Jump to content

bmw e60 codare


ghostk1d

Recommended Posts

Este foarte utila functia si daca te obisnuiesti cu ea si mai ales cum sa o folosesti, eviti sa mai zgarii jantele de toate bordurile. Eu tin comutatorul pe normal si activez din buton doar cand parchez pe undeva mai nasol. Numai nevasta-mea nu stie sa o foloseasca ... sau nu vrea :)
Link to comment
Share on other sites

da sunt din fabrica asa electrice..adica sa se inchida oglinzile din telecomanda?? Nu cred fiindca nu am in interior butonul acela de inchiderea oglinzilor. Doar butonul de reglat electric oglinzile .4 geamuri electrice si butonul acela pentru blocarea geamurilor spate daca e vreun copil mai mic pe bancheta din spate

 

scuze. am crezut ca oglinzile tale sunt si rabatabile electric.

deci, nici o sansa sa iti mearga aceasta optiune.

este foarte utila optiunea si mi-as dori sa o am, dar asta presupune alte modificari destul de costisitoare si nu se merita doar pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

2004/11 masina.. are si oglinzi electrice si incalzite +botonu ala care schimbi intre oglinzi.. stanga sau dreapta

 

 

toate au asa oglinzile din fabrica :rolleyes:

 

optional e plierea electrica, electrochrome ul, lumina de sub oglinda

 

Oglinzile eletrice le-ai avut din fabrica?

Eu am facut retorfit la oglinzi electrice si nu am reusit sa activez aceasta functie desi am incercat toate variantele posibile.

Daca ai oglinzi electrice din fabrica, s-ar putea ca modulele din usi sa fie varianta HIGH si exista posibilitatea sa mearga aceasta functie.

Sigur aceasta functie merge pe masinile pana in 09/2005 care au scaune electrice

 

Poti sa iti activezi plierea oglinzior din cheie in schimb

 

 

nu e asa. in masina nu sunt instalate module doar de dragul de a fi acolo in speranta ca cineva v a face retrofit candva.

 

masina are module LOW din fabrica daca nu are oglinzi cu rabatare electrica

 

ca sa ti mearga functia aia trebuie sa faci retrofit de oglinzi cu memorie si sa ai si scaune (cred) cu memorie

 

 

 

eu am facut la un e60 retrofit la urmatoarele:

 

- scaune comfort cu memorie

- oglinzi rabatabile electric cu memorie, electrochrome si pachetul lumini ( am schimbat si modulele din usi cu cele HIGH pentru ca nu mergea lumina)

- NU am montat blocul cu butoane geamuri + rabatare oglinzi

 

in ciudata codarii rezultatul e:

 

- merge rabatarea oglinzilor din cheie

- nu coboara oglinda dreapta cand pui in R

 

 

 

Nota: pe masina de pe care au fost luate oglinzile, oglinda dreapta cobora in R. anul ambelor masini 2004

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

la fel am facut si eu in afara de faptul ca nu am schimbat scaunele

rabatarea oglinzilor merge si cu modulele din usi varianta LOW

aveam in plan sa schimb aceste module cu varianta High dar bine ca am aflat de la tine ca tot nu o sa mearga plierea oglinzii in R

avand in vedere ca ai facut retrofit si la scaune cu memorie, ar fi trebuit sa mearga optiunea asta de coborare in R

Link to comment
Share on other sites

fox, nu mai dai quote daca vrei decat daca vrei sa citezi ceva mai din urma. incarci pagina aiurea si devine greu de urmarit

 

 

LE: mi s a tot spus ca nu am schimbat si blocul cu switch ul de rabatare si de aia nu coboara. o sa l schimb si pe ala sa vad

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ala nu are nici o treaba. am si perdeluta electrica si cand am luat oglinzile, cel de la care le-am luat mi-a trimis si swich-ul dar acesta nu avea buton de perdeluta electrica.

practic, swich-urile nu erau complete pentru ce aveam eu nevoie, adica unul avea butonul de rabatare oglinzi dar nu avea butonul de perdeluta electrica. celalalt, invers.

cand l-am dat jos pe al meu de pe masina, am observat ca este pregatit pentru rabatare oglinzi si doar am luat butonul acela de plastic de pe celalat modul si l-am montat pe swich-ul meu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.