Jump to content

vand 318i FL


darius_x

Recommended Posts

147,000 KM, carte service+facturi, (intinzator lant schimbat la 120.000)...singur proprietar in tara, adusa personal din Germania unde a avut un singur proprietar!

 

La capitolul dotari: -sport suspension settings

- on board computer

- trapa electrica

- bussines cd

- smockers pack

- sac sky

Am mai adaugat eu: - cotiera fata piele

- volam M

- Comenzi volan

- angel eyes SMD

- TOBA inox 2 iesiri (nu e tuning)

- jante M style 68, 7,5j fata 8,5j spate...5 bucati de vara

- jante tabla 15 iarna

 

Am inmatriculat masina in septembrie 2011, pana in prezent am schimbat urmatoarele piese: telescoape spate, bobina inductie cilindrul 3, bujii (erau cele originale pe masina), bucsele din capat de la brate (trebuie sa le schimb iar), sticle faruri DEPO, 2 role transmisie si un bec faza scurta;

 

Minusuri: senzorul prezenta pasager se tot aprinde uneori cand sta cineva in dreapta, ceva zgarieturi pe bara fata partea stanga

 

Masina are toate cele 4 chei din fabrica, vopsea originala, fara elemente revopsite, taxa 322 euro!!

 

Pret 4500 euro

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu..in primul rand parea mai uzata masina cu interiorul ala, in stare perfecta nu gasesti niciodata alacantara nici piele normala, scaunele sport te strang in ele, nu eram comfortabil, parca eram intr un scaun de bebelus, nu aveau incalzire....e chestia si de gust..mi e nu mi au placut :thumbsup:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu..in primul rand parea mai uzata masina cu interiorul ala, in stare perfecta nu gasesti niciodata alacantara nici piele normala, scaunele sport te strang in ele, nu eram comfortabil, parca eram intr un scaun de bebelus, nu aveau incalzire....e chestia si de gust..mi e nu mi au placut

Salut

 

Cred ca esti primul caruia nu-i plac scaunele sport. Eu ador la a mea cand iau curba si ma tine in stanga si in dreapta...si la drum lung scaunele sport iti tin picioarele pe parti sa se odihneasca mai bine...

Ma rog asta e parerea mea...

Bafta!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat pe profilul lui si se pare ca omul spera sa schimbe un bertone cabrio pe un e46 FL, poate reuseste cu un cazan, dar ar fi pacat sa dai masina ta la schimb pe asa ceva. :frantics:

 

Pfui ce tupeu au unii...am primit schimb cu passat combi b5 model 2001-2005 si sa mai dau si 1500 diferenta :))

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Pfui ce tupeu au unii...am primit schimb cu passat combi b5 model 2001-2005 si sa mai dau si 1500 diferenta :))

Era b5,5 model 2005(semnalizari pe oglinzi si 136 cai diesel euro 4), cu taxa platita, cu mult mai multe dotari si recent inmatriculata, practic rulata numai in Germania.

Edited by lospa alin
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Era b5,5 model 2005(semnalizari pe oglinzi si 136 cai diesel euro 4), cu taxa platita, cu mult mai multe dotari si recent inmatriculata, practic rulata numai in Germania.

 

4500+1500= 6.000euro

 

Nu cred ca exista pe autovit passat B5 sau B5.5 mai scump de atat, indiferent de caroserie, km, stare, dotari etc samd

Link to comment
Share on other sites

Eu am scris, sa nu se inteleaga ca era vre-un passat b5 din 2001 de 90 cai, in rest, fiecare cere cat vrea etc...

Daca te uiti atent ai sa vezi passat ca al meu, neinscris, de la 4000 in sus, taxa e peste 1100(samsarii mint ca e mai mica), plus ca eu am bagat in ea in jur de 1000...

Am socotit 5000(cu tot cu taxa si ce mai trebe facut)+ 1000 si tot ies in pierdere(din punctul meu de vedere)!

In fine...a fost o propunere...!

Edited by lospa alin
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu am scris, sa nu se inteleaga ca era vre-un passat b5 din 2001 de 90 cai, in rest, fiecare cere cat vrea etc...

Daca te uiti atent ai sa vezi passat ca al meu, neinscris, de la 4000 in sus, taxa e peste 1100(samsarii mint ca e mai mica), plus ca eu am bagat in ea in jur de 1000...

Am socotit 5000(cu tot cu taxa si ce mai trebe facut)+ 1000 si tot ies in pierdere(din punctul meu de vedere)!

In fine...a fost o propunere...!

 

 

6000 e un b6 combi inmatriculat cu motor de 1.9 tdi, fara probleme http://mercador.ro/oferta/vw-passat-2006-ID1sMgH.html#37aa6c5bc4

 

 

Eu am dat 7000 de euro pe masina in 2011 cand am adus o, dupa care am mai bagat vreo 1500 euro doar in imbunatatiri, fara consumabile( jante, interior complet, volan, cotiera, faruri etc)..cat ar trebui sa cer 8500? pretul se face dupa concurenta parerea mea, si consumabilele nu se aduna niciodata la pretul de vanzare..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

6000 e un b6 combi inmatriculat cu motor de 1.9 tdi, fara probleme http://mercador.ro/oferta/vw-passat-2006-ID1sMgH.html#37aa6c5bc4

 

 

Asta nu are taxa platita, motorul este de 105cai, rulata pe drumurile patriei...eu am ales b5,5 constient fiind ca pot lua si un b6 in unele privinte b5,5 sta mai bine decat b6...

Spor la vanzare si s-auzim de bine!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat pe profilul lui si se pare ca omul spera sa schimbe un bertone cabrio pe un e46 FL, poate reuseste cu un cazan, dar ar fi pacat sa dai masina ta la schimb pe asa ceva. :frantics:

 

Cazan ai tu.

Un bertone cabrio am, iti dau un pm,asta daca pot cu un link

Se pare ca nu pot,uite aici un link,sper sa nu se considere reclama.

http://mercador.ro/oferta/vand-opel-astra-g-bertone-cabrio-ID14FvH.html

 

Masina are si topicuri de prezentare pe unele forumuri.

Edited by Pikvn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.