii cu nr de BG" ii pot spune ca procedura de depistare a vinovatului e aceeasi cu a unuia cu numere de RO care are masina la a n'spea mana . Cine nu cunoaste relitatea de pe piata sh si despre procedura de instrainare a masinilor pe teritoriul Romaniei sa stea in banca lui si sa nu mai vorbeasca aiurea.

Aici este o treaba a Politiei , care trebuie sa isi faca datoria !

Link to comment
Share on other sites

Ar trebuie sa fie si o prioritate a guvernului sa face legi, taxe, birocratie in asa fel ca sa nu mai fie interesant sa-ti inmatriculez masina in tari invecinate, sau 'sa nu faci acte' pe masini inmatriculate in tara care isi schimb proprietarul.
Link to comment
Share on other sites

Din ce apare pe alte forumuri se pare ca nu un claxon este problema:

 

" E chiar in zona unde stau eu..si cand idiotii astia au facut pe soferii...eram la strada.Am vazut incidentul.Nici motociclistu nu e usa de biserica. Dar cel cu bmw-ul nu trebuie sa intre in el. Nu mai suferiti de motoare..ca va omoara astia pe strazi"

 

"A venit politia,dupa ce l a lovit ala cu bmw-u..asta de pe motor nu avea nimic...isi aduna piesele din motor de pe acolo...facea poze..injura...dadea cu piciorul in motor..era agresiv omu..si cand a venit politia si ambulanta..s-a intins pe jos si facea pe ranitu =))).ce penibil era... da bine la dosar cu niste zile de spitalizare. Oricum nu il gasesti pe ala cu bmw-ul nici in 10 ani...era tigan..probabil deja e dezmembrata masina"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.