Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Nu aveai emotii ? Eu cred ca tot eram ud (si nu de la apa de pe sosea) daca trebuia sa trec pe acolo :rolleyes:

Eram 5 masini in grupul nostru,eu am trecut al doilea ( nu am avut curaj sincer sa merg primul ) ,problema era ca nici alt drum nu aveam si ar fi trebuit sa ocolim zeci de km ; una peste alta,a fost ceva interesant si inedit,cel putin pentru mine care consider ca am grija de masina excesiv si o menajez cat pot :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Cand am trecut de portiunea inundata,care a fost destul de lunga,tot sa fi fost 200-300 metri,am constatat ca apa ajunsese putin peste nivelul pragurilor,deci se poate spune ca am testat-o si acvatic :LMAO:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dimineata am surprins o cifra frumoasa pe bord si am spus ca merita o poza.In alta ordine de idei,m-am intalnit cu un prieten care azi si-a cumparat un F10 535i 305 cp din 2010.Am mers intai cu a lui si apoi cu a mea ( ca si performante sunt cam la fel ) masina " trage " foarte bine insa la mine xDrive-ul isi spune cuvantul,in sensul ca pleaca instant de pe loc si sta mai bine pe curbe :smile:
Link to comment
Share on other sites

Abia cand mergi cu ambele tragi concluziile corect,nu pot spune ca sunt degeaba :thumbsup:

 

Corect, pe hartie 535-ul are performante mai bune, in viata reala probail ca nu sunt f mari din moment ce tu nu ai simtit.

Link to comment
Share on other sites

Corect, pe hartie 535-ul are performante mai bune, in viata reala probail ca nu sunt f mari din moment ce tu nu ai simtit.

Diferenta 0-100 km/h este de 0,1 sec :rofl: bineinteles in favoarea 535i

Link to comment
Share on other sites

Pai se tine bine 328xi, acum stiu sigur care va fi urmatoarea masina

Nu vrea sa nasc dispute sau alte discutii,eu zic ca merge mai bine a mea,este mult mai echilibrata.

@Andrei,este automata,insa cutia nu are si modul Eco,doar confort,sport si sport+

Link to comment
Share on other sites

Ce mai conteaza datele tehnice daca el e mai multumit de a lui, probabil 535i are o problema de balans.

:LMAO: Oricum nu este corecta comparatia,F10-le are aprox 80.000 km ( teoretic....,practic cine stie ) si peste 4 ani,a mea 28.000 km si putin peste 1 an,aici intervin mai multi factori. Am spus si mai sus,mergi cu una,te dai jos te urci in cealalta si vezi ce feeling ai. Cand am avut cateva zile pentru test un 535d xDrive,situatia a fost total diferita,iar acolo diferenta este majora ( probabil este motorul care imi place cel mai mult si pentru care as renunta la benzina )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe ideea asta peste 4 ani 535i-ul o sa traga cam ca un 320i nou.

 

In fine, macar ca si tinuta de drum, confort ai sesizat vreo diferenta?

Nu este adevarat si nu am spus niciodata asta,poate am fost inteles gresit,dar eu nu am facut decat sa constat niste lucruri si sa emit niste pareri personale,despre doua masini cu performante asemanatoare,in plus le-am condus si nu am tinut cont de niste date de pe diferite site-uri.

Confortul este net superior in F10,chiar si cu roti pe 19" "pluteste" pe sosea,clar peste F30.Pana la urma cred ca tine de necesitatile fiecaruia,eu cand am ales F30,am considerat ca nu am nevoie de o masina mai mare,mi-am dorit un aer mai tineresc si un raport putere/performanta cat de cat satisfacator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.