Jump to content

Vand BMW 520d facelift 2009


smarius20

Recommended Posts

Eu am facut din noiembrie 2013 pana in ianuarie 14000km. Iar pt cei care cauta NUMAI nr mic de km de ce nu au cumparat masina colegului care vindea masina la 108.000km cu 15000euro?!

 

 

Replica de mai sus spune tot...adevarul despre nr de km ai masinii (daca vanzatorul stia sau nu nr.de km)

 

Stima

Edited by Cristi_E36
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta ca vei gasi un pacalici care sa creada ca are 121.000 km, dar nu aici.

 

Exista masini cu mai putin de 121k km si chiar mai vechi, nu te panica.

 

Nu a sustinut nicaieri ca ar avea carte service sau ca ar garanta pentru km si e clar ca nu el e umblat la km, deci nu cred ca avem motiv sa aruncam cu pietre.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Exact cum a spus si colegul MGS eu nu am sustinut ca acestia sunt kilometri 100% reali,eu doar am spus cat are pe bord.Asta nu inseamna ca i-am dat eu inapoi si incerc sa pacalesc pe cineva de pe forum.Am pus pana si linkul cu anuntul de vanzare inainte sa cumpar eu masina care prin data anuntului si nr de km din anunt sustin cele spuse de mine. Eu nu vreau sa intru in polemici cu nimeni.Eu zic ca am fost cat se poate transparent. Va multumesc oricum pt parerile voastre,unele bune,unele mai rautacioase!!
Link to comment
Share on other sites

deci masina are 158 000 + 14 000 = 172 000, pretul pare bun daca masina este bine-ntretinuta, ce nu se pupa e ca in anunt apare transmisie automata(cel din iulie 2013)

Dar se pupa VIN_ul, deci este aceeasi.

 

Eu cred ca omul nu a stiut ce a cumparat si poate nici dupa, pana sa ii ziceti voi. Chestia naspa e ca nu poti sti exact cati km are dar daca are in jur de 200k si e intretinuta ok probabil ca pretul e ok.

Edited by pku82
Link to comment
Share on other sites

E pacat sa vad ca sta in parcare cand poate sa se bucure cineva de ea!!

Eu nu m-am inteles la diferenta de bani cu cel de la care am cumparat F10-le ca altfel nu mai statea in parcare!!!

Pretul este negociabil si zic eu rezonabil tinand cont de anul de fabricatie si de dotari!!!

Edited by smarius20
Link to comment
Share on other sites

Am facut eu un drum tm-buc sa vad masina.

Tehnic este aproape ok cu exceptia bateriei aproape moarte,ceva ineregula la filtru de particule si mici troncaneli pe fata.Nimic neasteptat la o masina SH.

Lucru care m-a facut sa zic PAS a fost faptul ca masina este revopsita INTEGRAL,lucru despre care vanzatorul nu stie nimic!?Poate pe altii nu-i intereseaza aceste chestii dar pe mine unul ma intereseaza.

Am scris aceste lucruri nu pentru a strica topicul de vanzare ci pentru a nu face cineva un drum lung pentru gasi altceva decat se asteapta!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Am facut eu un drum tm-buc sa vad masina.

Tehnic este aproape ok cu exceptia bateriei aproape moarte,ceva ineregula la filtru de particule si mici troncaneli pe fata.Nimic neasteptat la o masina SH.

Lucru care m-a facut sa zic PAS a fost faptul ca masina este revopsita INTEGRAL,lucru despre care vanzatorul nu stie nimic!?Poate pe altii nu-i intereseaza aceste chestii dar pe mine unul ma intereseaza.

Am scris aceste lucruri nu pentru a strica topicul de vanzare ci pentru a nu face cineva un drum lung pentru gasi altceva decat se asteapta!

 

Mai sus l-am criticat deoarece nu spunea nimic despre carte service, acum o sa ii iau putin apararea.

 

Am si eu un 525i, E60 si toti stim cum ne distram in fiecare zi sa ne gasim un loc de parcare. Acum vreo 3 ani un vecin cu mintea cat o gaina s-a gandit sa imi dea o lectie si mi-a zgariat cu cheia aproape toate masina, am asigurare casco la ea asa ca am preferat sa o vopsesc integral.

 

Poate si masina lui a patit acelasi lucru, insa este dreptul fiecaruia sa aleaga daca o vrea sau nu.

 

 

 

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca m-am exprimat destul de corect referitor la acest lucru.Dar una e sa stii inainte despre acest lucru si alta sa aflii dupa. Cert e ca accidente grave nu a avut,lonjeroane ok si spate ok.posibil sa fii avut zgarietura de cheie etc.

Dupa cum am zis tehnic masina este ok,merge bine,nu are zgomot de distributie asa ca pt cine este impacat cu revopsirea si cauta e60 este ok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Masina a fost verificata la colegul George care se ocupa cu chip tuning pe forum(320i e 36) care a zis ca este ok din punct de vedere tehnic,nu a zis ca sunt nici un fel de probleme cu filtru de particule,toba nu este afumata,masina nu da nici un fel de fum. Cat despre faptul ca ar fi vopsita integral eu nu am de unde sa stiu daca este adevarat sau nu pt ca eu de cand am cumparat masina am vopsit doar bara fata!!Pretul la care ii vindeam masina era f ok tinand cont de km si starea tehnica a masinii!!

Eu nu i-am ascuns nimic baiatului de la timisoara si nu am vrut sa il pun pe drum degeaba!!!

 

Pretul este de 11700 putin negociabil sau negociabil mai mult doar cu jantele de iarna de pe masina!!!

Edited by smarius20
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

As dori daca se poate ca un moderator sa stearga posturile colegului AKON deoarece este strict parerea lui personala,nu este o parere avizata si consider ca aceasta imi strica topicul de vanzare!!

Daca cineva doreste sa verifice masina se poate face la un service autorizat ca asa putem sa ne dam toti cu parerea,asta nu inseamna ca avem si dreptate!!

Va multumesc!!

Edited by smarius20
  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar suntem pe forum nu pe blog si omul si-a spus punctul sau de vedere, mai ales ca a facut drumul de la Timisoara la Bucuresti ca sa o vada. Am mai spus si mai sus, si eu am vopsit-o integral si care-i problema.

Tu ba nu stii nimic de km dati inapoi sau de cartea service, ba nu stii ca a fost vopsita integral si te mai si deranjaza cand iti spune lumea.

Respecta si parerea celorlalti si stai linistit ca isi va gasi stapanul.

Bafta la vanzare.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

asta cu revopsirea totala e panica romanului , ceva preconceptii depasite si eu am revopsit total E46 , a iesit impecabil , arata perfect , o placere sa-l privesti si sa-l conduci ,unii prefera sa revopseasca o bara sau cateva elemente , altii o fac total , tot grija maxima fata de masina si aspect se cheama . Cand aud atatea figuri cu a fost revopsita imi pare cel putin pueril daca nu o prostie . Si acum as revopsi E60 daca ar fi nevoie fara sa clipesc ...o persoana care considera asta un defect e pur si simplu un figurant cu ceva bani in buzunar ,mai ales daca revopsirea a iesit impecabil ca mai pot fi si rateuri .

Bafta la vanzare .

Edited by Myx
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.