Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Niste impresii dupã montarea noului sistem de frânare?

 

Am vĂŁzut ca ti a zis un coleg mai sus sa ai grija sa nu rupi conductele cele vechi, pai ce conteazĂŁ daca se rup cele vechi, nu oricum le pui pe cele metalice? Sau nu am inteles eu bine?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Masina pregatita de iarna ... polish si protectie, roti de iarna.

Intre timp am facut 5000km de cand am montat franele, pana acum nicio problema. Masina are acum 304.000km, DPF activ, revizii la 15.000km ...

Am mai schimbat amortizoarele de la capota, ledurile de la oglinzi, urmeaza sa retapitez cotiera centrala si cea de la sofer+cumparat deja trimul de la butoane geamuri.

post-8826-0-81320400-1604068147_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tare, nu știam ca exista. La oglinda șofer am 4 leduri, la cea pasager 5 leduri sau 6. Inclusiv la alt coleg de pe forum am vĂŁzut chestia asta, el a zis ca e schimbatĂŁ una dintre oglinzi si la mine si la el. Eu am crezut ca efectiv mi s a dezlipit ledul :))))) pana mi a zis ca asa are si el si e schimbatĂŁ oglinda.

 

63316913277

63316913278

 

Codurile de pe seria mea de șasiu, uita te sa vezi cum aratĂŁ la mine, zici ca are 2 leduri cĂŁzute gen... cea din dreapta le are pe toate 6.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Tare, nu știam ca exista. La oglinda șofer am 4 leduri, la cea pasager 5 leduri sau 6. Inclusiv la alt coleg de pe forum am vĂŁzut chestia asta, el a zis ca e schimbatĂŁ una dintre oglinzi si la mine si la el. Eu am crezut ca efectiv mi s a dezlipit ledul :))))) pana mi a zis ca asa are si el si e schimbatĂŁ oglinda.

 

63316913277

63316913278

 

Codurile de pe seria mea de șasiu, uita te sa vezi cum aratĂŁ la mine, zici ca are 2 leduri cĂŁzute gen... cea din dreapta le are pe toate 6.

La mine sunt oglinzi de f10, am inteles ca s-au pus pe e60 din 08.2009 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salut, masina a ajuns la 312.000km, inca ruleaza foarte bine ... intre timp am trecut la roti pe 19', am retapitat si inlocuit trimul la cotiera de pe usa stanga fata, am schimbat galeria de admisie la 310.000km, am luat noua OE cu speranta sa mai tina macar jumatate din ce a fost pe masina. Am mai schimbat rulmentul pe dreapta spate, garniturile la evacuare si oringul de la racitor EGR.

Dupa 15.000km, franele EBC se comporta fara niciun pic de vibratii.

Intre timp a mai aparut in peisaj un w124 coupe din 12.1994. Ce pot spune, se conduce f.bine pt o masina de 27 de ani, motor 2.2 benzina 150cp, 4 trepte automata. Este editie Sportline, care difera de celelalte printr-o suspensie mai joasa cu 2.5 cm si intarita din fabrica. De asemenea la interior are elemente distinctive, tapiserie in patratele, volan cu diamentru mai mic si design special.

post-8826-0-73739000-1621139212_thumb.jpg

post-8826-0-59639900-1621139226_thumb.jpg

post-8826-0-20091100-1621139238_thumb.jpg

post-8826-0-45917500-1621139255_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut, masina a ajuns la 312.000km, inca ruleaza foarte bine ... intre timp am trecut la roti pe 19', am retapitat si inlocuit trimul la cotiera de pe usa stanga fata, am schimbat galeria de admisie la 310.000km, am luat noua OE cu speranta sa mai tina macar jumatate din ce a fost pe masina. Am mai schimbat rulmentul pe dreapta spate, garniturile la evacuare si oringul de la racitor EGR.

Dupa 15.000km, franele EBC se comporta fara niciun pic de vibratii.

Intre timp a mai aparut in peisaj un w124 coupe din 12.1994. Ce pot spune, se conduce f.bine pt o masina de 27 de ani, motor 2.2 benzina 150cp, 4 trepte automata. Este editie Sportline, care difera de celelalte printr-o suspensie mai joasa cu 2.5 cm si intarita din fabrica. De asemenea la interior are elemente distinctive, tapiserie in patratele, volan cu diamentru mai mic si design special.

E acela din Sibiu? Daca da, inseamna ca esti pe farcebook pe grupul de coupe. Cred ca am vorbit si acolo, am si eu 3 bucati. :))

Link to comment
Share on other sites

E acela din Sibiu? Daca da, inseamna ca esti pe farcebook pe grupul de coupe. Cred ca am vorbit si acolo, am si eu 3 bucati. :))

Ala e ... exact. Ce mica e lumea ... acum s-a facut de Bucuresti.

 

Minunat E60-ul!Jante style 218 avusesem și eu cândva, și aratĂŁ ĂŽntr-un mare fel!

SĂŁ stĂŁpânești sĂŁnĂŁtos Mercedesul,fain tare!

Multumesc de urari ... da, intradevar, arata f.bine cu jantele ...

post-8826-0-56423200-1621152687_thumb.jpg

Edited by lucianWRC
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Cat costa locul de parcare in park lake ?>

2000 lei/ an sau 600 lei/3 luni.

 

AratĂŁ extraordinar cotiera, sa ne spui si noua unde ai facut o si cu ce cost daca se poate.

450 lei la Vivacy leather.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.