Jump to content

Capace spalatoare e90


Bestie

Recommended Posts

Tocmai ce mi-am achizitionat si eu o bara fata "M3 look" aftermarket si am intampinat o (prima) problema. Nu avea gauri pentru spalatoare, si implicit nici capacele de spalator. Cei de la service au rezolvat cu gaurile in bara dar nu se potrivesc capacele pe care eu le aveam pe bara OEM. Ma poate ajuta cineva cu o informatie, de unde as putea sa iau doar capacele de spalatoare, sau eventual cu un cod de piesa? Multumesc.

 

Am atasat si o poza cu modelul de bara pentru care am nevoie de aceste capace.

post-24474-0-76165000-1378210271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pai capacul se misca odata cu spalatorul, ca e prins de el.. fa gaurile destul de mari sa intre picioarele capacului cand spalatorul se retrage si gata, o sa stea lipite de bara.

 

 

ps: doar sa nu faci gaura din bara mai mare decat capacul, ca pe urma ... e de ras si plans

nu cred ca mai e nevoie de film dar na

Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

De curiozitate, cat ai dat pe bara ?

 

250 E (cu tot cu proiectoare)

 

 

pai capacul se misca odata cu spalatorul, ca e prins de el.. fa gaurile destul de mari sa intre picioarele capacului cand spalatorul se retrage si gata, o sa stea lipite de bara.

ps: doar sa nu faci gaura din bara mai mare decat capacul, ca pe urma ... e de ras si plans

nu cred ca mai e nevoie de film dar na

 

Cei de la service-ul unde este acum masina au spus ca nu se potriveste cele oem pentru ca ar veni capacul prea pe muchie, ca e partea din fata mai ingusta, ceva de genul asta. Din ce am discutat cu ei, le este imposibil (lor) sa faca adaptarea asta. Sper sa nu fiu nevoit sa renunt la spalatoare :( Tocmai ce le-am luat, noi.

Link to comment
Share on other sites

De ce dracu nu ai luat bara originala?

 

Era vorba de o mare diferenta de bani intre aceasta care am luat-o eu si una originala. Asta a fost singurul motiv.

 

 

Daca nu reusesti, ti le cumpar eu.

 

In cazul in care nu rezolv nimic, te anunt.

 

 

Intr-un final m-am gandit sa-mi comand capacele de spalatoare de M3. Service-ul mi-a spus ca dureaza o saptamana pana vin. Sper sa se potriveasca desi, din poza, nu-mi par prea diferite de cele pe care le aveam eu pe bara stock.

 

61678041137

61678041138

 

Acestea sunt codurile spalatoarelor de M3, poate are cineva nevoie... Dupa ce le primesc va anunt daca s-au potrivit sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Au venit si capacele de spalatoare de M3 si tot nu sunt ce-mi trebuie mie. Acum stau cu spalatoarele si capacele frumos ambalate, in pungi. Desi abandonasem ideea de a mai face ceva, am avut un drum la Constanta unde am vazut un e92/93, nu mai stiu exact, ca era noapte, dar el avea fix ce-mi trebuie mie. Din pacate, am fost cu poza la MHS si dadeau din umeri... adica nu ma puteau ajuta cu un cod :(. Da' poate stie cineva de pe aici.

 

ps:masina fotografiata era un 335, (B 335 pwr)

post-24474-0-86960600-1385639844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.