Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

In zona respectiva este o usoara curba. Fiind sub nivelul panzei freatice + ceva mici infiltratii, este o portiune de cativa metri unde poate sa alunece pt ca se face un fel de mazga. 

Clar nu sunt probleme daca mergi ca tot omul cu 50 legal, hai un 60-70km/h. 

Daca insa treci cu 100+km/h ca un imbecil, ai toate sansele sa patesti ceva. Eu am trecut intr-o noapte si de pe sesnsul celalalt trecuse o masina fara sa-mi dau seama ce marca, ce culoare etc pt ca am vazut-o doar cu coada ochiunului... 

Cotetul in cauza a lovit mai multe pana sa ajunga cu spatele in camion. Tanar, carnet de 3 luni s-a gasit sa-i dea in freza cazanului vechi de 30 de ani. O fi fost masina sigura la vremea ei insa au trecut anii, s-a depus rugina.... Pacat de morti. Erau tineri. 

Acum sigur politia va sta cu radarul acolo amendand pe cei cu 60km/h care trec pe acolo 🙃

Mai este un pasaj la o iesire din oras si acolo faceau curse. Este un pasaj unde nu are ce sa ti se intample. Plin de morti... Acum au pus dale de beton intre sensuri...

Link to comment
Share on other sites

Mda, astazi la tv primarul sustinea ca trebuie ca radarul fix sa devina legal. Vitezomanii, dramele etc. 

A fost tare o doamna de la centrul rutier dupa ce tocmai trecuse unul in mijlocul zilei cu 127km/h prin pasaj. Se uita si constata…

Sigur daca se schimba vreo lege, vor ciupi la 55km/h…

Apropos, nu e weekend sa nu gasesca drogati, beti sau fara permis in Timis. Sau toate in acelasi timp. Cum se face ca  in 2 ore de control rutier se gasesc cu zecile !!!! de astfel de situatii???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WIN60 said:

Sunt foarte mulți.. aia e ideea, ganditi va câți sunt de fapt

Sunt enorm de mulți. Nu mai departe de anul trecut am văzut doua, repet d-o-u-a (!!) accidente, într-un singur oraș la distanta de câteva săptămâni, unde amândoi șoferii erau băuți!!! Nu doar unul din ei. Chiar mă întrebam care ar putea fi probabilitatea ca amândoi să fie băuți.

Link to comment
Share on other sites

Mai discutam cu cineva ce activeaza in zona legala, de fapt nimeni nu este constient (din varii motive) de amploarea pe care a luat-o consumul de droguri in randul tinerilor romani...se consuma la greu, si de toate, iar autoritatile sunt total paralele/nu le intereseaza.

Bautura la volan a devenit apanajul celor trecuti de 40 de ani......tinerii sunt cu drogurile acum. Eu sunt uimit de absenta politiei din trafic, zilnic poti constata incalcari flagrante, parca nimanui nu ii mai pasa, bonus daca incerci sa circuli legal, esti apostrofat/agresat in trafic.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2023 at 9:07 PM, WIN60 said:

Băuți băuți, însă au început sa fie mai mulți drogati.

 

Cu siguranța si pe forumul asta sunt mulți care mai trag o linie de creta la party.. dar măcar sa nu conducă după. 

 

 

Nu cred asa ceva , aici sunt numai oameni corecti si de o moralitate deosebita .

Edited by AAC
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 hours ago, zeronoo said:

Nu inteleg de ce nu a incetinit in momentul in care a vazut norul ala de praf...doar el a facut praf 5-6 masini...

Din lipsa de experienta. 

A procedat instinctual nu rational. Sa incetinesti e rational. Sa opresti panicat e instinctual.

PE AUTOSTRADA SE CONDUCE TINAND CONT DE TOTI CEI DIN JURUL TAU. In special de cei din spatele tau.

DAR din filmarea de sus, ar mai fi o situatie, masinile erau deja stationate pe dreapta in acel nord de praf si probabil cei care tot veneau din spate neavertizati de aproape nimic VIZIBIL in fata, cei din praful ala nu neputand fi vazuti.. de aici catastrofa. Cam ca atunci cand se aduna masini la iesirea de pe autostrada incat ocupa nu doar o banda CI SI A DOUA, dar de data asta in norul de praf fiind... iar pentru a se aduna porcoi toate vehicolele nu trebuie decat vreo doi sa se puna (opriti fiind) pe banda a doua, zic ei din prudenta.. si aia din spate deja nu se mai asteapta sa fie SI PE BANDA AIA...

Nasol, socant, riscant.. ce sa mai zici

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.