Jump to content

F10 525dA 218hp


Andrei_VUV

Recommended Posts

Aveam deja programare pt folie. Cand o sa am timp ajung la Tinted.ro si o schimb. Nu e nicio tragedie, e doar o folie care se poate da jos oricand. Oricum iti multumesc pt sfat si sa nu crezi ca uit asa usor ori ca nu iau in considerare...dar timpul m-a presat si vroiam cat mai urgent sa pun folia, de orice fel.

 

 

Iar sa dai geamurile jos ! :ninja:

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pentru copil tot perdelutele alea sunt cele mai bune.. gen sa nu ii bata soarele in ochi si in cap... stiu ca al meu saracul faceam drumuri de peste 2k km cu el de cand avea 2 anisori...

indiferent de ce transperenta ai, o folie nu face umbra, adica fix ce iti trebuie.

 

 

 

ai perfecta dreptate "DOMI",la e 46 aveam cea mai inchisa folie pe spate si tot trecea soarele si deranja bebelul,asa ca am pus ca la tara niste pernite in luneta si cand am ajuns in tara mi-am luat perdeluta electrica,la e 90 nu am mai stat pe ganduri mi-am pus folii si perdelute laterale si la luneta e bezna in spate. Mie unu mi se pare ca incalzeste mai tare cu folie,daca pui mana pe un geam fara folie e mai rece decat cel cu folie.

Link to comment
Share on other sites

ai perfecta dreptate "DOMI",la e 46 aveam cea mai inchisa folie pe spate si tot trecea soarele si deranja bebelul,asa ca am pus ca la tara niste pernite in luneta si cand am ajuns in tara mi-am luat perdeluta electrica,la e 90 nu am mai stat pe ganduri mi-am pus folii si perdelute laterale si la luneta e bezna in spate. Mie unu mi se pare ca incalzeste mai tare cu folie,daca pui mana pe un geam fara folie e mai rece decat cel cu folie.

 

 

pt ca majoritatatea monteaza folia cea mai ieftina , diferenta la pret intre una simpla si cea completa cu filtru Uv etc este dubla ,poate chiar mai mult .

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am fost sapt trecuta prin Thassos. Am avut ceva experiente neplacute, pana la bulgari la o anvelopa spate...noroc ca am avut rft si am reusit sa ajung la destinatie. Am mers asa pe pana cred ca vreo 150km fara probleme. N-a mers vulcanizat, i-am pus si petic si degeaba...ca avea taietura in margine destul de nasoala. Pana la urma mi-a trimis un prieten din tara o anvelopa Continental 275/35 normala dar noua si fara rft din pacate. Asta am gasit la momentul ala fiind destul de urgent. Apropo, pe drum am fost si cu un coleg de forum, Misu daca il stie cineva, are un E46 cu nr B-233-PUG.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Si eu am trecut prin bulgaria de cateva ori.nu am avut probleme.nici politia nu m-a oprit, cum se spune.

cert e ca si la.noi se fac d'astea.

acum vreo doi ani, tiganii din racari/mavrodin (pt cine cunoaste) stateau la vlasia, la padure si faceau cu mana ca au ramas fara combustibil.daca opreai te parleau.

cum spune si fre....nu suntem noi mai curati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai in ce naiba l-ai taiat asa de rau ?

Cred ca pe la niste poduri intre Haskovo-Makaza. Mi-a aparut si in bord mesajul de presiune scazuta si am mai mers asa cam 100km pana in vama Makaza, acolo am oprit si m-am uitat, nu parea sa aiba ceva si am initializat din nou presiunea. Insa dupa stat acolo la coada ceva mai bine de o ora in vama, s-a desumflat de tot. Avea o taietura cam de 3,4cm pe interior si am depistat-o mai greu. Culmea ca vineri cand am schimbat anvelopa la un service din Potos(Thassos) am observat inca un cui in cealalta tot pe spate...i-au bagat repede snur ca rasufla. Mai aveam naibii alta surpriza la intoarcere :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

te deranjez cu o intrebare: ai cumparat masina din Germania, dar cei de la BMW Romania s-au ocupat de acte si transport? Poti merge la orice dealer BMW din Romania, sa le arati linkul cu o masina de pe BMW Germania Premium Selections si ei sa ti-o aduca in Romania?
Link to comment
Share on other sites

te deranjez cu o intrebare: ai cumparat masina din Germania, dar cei de la BMW Romania s-au ocupat de acte si transport? Poti merge la orice dealer BMW din Romania, sa le arati linkul cu o masina de pe BMW Germania Premium Selections si ei sa ti-o aduca in Romania?

N-am luat-o prin bmw. Dar se poate lua daca e de la un dealer bmw din Germania. Am intrebat eu mai demult si se poate aduce orice masina in conditiile astea, se ocupa ei de transport si toate cele.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

te deranjez cu o intrebare: ai cumparat masina din Germania, dar cei de la BMW Romania s-au ocupat de acte si transport? Poti merge la orice dealer BMW din Romania, sa le arati linkul cu o masina de pe BMW Germania Premium Selections si ei sa ti-o aduca in Romania?

Pai de ce sa le mai dai bani si la delerul roman.Poti sa o iei tu direct de la reprezentanta BMW di Germania.Eu am cumparat 5 masini din reprezentante BMW.

Daca vrei mai multe informatii de cumparat din reprezentante BMW din DE te pot consilia pe privat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ieri pe transbucegi si lacul Bolboci pana la pestera. Frumos drumul pe langa lac, e prima data cand ma duc, un pic cam ingust dar ok.Iar pe celalalt se ajunge pana la Piatra Arsa unde evident e full de masini ca de obicei.

 

http://i60.tinypic.com/t6rwc9.jpg

http://i61.tinypic.com/vxnqmq.jpg

http://i60.tinypic.com/2irvfp4.jpg

http://i58.tinypic.com/293wne9.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.