Jump to content

De ce sunt mașinile BMW Seria 5 F10 atât de ieftine?


UnuLAltuL

Recommended Posts

MĂŁ uit pe autovit și mĂŁ minunez cât de ieftine sunt mașinile BMW Seria 5 F10 ĂŽn comparație cu rivalele Audi A6 și Mercedes Benz. Sunt ieftine și ĂŽn comparație cu seria 3 F30

 

ExistĂŁ foarte multe oferte la prețuri de 18-19000 euro pentru o mașinĂŁ din 2010 și 2011 cu absolut toate opțiunile pe ea.

Mi se pare incredibil de puțin pentru o asemenea mașinĂŁ.

 

Are cineva vreo explicație? De ce le vând nemții dupĂŁ doar 3-4 ani de utilizare? O astfel de mașinĂŁ merge fĂŁrĂŁ probleme ĂŽncĂŁ 4-5 ani de acum ĂŽncolo.

  • Like 1
  • Downvote 17
Link to comment
Share on other sites

pai o explicatie ar fi ca s-au vindut in anii aia de 2 ori mai multe ca a6 datorita variatilor mari de motoare,optiuni,etc

 

cele de 184 cp nici nu prea valoreaza mult mai mult la cum merg(fara ofensa pt posesori) dar a6 2,0tdi e altceva

  • Downvote 27
Link to comment
Share on other sites

Samsarii/dealerii le cumpara in general de pe site-uri de licitatii unde pretul e mult mai mic. Unii au luat F10 si cu 14k euro si il dau cu 16k in tara. Masinile sunt ok,unele, nu toate. Mai tavalite un pic ce-i drept, toate foste masini de firma. Dar daca ai noroc nimeresti una care sa arate bine interior/exterior si tehnic fara probleme la 180-200k km.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Plus ca F10 de 18-19 000 euro sunt doar 520d-uri.

 

In general, masinile foarte dotate au motorizari mai mari.

 

Asta asa este , acum vinde un tovaras de-al meu un f10 2013 foarte bine echipat, dar motor 3.0d .

Personal nu cred ca ai cum sa cumperi un f10 ,,full,, la 20 000 si putin peste 100 000 km .

In targul auto la mine in oras majoritatea masinilor au afisul devenit clasic :

-putin rulate in tara

- foarte bine intretinute

-servisate regulat

-nefumator

 

-unic proprietar

-fara accident

 

-mai tanara cu un an fata de data din certificat

- euro 10 daca se poate

-intre 100 si 150 000 km

-si era sa uit ,, FULL,,blush.gif

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posibil. :laugh: :laugh:

 

E foarte greu sa fii tu fix ala care beneficiaza de o super oferta.

In general, chestia asta se intampla printre cunoscutii vanzatorului.

 

Daca masina ajunge la vanzare pe autovit la un pret dubios, cu siguranta exista vicii ascunse sau km dat inapoi.

 

Masina aia probabil ca are 300 000 km.

 

Foarte putini realizeaza ca dpdv vizual nu ai de unde sa stii cati km are o masina. Totul depinde de modul in care a fost exploatata. Unii oameni sunt foarte atenti si nu uzeaza masinile mai deloc.

Altii le tin pline de gunoaie, fumeaza si scrumeaza peste tot, varsa cate ceva in masina, au caini sau copii mici etc.

Edited by Service Premium
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mai sunt exemple trecute la 530d desi sunt 525d. Sau masini facute din bucati ce-i drept (din doua fac una). Mai ales daca e de Cluj anuntul , multe mai trec si pe la celebrul service din Zalau unde le "refac" ca noi din rasturnate. :)

http://www.autovit.ro/bmw-530-C35608273.html

Deci aveti mare grija cu anunturile din Cluj. S-a mai discutat pe alte topice.

 

Cititi si aici EXCLUSIVITATE VIAĂA LIBERĂ/ Cum se fac "Âşmenuri" cu maÂşini de Germania din bucĂŁĂži

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ti-ai si gasit pe cine sa crezi, un ziar de rahat cu niste articole si mai de rahat.

Ala e un exemplu. Ca n-am gasit pe nicaieri sa scrie despre asta. Eu insa stiu din alte surse (direct de la cei care au trecut pe acolo si stiu treaba). Nu vb din auzite, poti intreba si pe altii care cunosc sa vezi realitatea.

Link to comment
Share on other sites

ti-ai si gasit pe cine sa crezi, un ziar de rahat cu niste articole si mai de rahat.

o fi el articol de rahat , dar sunt multi naivi care dau banu pe masina , si cand ajung pe la reptrezentanta se iau cu mainile de cap .

Am vazut asa ceva in craiova la mhs x6 de 40 000 rasturnat si facut din bucati

Samsarul, pana in ultima clipa a sustinut ca masina nu a fost lovita .

omul care a vrut sa o cumpere a mers la reprezentanta mai mult de gura sotiei , il comvinsese samsarul ca masina e neatinsa .

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ala e un exemplu. Ca n-am gasit pe nicaieri sa scrie despre asta. Eu insa stiu din alte surse (direct de la cei care au trecut pe acolo si stiu treaba). Nu vb din auzite, poti intreba si pe altii care cunosc sa vezi realitatea.

 

Asta se intampla doar cu masini aproape noi si care costa peste 15000 nu sta nimeni sa faca 1 focus din 2 ca nu renteaza, iar in Gl in talciocul respectiv aproape 95% dintre masini costa sub 10 000 si 80% sunt vechituri sub 5000, cele de care spui majoritatea ajung prin Buc, ca acolo e grosu monetar, in Gl doar interlopii isi cumpara masini sh de 20 000 euro si alora nu-si prea permit samsarii sa le vanda masini facute din 2.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca le fac astia in Zalau de nici nu iti dai seama ca a fost lovita. Sunt artisti, nu amatori. :)

Iti trebuie doar 1 min la o reprezentanta, cine cumpara masina scumpa cum spunea si un coleg mai sus fara o verificare atenta la o reprezentanta isi merita soarta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Corect.

Am gasit un articol mai vechi, pentru cine a auzit de Andrei Boldijar cu parcul din Cluj, Boldy Auto (s-a discutat pe forum anii trecuti). Si el aplica aceeasi reteta. A ajuns si la tv la stiri http://www.stiridecluj.ro/social/mascatii-care-au-l-au-atacat-pe-andrei-boldijar-zis-spike-boldy-erau-recuperatori-exclusiv

 

http://i57.tinypic.com/rh90nc.jpg

Edited by Andrei_VUV
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.