Jump to content

BMW E90 325i


Daniels13

Recommended Posts

Astazi schimbat garnitura baie ulei + suruburi.

Garnitura victor reintz si suruburi oe.

 

Operatiunea s-a desfasurat la Integral Concept Bmw Service.

A fost prima data cand am mers la ei si mi-au lasat o impresie buna,au lucrat cu grija, frumos,curat si cu rabdare avand in vedere ca nu se vedeau de programari. Chiar mi-au placut.

 

Aveam si o pompa de la spalatorul de parbriz,dar am comandat-o aiurea pompa de la spalatoare faruri...asta e ,am fost la un service inainte cu multe feed-back-uri negative(100% il stiti) si am zis ca nah, poate si-au mai revenit si ei, dar ce sa vezi...deloc...

 

O sa pun cateva poze:

 

http://s30.postimg.org/nw2hadrb1/image.jpg http://s22.postimg.org/btaw4in9p/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Urmeaza sa le schimb si eu, imi poti da codul pentru garnitura si suruburi pe PM, te rog?

Vezi pe realoem.com ,bagi ultimele

6 cifre din VIN si dai la motor si ai acolo garnitura si suruburile ,adica codurile.

 

Am incercat sa iti dau pm,dar nu merge.

Uite aici link:

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VB11-EUR-07-2005-E90-BMW-325i&diagId=11_3834

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Momentan, nu a cerut nimic in plus,iar renumitul tick" se face prezent la drumuri scurte cand nu se incalzeste motorul si nu apuca HVA sa se incarce.

 

Ma gandeam si eu la 0w30 de la castrol dar am fost reticient pentru ca merg destul de agresiv si schimb si pe la 6800, am inteles ca ar fi cam subtire pentru exploatari agresive, deocamdata am 5w40.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1480686138[/url]' post='2376100']

Ma gandeam si eu la 0w30 de la castrol dar am fost reticient pentru ca merg destul de agresiv si schimb si pe la 6800, am inteles ca ar fi cam subtire pentru exploatari agresive, deocamdata am 5w40.

 

N52 e generatie 2 valvetronic. 0w30/40 e indicat...dar asta nu inseamna ca 5w30/40 nu e okay.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

in sfarsit au ajuns la sfarsit anvelopele spate :))

am vazut din pozele recente ca aveai anvelopele puse de mine....bine...nici km multi nu ai facut

ma bate gandul si pe mine sa trec la E91 la style 162...imi lipsesc

 

De anul trecut trebuia sa le schimb,dar am mai tras de ele...sunt batrane si s-au ovalizat putin si uruiau.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.