Jump to content

Compresor BMW E92 325i


Robert_SAW

Recommended Posts

Eu ma gandeam la kitul acesta de la ESS: http://esstuning.com/ess-n51-52-vt1-supercharger-system/

 

problema este ca am prea putine info cu ce se intampla dupa / in timp. nu vreau sa ii dau mai mult de 50-60 de cai.

Nu vreau un kit care sa necesite anulat de sonde si alte porcarii de genul acesta. Apoi patesti ca initiatorul topicului de nu-i mai arde sa scrie pe forum, fireste.

 

Eu am N53-ul - si ma gandesc la faptul ca engine managementul ar fi ceva mai riguros decat in cazul injectiei indirecte.

Edited by Sinner
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a avut ess ts2 pe 330ci 130tkm. L-am montat la 90km și pe la160 de mii a trebuit segmentat. La 230 am vândut mașina fĂŁrĂŁ compresor și l-am pus pe 320i motor de 2.2. Am refĂŁcut softul la CĂŁtĂŁ Wpp acum 6 luni.Compresorul ĂŽncĂŁ se ține bine dupĂŁ aprox. 150 tkm. Totul s-a potrivit bine cu instrcțiuni de montaj pe cd. Recomand ess pt.cine poate .Sunt scumpi dar buni.
Link to comment
Share on other sites

Vorbeam de kit de la esstuning .Eu așa am pe mașinĂŁ acum și sunt foarte mulțumit. Inițiatorul l-a cumpĂŁrat de la altcineva. Citește pe e46fanatics și vezi acolo pĂŁreri din toatĂŁ lumea.Nu am vĂŁzut motoare sparte cu kit ess și prietenul meu cu 330 la "omorât" cât a putut el șo nu a cedat.
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a avut ess ts2 pe 330ci 130tkm. L-am montat la 90km Ăâ˘i pe la160 de mii a trebuit segmentat. La 230 am vândut maĂâ˘ina fĂŁrĂŁ compresor Ăâ˘i l-am pus pe 320i motor de 2.2. Am refĂŁcut softul la CĂŁtĂŁ Wpp acum 6 luni.Compresorul ĂŽncĂŁ se Ăâşine bine dupĂŁ aprox. 150 tkm. Totul s-a potrivit bine cu instrcĂâşiuni de montaj pe cd. Recomand ess pt.cine poate .Sunt scumpi dar buni.

 

MulĂâşumesc pentru info! Si eu sunt fan ESS.

De unde ai luat kitul, si cât te-a costat toatĂŁ treaba? PoĂâşi spune in PM.

Si pe mine m-ar interesa TS2. Singura problema a mea ar fi ca maĂâ˘ina are deja 209.000 km si e steptronic.

In schimb maĂâ˘ina e foarte bine ĂŽntreĂâşinutĂŁ si motorul e curat. (Schimbat des uleiul, nu consuma mult ulei (1l/9-10.000km), iar steptronicul abia schimbat uleiul complet).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Buna ziua tuturor!

 

Are cineva idee cât m-ajunge instalarea unui kit ESS TS2 pentru e46-ele meu 330iA?

 

Am un preĂâş pentru instalarea completa + resoftarea steptronicului aici in Belgia, sunt curios cât m-ar costa in România?

 

MulĂâşumesc!

Scuza m-a ca intru in vb cu tn dar m-ar interesa preĂâşul ce ti l-au fĂŁcut cei din Belgia , eu locuiesc cam la 80 de km de Belgia si m-ar interesa sa montez ess pe maĂâ˘ina mea multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.