Jump to content

Ce contine o navigatie de E46? COMPLETA


Recommended Posts

Salut,

Echiparea minima pentru a functiona contine:

-Monitor

-Rama relocare clima

-Cablaj

-Antena GPS

-Modul de sunet (BM24 sau BM54)

-Modul de navigatie

-Suport metalic portbagaj

-Mocheta laterala stanga + tavita portbagaj

 

Optionale:

-Modul TV + antenele aferente

-Modul telefon

-Magazie de CD-uri

 

De preferat sa gasesti pe o masina care a avut cat mai multe optiuni! Ulterior este mai greu sa faci retrofit.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Echiparea minima pentru a functiona contine:

-Monitor

-Rama relocare clima

-Cablaj

-Antena GPS

-Modul de sunet (BM24 sau BM54)

-Modul de navigatie

-Suport metalic portbagaj

-Mocheta laterala stanga + tavita portbagaj

 

Optionale:

-Modul TV + antenele aferente

-Modul telefon

-Magazie de CD-uri

 

De preferat sa gasesti pe o masina care a avut cat mai multe optiuni! Ulterior este mai greu sa faci retrofit.

Multumesc de ajutor.

Se poate inchide.multumesc

Link to comment
Share on other sites

Este mai simplu pentru masinile cu HK (sau HI-FI). Semnalul nu mai vine de la unitatea din bord ci il ia din portbagaj de la modulul de sunet (BM24 sau BM54) din portbagaj.

Magazia de CD-uri este utila in cazul in care monitorul are caseta si nu CD. Foarte putine magazii fabricate prin 2006 citesc si MP3-uri.

Preturile pentru o navigatie completa variaza intre 300 si 500 euro, depinde de sursa, insa este recomandat sa se achizitioneze cu proba.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Stie cineva cum functioneaza bluetooth,am modulul dar nu am antena, microfon (antena tr neaparat dedicata bmw?) si telefon (am neaparat nevoie de telefon?) Am navigatie instalata pe masina dar mai am nevoie de antena gps (cum se instaleaza antena,pot cumpara una universala? oare se introduce in dvd de navigatie si atat?)

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Pune modelul si anul de fabricatie al masinii -eventual si de la masina de pe care s-a luat navigatia (sunt ceva particularitati la modulul de sunet BM24)!

Poate functiona si fara antena bluetooth pana gasesti una originala insa calitatea convorbirii va fi mai slaba.

Nu ai neaparat nevoie de telefon, te imperechezi cu telefonul din buzunar dupa care se conecteaza si deconecteaza automat.

In functie de varianta hardware si software a modulului si de sistemul de operare al telefonului poti intampina anumite probleme la conectare, incarcare agenda, incompatibilitate.

La fel si microfonul, este de preferat sa gasesti unul fabricat dupa 2002, 2003.

Antena GPS o introduci in DVD si astepti 10-15 min pana gaseste satelitii. Sa nu ai obstacole deasupra (garaj, cladiri inalte, etc).

Link to comment
Share on other sites

Se aplica aceeasi chestie si pe masinile cu HK ? Magazia trebuie doar ca sa ai si CDuri, nu ?

 

La ce pret se ridica un set ca acesta ?

 

-Monitor

-Rama relocare clima

-Cablaj

-Antena GPS

-Modul de sunet (BM24 sau BM54)

-Modul de navigatie

 

Salut, Eu am masina la vanzare si cum nu prea am succes as putea vinde tot ce ai scris la 450 Euro, sau 400 Euro fara cablaj (pentru a demonta mai putine de pe masina)

Daca e cineva interesat, nu ezitati :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
salutari, sunt destul de nou pe forumuri de genu asta..as avea o intrebare referitoare la navigatiile originale bmw,mentionez ca am un e 46 din 2003 mai exact un 325xi si as vrea sa-i montez un sistem de navigatie original cu tot ce tine de el, instalatia audio este una cu casetofon si magazie de cd-uri in portbagaj ( care functioneaza in filmul ei) instalatia audio este harman kardon,m-ar interesa daca are cineva de vanzare si care sa asigure si montajul bineinteles contra cost,sunt dispus sa ma deplasez cu masina pe o raza de 100-200 km pt montaj.multumesc si-mi cer scuze daca nu am postat unde trebuia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.