Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Eu nu inteleg de ca va incapatanati sa spuneti ca N47 este un motor fiabil. Cred ca definitia fiabilitatii e prost inteleasa. Atata vreme cat exista riscul unei daume majore a motorului din cauza distributiei nu mai vorbim de fiabilitate, ca sa nu mai vorbim de costuri. principiul unui motor cu distributie pe lant este sa nu umbli la distributie ( din pdv al mentenatei) iar la N47 nu se aplica.

 

Eu cred ca in materie de motoare 2.0d, M47N este definitia fiabilitatii.

 

PS daca N47 era un motor reusit il aveam de multa vreme.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am mai gasit H&R ...

- normala 24.6 mm,14 mm spate;

- M-pack 25.5 mm, 16 mm spate;

- M5 26.5 mm;

- eibach 25.8 mm, 16 mm spate;

- H&R 27 mm, 19 mm spate.

La H&R spune ca poate fi reglata in 2 pozitii pe fata si 3 pe spate. Stiti cumva ce inseamna asta?

http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=76908

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eu stau si ma minunez... tu n-ai avut niciun stres la vopsirea barilor?

Ca eu dupa vreo 3 service-uri/laboratoare de vopsitorie, a trebuit sa ajung in reprezentanta sa iasa culoarea pe bara fata, ca era plina de ciobituri.

 

Frumoasa masina. Sa te poarte sanatos!

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de aprecieri, chiar nu am avut niciun stres ... e vopsita la Dacia Simpotrans, atat barile cat si capota, din acelasi motiv, ciupituri.

Am mai vopsit la ei si fostul e90 plus integral e30-ul.

Oricum vopsitorul stie acum, da straturi mai multe de lac ca sa am ce polisa.

Din ce am vb cu el mi-a spus ca cel mai greu de nimerit este gri deschis, argintiu ... in rest la mine am vazut cum a facut, cantareste la picatura compozitia.

Link to comment
Share on other sites

Pai asa fac toti, cu picaturile. Dar a mea Spacegrau (o idee mai deschisa decat a ta) n-a iesit nici cu slujbe decat in reprezentanta. Desi mi se pare inacceptabil cand exista atata tehnologie, cred ca am nimerit eu prost. Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am ajuns la asta. Am cerut proba pe o tabla inainte. Nu iese, nu facem.

Asa ca am dat-o la vopsit doar cand a fost ce trebuie.

Si da, acum ca vad cum a iesit la Lucian, sunt aproape convins ca am nimerit prost.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Cosmin unele culori sunt foarte greu de "facut"... si da gri metalizat e pretentios, se observa imediat o diferenta..nu merge treaba cu proba respectiva, ideea este ca daca nu reusesc sa-ti scoata vopseaua ori o fac pana le iese ori iti dau banii inapoi si te duci in alta parte daca nu sunt in stare.
Link to comment
Share on other sites

E90-ul e negru. Culoare foarte usor de reprodus. Problemele apar la nuante de orice culoare.

Acum o saptamana am revopsit capota si bara la Passat. Aceeasi problema.

In imagine 2 nuante in viziunea preparatorilor 99% identice cu originalul.

 

http://b9.eu.icdn.ru/c/cosmin34/0/imgsrc.ru_49425360qTN.jpg

 

In final am preparat eu vopseaua si chiar a iesit identica dupa 3 zile de probe.

Lucian, scuze ca ti-am incarcat topicul. :)

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.