Jump to content

F30 328i - 2013


avlad

Recommended Posts

Gata, s-a incheiat asteptarea in sfarsit. Am luat astazi numerele, cartea si dovada.

La dracu cat de ieftine sunt astea in US. Masina mea a costat aproape 38k$. Nu stiu daca la pretul asta se mai adauga ceva taxe statale. Vad ca la noi ar ajunge pe la 47k euro cu cele cateva optiuni ce le am eu.

post-2208-0-39627700-1432236338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cred ca te-am vazut iar azi pe la 6 fara un sfert pe 23 august (Cantacuzino). Sare in ochi masina aia. :)

Eram iar cu golanul de serviciu undercover. :p

S-a umplut Ploiestiul de F10, astazi intr-o ora cat am umblat prin centru am vazut cel putin 10.

Link to comment
Share on other sites

Pe plaja intre Venus si Saturn. Si ĂŽn VamĂŁ.

Apropo, pe ultimii aproximativ 400km cu un pic de oras, ceva stat pe centura Bucurestiului, 140 pe autostradĂŁ cu 5 persoane si ceva bagaje aratĂŁ 8,4 la suta in bord. O sĂŁ-i fac un consum la pompa in drum spre casĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

La pompa am avut consum 8,27 pe vreo 550 km. Mangalia - Ploiesti cam 325 km mers pe a2 si a3, viteza medie pe la 117 km/h arĂŁta trip computerul 7,6.

Apropo de radio pare a fi decodat, vĂŁd cĂŁ scaneazĂŁ si pare si impare.

Azi ii fac revizia, lichid de frânã, plãcute fata. Sã vedem daca mai gãsesc ceva Înainte sã iasã din garantie.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

legat de consum la 80 la ora ia 5% , 100-130 intre 6-7% , 150 160 - 9-10% , la 200 ia 15% , comparat cu 525d consuma cam cu 2l in plus

 

 

Mie mi se par cam la fel consumurile, 525d nu ia 4-5% intre 100-130.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai conteaza, daca vede cineva care se gandeste sa cumpere un 525d postul ala o sa aiba impresia ca are consum de 4% in afara.

Iti dai seama ce dezamagire dupa.

525d daca il blanesti maxim afara cred ca iesi la 8-9l, si daca mergi normal scoti 5-6l, deci nu vad minciuna. Referitor la consumurile apropiate ale celor 2 motoare, imi mentin opinia ca e o diferenta de consum considerabila, mai ales urban. chiar si extraurban in caz de condus sportiv. Am avut pe mana un 328i, bineinteles am tras de el sa vedem ce poate, si am iesit la 14 l, in exterior. Scuze de off.

Link to comment
Share on other sites

La mers normal un 525d o sa consume cel putin 7%.

A, daca mergi la consum cu 80 in afara localitatii si cu 50 in localitate poate scoti un 5, dar majoritatea nu mergem asa.

Link to comment
Share on other sites

Ploiesti - Alexandria - Craiova jumĂŁtate mers lent, jumĂŁtate mers alert. 525d-ul ĂŽmi lua ĂŽn jur de 7 ĂŽn aceleasi conditii. Ăn fine, consumul nu era asa important pentru mine, dar e un lucru bun cĂŁ un motor de 245 de cai pe benzinĂŁ a ajuns la performanta asta. E o plĂŁcere sĂŁ o pun pe sport si sĂŁ apĂŁs pedala hehe. Motorul rĂŁspunde instantaneu la orice impuls.

post-2208-0-54046000-1433081216_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.