Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Chiar n-are legatura, s-au vazut caraboluri mai mare in lume:

 

(anul asta)

 

Important e ca nu sunt morti !!

 

 

Astept autostrada moldovei sa vezi atunci record de masini sifonate

 

Chiar nu sunt de acord, pentru cineva care a trait in Germania, nu pari sa intelegi beneficiile autostrazilor.

 

Cel mai mare beneficiu e lipsa accidentelor frontale, si in consecinta mai putini morti pe sosele. Asta ar trebui sa reducem.

Deocamdata suntem PE LOCUL 1 LA MORTI PE SOSELE in Europa.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am dreptate sau nu am dreptate cand zic ca soferii de Bucuresti sunt cei mai meseriasi din lume!? Se recunosc de la o posta pe drumurile patriei..

 

Asta ca sa fiu in asentimentul lui Boska..

 

Noi trebuie sa invatam sa fim civilizati mai intai si apoi sa invatam regulile rutiere; nu invers.

(Si apoi o sa avem autostrazi; ca tot din cauza primei conditii NU avem autostrazi..)

 

Hai cu minusurile.

Edited by bimmer90f30
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

beneficiile autostrazilor este faptul ca mori cu capul infipt in curul altuia si pe drum comunal bot in bot cu el deci scarbos

aham am inteles beneficiile cilivizatiei

Nu mai Boska nu ai inteles clar, o sa avem autostrazi pana la locul de parcare; ca sa nu mai murim pe sosele...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu mai Boska nu ai inteles clar, o sa avem autostrazi pana la locul de parcare; ca sa nu mai murim pe sosele...

 

Si sa murim in parcare sau ce?

Deci daca autostrazi sa presupunem ca vom avea vreodata, parcari in schimb nu vom avea niciodata, asa ca fiecare cum se descurca , intelegi?

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Chiar n-are legatura, s-au vazut caraboluri mai mare in lume:

 

(anul asta)

 

Adevarul e ca de la americani ai numai de invatat...

Unde sunt cele mai distractive clipuri pe YT iarna cu masinile botzite?? In America..

 

Si mai aproape de noi, undeva in marea Germanie, "uimitor", video:

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

beneficiile autostrazilor este faptul ca mori cu capul infipt in curul altuia si pe drum comunal bot in bot cu el deci scarbos

aham am inteles beneficiile cilivizatiei

 

Ca de obicei, ziceti multe si nimic. Argumentele pe masa, si tu crezi ca poti muri la fel pe autostrada, ca pe drumurile nationale de acum? Ce sa mai raspund la asta? Chiar doar atata poti?

 

Nu omule, pe autostrada, in cele mai intalnite cazuri, te lovesti de o masina care merge in aceeasi directie de mers (adica nu sta), si asta de obicei se lasa cu pagube materiale, si rareori cu morti.

 

Miercuri am fost pe valea Oltului, bineinteles un nou accident, cand am trecut pe langa el, se ridica a doua masina, extrem extrem de sifonata, pana in spate. Accidente de genul, cu morti, vor fi de domeniul trecutului o data cu autostrada sibiu-pitesti.

 

 

 

Adevarul e ca de la americani ai numai de invatat...

Unde sunt cele mai distractive clipuri pe YT iarna cu masinile botzite?? In America..

 

Era vorba ca se intampla in toata lumea asta caramboluri, inclusiv in germania sunt destule. Hai sa nu ne mai cramponam de un carambol la noi, ca niste virgine.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deci carambolul nu este un lucru grav?

 

Civilizatia asta ma zapaceste, eu credeam ca civilizatia este doar in mamaia in slapi murdar de mustar pe burta, adica daca nu esti unde trebuie cu cine trebuie si cand trebuie esti doar un luzer

 

Si astea cu carambolul, siguranta in trafic si conduita preventiva paleste in balanta cu avantajele unei burti pline de bere pe sezlong

Edited by BOASKA
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@pimp se pare ca pretul materialelor de constructii in special fierul a crescut cu 110%, bitum nu avem in tara noastra superavansata tehnologic asa ca s-ar putea sa se aleaga praful de civilizatia noastra bazata pe 2 autostrazi si niste rable sh aduse din groapa de gunoi a europei, asa ca daca ne-am fi dorit civilizatie ar fi trebuit sa ne construim singuri civilizatia inca de acum 30 de ani ca sa avem acum un nivel cat de cat acceptabil
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Carambolul e grav, dar nu la modul cum o spuneti voi. Domle, ca degeaba avem autostrazi, ca tot se intampla accidente.

 

FALS!!

 

Nu le avem degeaba, si nu se vor construi degeaba (cand se vor construi). Autostrazile salveaza vieti si punct.

 

Niciun mort in carambolul de azi.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Boaska, nu-ti convine, ia calea vestului, cum esti obisnuit. Daca ti se pare asa viitor de cct.

 

Partial sunt de acord ca lucrurile stau naspa la noi, dar cu autostrazile, spre deosebire de voi, n-am nimic. Ba chiar sper sa se tot adune peticele astea de autostrada, si sa formeze intr-un final o autostrada de le est la vest, si una de la nord la sud. Nu are rost sa zic ca de la SB la granita de vest faci 2h30, ceea ce e senzational fata de acum 10 ani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pimp nu iti convine ce vorbesc nu ai ce sa imi faci , poti in schimb sa pleci la cules capsuni daca nu iti convine compania mea , promit sa nu vin dupa tine

 

Baiete, eu nu am zis ca nu imi convine ce zici, ba chiar ti-am raspuns. Chiar daca nu sunt de acord, am venit cu contra argumente.

 

Nu am de ce sa plec, si cu siguranta nu am ce cauta la capsuni, prefer sa stau in aerul conditionat din biroul de acasa.

 

Tu esti cel care spune ca viitorul aici e de c**at, tu ai fost cel plecat din tara, tie nu iti convine. Go! Planet.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nici al tau nu e de rahat, daca pleci de unde te-ai intors. Te rog eu, nu mai crea atata gunoi aici pe forum, si nici nu mai jigni cu mers la capsuni samd.

 

Si nici nu mai arunca cu noroi si in ceva bun ce are tara asta, adica cativa km de autostrada. Nu-ti convine, umbla pe drumuri forestiere, insa nu mai confunda incercarile de a intra in lumea civilizata, cu primitivitatea poporului. Nu toti suntem primitivi.

 

Iar cu siguranta nu e vina autostrazii ca niste bolovani nu au redus din timp viteza pe ceata deasa.

Iar ce am zis eu, ca nu a murit nimeni, sta f bine in picioare.

 

In timp ce argumentatia ta se clatina prin sant.

 

LE: Ok Romulus.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pimp, de atata timp aici su nu il recunosti si accepti pe Boaska.. :)

 

 

NORMAL ca ar trebui sterse toate ineptiile de aici incepand de la mine, in care eu observ "obiectiv" pe bucuresteni...

 

Acum, mai pe topic, eu nu stiu exact cum s-a intamplat carambolul ala dar daca s-a intamplat si pe ceata, pot sa pariez ca foarte foarte putini au stiut si au si folosit LUMINILE DE AVERTIZARE PE SPATE ale masinii PENTRU DRUM NEFAVORABIL, adica VIZIBILITATE SCAZUTA!!!

 

Si cum nimeni nu a raspuns la prima cauza a carambolului, de parca eu glumeam, aceasta este CONDUCEREA FARA DISTANTA SUFICIENTA FATA DE VEHICOLUL DIN FATA!

 

Cine-i vinovat? Fiecare din cei care au lovit pe altii in spate.

 

Toti implicati merita sa li se tripleze asigurarea obligatorie.

Edited by bimmer90f30
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

post-98935-0-05545900-1626451821_thumb.jpg

 

 

 

300 amenda pt distanta,mai scump ca aia de viteza în zonele cu limita.

 

(Germania, din nou loveste..)

 

Vale-leu, i-a sa puna si la noi camere din astea destepte, cu amenda telegrafic... si tot cam asa, sa vezi ca si al mai bogat nu vrea sa imbogateasca statu'..!!!

 

300 euro amenda..

Pai si daca iese carambol, atunci cat costa statul sa ii/ne numere??

Edited by bimmer90f30
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Germania ma..pff

 

Nu vezi acolo karlsruhe?

 

Ai editat,mare pervers😄😄😄

 

 

PlĂŁtești și detergentu cu care spala ,nu e o problema pt ei

 

Și asigurarea iti deconteazĂŁ 😀😀😀

Edited by SDC
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.