Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Acum si un accident recent cu doi morti, nu cred ca e vreun BMW implicat dar merita vazut cat de ingrozitor de criminali sunt unii soferi. Chiar si TIR-ul a gresit ca nu a incetinit in apropierea trecerii de pietoni.

 

15 hours ago, Romulus said:

Par a fi ambele BMW-uri, nu?

 

image.png

Cred ca la cei din Virginia, le plac mult BMW-urile... Abia am remarcat ca exista si al treilea BMW in cadru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.dejeanul.ro/content/ce-face-viteza-din-om-a-intrat-cu-bmw-ul-in-restaurantul-km-17-de-la-jucu-foto/

 

Accident mai putin neobisnuit in localitatea Jucu. Un tanar in varsta de 19 ani a intrat cu autoturismul intr-un restaurant. Acesta conducea cu viteza pe directia Dej-Cluj si a “reusit” sa treaca cu masina prin geamul din fata restaurantului, ajungand intr-un alt perete, lateral. Doi tineri au fost transportati la spital, dar cu rani usoare. Din fericire, restaurantul era inchis, astfel ca la mese nu se aflau clienti. 

 

Se pare ca nu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 hour ago, Romulus said:

Ce masina era?

https://www.gandul.ro/actualitate/video-accidentul-din-sibiu-in-care-geanina-o-tanara-de-30-de-ani-a-murit-pe-loc-a-fost-surprins-de-camerele-de-supraveghere-faceau-intrecere-20046307

si

https://www.fanatik.ro/cine-este-tanara-care-a-murit-in-accidentul-cumplit-de-la-sibiu-ce-se-observa-pe-filmarile-cu-tragedia-faceau-intrecere-20474253

Cred ca e un seria 7 ceva mai nou... sau f10?

"Pe imagini se poate observa cum autoturismul, marca BMW și cu numărul de înmatriculare ZEU" 😃

EDIT: Zice si locatia undeva prin articole, zice strada daca vrei sa dai pe google maps.

Edited by Itarachiu
Link to comment
Share on other sites

Cred ca suntem #1 la accidente de genul pe Europa si tot #1 la trotuare ocupate de masini parcate si pietoni pe strada.

De la an la an observ a crestere a tuturor speciilor de soferi... soferul care se grabeste, soferul care sta lipit in curul tau, soferul de merge cu 60 la ora pe strada cu sens unic unde sunt copii si masini parcate pe ambele parti, soferul de cazan de face pop corn evacuarea, soferul de logan sau golf 4/5 care merge cel mai tare, soferul de masina premium veche de nici 2-3 ani cu bara spate neagra in zona evacuarii.

Singura imbunatatire sunt aia cu tuburile de bass, specia asta e pe cale de disparitie, rar mai auzi cate unul de ii duduie toata masina in rest parca e din ce in ce mai rau in trafic.

Si parca o imbunatatire am inceput sa vad mai des filtre pe stradute unde nu te astepti sa fie politie, inainte se stia unde stau.

Link to comment
Share on other sites

Dpmdv suntem prea prosti, indolenti, cu durere maxima n p..., ignorand total legea, pentru ca asa am.fost imvatati si asaa.vazut ca se poate, scoala de soferi in romania mi se pare o gluma proasta, cand si unu cu 2 clase poate avea carnet da el nu stie nici vorbi, scrie cu atat mai mult citi...

Suntem o natie ancorata in toate cacaturile virtuale, social media, unde elementele de baza a societatii au cam apus de mult...

Traversati tara vest/est si veti vedea despre ce vorbim... lipsa infrastructura, autostrazi, sosele care majorotatea trec prin sate cu limita 30/50, plin de carute, rabe, jafuri pregatite de remat care deabia stau pe sosea dar au itp ul la zi (sa presupunem), plin de linii continue si soferi de duminica care se tarasc cu 50 60kmh cand limita e 90 100kmh... subiectul e foarte amplu si poate fi mult dezbatut...

Daca si ministrul de interne a declarat ca "am pierdut lupta cu drogurile" cand tu nici macar n ai inceput o...

E penibil ce se intampla, dar totodata e si f tragic pentru ca mor oameni nevinovati zilnic...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.