Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

2 hours ago, Romulus said:

Doamne ce noroc a avut cea din fata masinii care s-a ridicat si s-a dus dupa prietena ei!!

Iar ala din bmw, cand avea de gand sa coboare sa vada ce s-a intamplat, ce a facut!? 

De fapt, observ ca nu pare prea preocupat.. dupa cum merge.

Morala: cascati ochii pe trecerea de pietoni..

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Nu au fost lovite de un autoturism/SUV, ci de un BMW! Sau mai e una: șofer de BMW ( https://epitesti.ro/stiri/arges-sofer-de-bmw-inconstienta-crasa-impact-frontal-evitat-in-ultima-clipa )

 

Nu cred sa exista vreo alta marca care sa beneficieze din partea presei de atat de multă reclama negativă, de parca numai cei cu bmw fac accidente sau conduc iresponsabil. Ideea e ca se abate atenția de la problemele reale din trafic spre un detaliu care nu are nicio importantă. Ce rost are amintirea obsesivă a mărcii in titlu? Toți șoferii care conduc ca niște ciubote in realitate se întrec in miștouri când e vb de un bmw implicat, fiindcă neavând bmw zboară sub radar. In cel mai rău caz in care sunt implicați in vreun accident, vor fi menționați in cel mai anonim mod posibil: șoferul automobilului rosu sau șoferul auototusimului marca X, dar niciodată “șoferul de Renault” sau “Un Renault a lovit pe trecere un pieton”. De parca e mai mort mortul ala lovit de bmw, decât mortul lovit de alta marca.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Pai ca sa isi cumpere ciobanii logan de aia se mentine agresivitatea verbala in legatura cu marca bmw, o sa vina un coclit si o sa spuna in coltul gurii asa ca el si-a luat dacia noua nu bemve ca toti cocalarii de la groapa de gunoi din europa, si consuma putin nimic nu a schimbat la el, are tableta cu radio si leduri in proiectoare din fabrica, belea, giee

Mai ales din pensie, in rate, ca si cum a uitat ca toata viata a mers cu bussu si cu biciuleta, dar ce a fost a fost nu mai conteaza important este actualmente situatia

Ps

Robor a trecut de 5 oare cum va fi la 10% ?

 

Edited by BOASKA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca "presa" care scrie lucrurile astea sunt de fapt in majoritate niste manelisti cu pixul dupa ureche. Oricum posesorii de bmw sunt asa cum sunt in majoritate, plus ca cei mai multi oameni nu-si permit bmw-uri (cazaturile de 2-3000 de euro nu se pun).Asa ca bmw-urile de pe strada "beneficiaza" de sentimente negative de la ceilalti soferi. Iar maimutele din "presa" de gen pedaleaza pe asta, ca sa faca cat mai mult trafic la mizeria de site la care lucreaza. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Accident devastator filmat de o cameră de supraveghere, la Timişeşti în Neamţ (antena3.ro)

Opinia mea personală că X5 era în depășirea unei mașini albe, iar șoferii implicați nu au văzut nici unul pericolul. Din păcate cel cu Golf-ul, nu s-a asigurat corect pentru situația dată și a plătit cu viața.

ACTUALIZARE/ Accident mortal în Timișești [trafic blocat/ FOTO] © (ziartarguneamt.ro)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Romulus said:

Accident devastator filmat de o cameră de supraveghere, la Timişeşti în Neamţ (antena3.ro)

Opinia mea personală că X5 era în depășirea unei mașini albe, iar șoferii implicați nu au văzut nici unul pericolul. Din păcate cel cu Golf-ul, nu s-a asigurat corect pentru situația dată și a plătit cu viața.

ACTUALIZARE/ Accident mortal în Timișești [trafic blocat/ FOTO] © (ziartarguneamt.ro)

Foarte corect, BMW x5 era in depasire clar. Se vede ca l-a lovit pe contra-sens..

Dumnezeule, trebuie beliti ochii la situatii din astea! Nici nu stiu cum sa o spun mai evocativ.

Dupa cum am urmatit forta loviturii am putut ghici ca, cel sau oricare din Golf nu scapau vii..

Poate daca punea masina orintatata mai mult pe dire tia pe care intra avea mai multe sanse sa accelereze inspre boscheti pe partea cealalta.. (sau sa accelereze pur si simplu.. spre stanga, ca oricum te vedea ala depasit si tot scapa-i poate mai moale..) / sau oricum avea mai multa tabla sau/si unghiul de lovire era mai inchis spre interior decat spre exterior..

Edited by bimmer90f30
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Era in depasire, nu prea avea cum sa-l vada cel care a iesit din parcare, nici invers.

Insa de mentionat viteza cu care circula X5-ul, aia nu e viteza legala, e mult peste 100 (garantez ca in zona e si limita de viteza). Cel din Golf pare ca s-a asigurat destul de mult inainte sa plece de pe loc.....ceasul rau. 

  • Like 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/5/2022 at 9:55 AM, Romulus said:

Accident moto pe DJ102 în zona orașului Ploiești - Info Trafic Prahova (infotraficromania.ro)

Sincer nu aș prea dori să comentez decât faptul că acele bariere nu sunt semnalizate. Și darwin știe de ce.

Mi se pare mie, sau motociclistul ala mergea pe linia dubla de un timp... bun../ era in ilegal de un timp. Nu o zic ca o scuza pentru AUTORITATI sa nu semnalizeze separatoarele alea!

Desigur nesemnalizarea acelor separatoare de sens tine si mai mult de Darwin, daca nu cunosti drumul - nu te bagi la asa viteza, competitie pe drum public

Filmarea pusa de Boaska e si mai ciudata ca nu inteleg ce cauta ala cu masina neagra pe contra sens?? Depasea probabil ceva ce nu intrase inca in cadru..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bimmer90f30 said:

Mi se pare mie, sau motociclistul ala mergea pe linia dubla de un timp... bun../ era in ilegal de un timp. Nu o zic ca o scuza pentru AUTORITATI sa nu semnalizeze separatoarele alea!

Eu de aia am spus că nu comentez altceva că părerea mea despre mulți motocicliști... iar despre morți? Numai de bine.

Link to comment
Share on other sites

Ca motociclist iti pot spune ca te "fura" destul de usor senzatia fiind ca poti bate fizica. Dar ceea ce a incercat el acolo nu a avut nici o logica, noapte si daca nu erau balizele pe linia continua poti aluneca desul de usor.Ma rog cine stie ce a fost acolo nu m-ar mira ca in masina aia din fata sa fi fost vreun amic cu care se "distra" .

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Dacă era beat și drogat, ce sa gândească ceva în momentul ala. Iar la mașina, cine știe, o fi avut abs-ul anulat ca tot se practica de-astea. Sau erori de senzori neschimbat, sau cine știe. Îți dai seama ca unul ca asta nu sta sa întrețină o mașină. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romulus said:

Cine practică așa ceva și de ce?!? Nu am mai auzit până acum...

Pai sa repari pompa la ABS-u costa 1-200 de euro. Dupa mintea soferului de 200 de euro cumperi draganele si bautura.

Edited by Itarachiu
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Romulus said:

Cine practică așa ceva și de ce?!? Nu am mai auzit până acum...

Din cauza de bani. Nu stiu pe nimeni care sa fi facut asta, dar la cate chestii am auzit anulate prin diverse parti, nu m-ar mira niciun moment. Sau poate a luat vreo masina de la un samsar de-ala de moda veche care astupa cu scoci martorii din bord. Desi mai degraba cu spune @Itarachiu, e pacat sa dai banii de 4 doze pe o pompa de abs..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"M-am uitat dimineaţă şi am văzut respectivul conducător auto care a produs accidentul, permisul l-a obţinut, cred, în 2018. I-a fost reţinut în fiecare an: 2018, 2019, 2020. A fost sancţionat de zeci de ori pentru nerespectarea regimului de viteză”, a declarat Lucian Bode.

 

Deci ala e un imbecil sinistru, si asta era modul lui de condus. Pentru de-astia ar trebui pedepse progresive: prima oara luat permisul x luni, si cu fiecare noua chestie, marita perioada. La a 3-a abatere in 3 ani, luat permisul pentru 1 an. 

  • De acord! 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.