Jump to content

BMW E46 318d Japanrot


ipolx

Recommended Posts

A urmat cotiera de E60 - a trebuit sa tai din bord, din cotiera, sa adaptez niste prinderi, prelungire electrica, trase fire pentru brichete spate + lumina, am tras lumina si in cotiera + bricheta si USB pt tableta , am facut panoul de plastic pentru butoanele de inclazire si DSC + trimul cel mare infoliat in aluminium brushed, cum sunt restul trimurilor.

Cotiera a fost de seria 5 automat asa ca a trebuit sa modific mansonul initial de e46 pentru a intra in toate vitezele.

post-66014-0-69410900-1438604723_thumb.jpg

 

post-66014-0-67368300-1438604927_thumb.jpg

 

post-66014-0-79254600-1438604720_thumb.jpg

 

post-66014-0-79161700-1438604721_thumb.jpg

 

post-66014-0-69543600-1438604722_thumb.jpg

 

post-66014-0-18736400-1438604721_thumb.jpg

 

post-66014-0-15670700-1438604723_thumb.jpg

 

 

Produsul final

post-66014-0-70366900-1438604940_thumb.jpg

 

 

2 poze recente cu masina

 

post-66014-0-48254500-1438604971_thumb.jpg

 

post-66014-0-05845000-1438604990_thumb.jpg ( no burnout, masina de fum sub masina :D )

post-66014-0-14022800-1438604722_thumb.jpg

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am vazut masina vineri la intalnire (eu eram cu e46ele argintiu) insa acum vad si detalii despre ea, o situatie interesanta. Cred ca stam si prin acelasi cartier, in parcarea subterana recunosc e46ele cabrio rosu ;)

PS: la intalnirea urmatoare poate stam si la o vorba :)

Link to comment
Share on other sites

functioneaza airbagul oare de pe acel volan? nici mie nu imi place de nicio culoare consola de e60 dar in acelasi am tot respectul pentru munca si pasiunea depusa. sunt sigur ca a fost de munca nu gluma.

felicitari.

Edited by CosminE46
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cotiera aia e latoasa rau, scaunele volanul si consola parca nu dau bine pe masina ta.

Ai spus ca ai loc mai mult la cotiera nu era mai bine sa arate mai frumos?

Imi place mult exterioru . Bravo!

Edited by Valy69
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

vai vai cata rautate pe unii oameni. pai, volanul M nu-mi place ca e gros, unii adora, eu urasc, e vorba de GUSTURI. cotiera de e46 este mica, are compartiment mic, si nu ofera dotarile unei cotiere de e60, la fel, e vorba de GUSTURI. Daca era atat de lata precum credeti voi, nici macar nu incapeau scaunele, insa au incaput fara nici o midificare. Cu interiorul nu inteleg ce mai aveti :))) e interior individual recaro de e46 culoare cinnamon. ala ce mai are? :)))

vorba lui kathalin, va sperie noul? va sperie ceva diferit fata de ce vedeti pe acest forum? numai e46 cu m packet, un volan m si navigatie OEM? :))

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Diferit nu e neaparat mai bun.

Personal, nu ma omor nici eu dupa modificarile astea, dar daca pe tine te multumesc, nu vad nicio problema. Va fi o problema (poate) la revanzare, daca dai de vreunul ca mine, dar presupun ca se poate trece inapoi la OEM si poate nu vrei sa o vinzi chiar maine.

 

In fine, am vazut modificari mult mai naspa. Nu ne place noua ce vedem, asta nu inseamna tu trebuie sa te opresti. De altfel sunt sigur ca d-asta ai si pus poze, sa ceri pareri. Ca nu sunt toate pozitive... poate ai tu dreptate, poate noi. Masina tot a ta ramane. :)

Edited by MuciX
Link to comment
Share on other sites

erau de asteptat reactiile astea. de obicei cand esti diferit, lumea te arata cu degetul. in fine, trecem peste

@ mucix am primit mult prea multe pareri pro din exteriorul forumului , ca sa ma opresc la 4-5 critici de aici.

Edited by ipolx
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Daca din fabrica e46 ar fi venit cu cotiera asta, toti erati multumiti ca asa au gandit inginerii si designeri de la BMW. La fel si cu volanul si tableta... Ce sa mai zic... plin de designeri prin zona care apreciaza/dezapreciaza doar cu argumentul nu e original.

 

Daca imbinarile intre cotiera de e60 si masina potrivesc bine, nu raman spatii goale si totul pare original atunci nu pot decat sa te felicit!

 

Apreciez ce ai facut, imi place cum arata, mai putin stopurile rosii.

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum ai putut sa ai atata rabdare si sa investesti atatia bani ,de care iti luai altaceva ... , oricum bv pt curaj si constinciozitate :)

 

 

ps: recunosc ca nici mie nu imi place retrofitul de cotiera .. e46 e asa misto la interior !

Edited by Bigmoon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.