Jump to content

BMW E34 518i


C Laurentiu

Recommended Posts

scuze ca intarzie pozele dar la brasov e vremea foarte urata si nu reusesc deloc sa ii arat "frumusetea"..cat despre motorizare e foarte ok!merge bine,accelereaza fluent fara probleme la depasiri!un aspect foarte important unde eu personal am ramas placut surprins e consumul..in oras cred ca nu sare de 6.5-7%. P.S. as vrea sa ii fac schimbul de ulei si am nevoie de ajutor!oscilez intre Liqui moly mos2 si castrol!ce anume ar fi mai ok?daca e castrol..de care (magnatec etc) :drinks:
Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit mult timp liqui moly pe un diesel si nu am observat nicio problema care ar fi putut fi cauzata de un ulei slab, deci as putea spune ca el ca brand e bun.

Ai grija sa respecte normele cerute pentru motorul tau, esti sigur ca se potriveste mos2?

Cat despre consumul ala, permite-mi sa am retinerile mele. :)

Link to comment
Share on other sites

N am minĂâşit deloc ĂŽn legĂŁturĂŁ cu consumul! deasta am ĂŽntrebat sa Ăâ˘tiu ce ulei sa folosesc..poate pana acum n a fost ĂŽntreĂâşinutĂŁ la fel de bine maĂâ˘ina dar mĂŁcar de acum ĂŽnainte sa aibĂŁ parte de tratament bun! MulĂâşumesc oricum pt rĂŁspuns!

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am consumul ala cu masina in clasa mini si motor de 1.3 cu valvetronic, in conditiile in care nu ma duc cu ea la serviciu, deci merge seara si in w\e.

Sa schimb si eu uleiul :)

 

Acum serios, fa un consum de la plin la plin si mai vorbim. Nu am zis ca ai mintit, dar nici nu cred ca ala e consumul, poate a fost o greseala. Oricum, eu tot zic pe aici, ca nu consumul ar trebui sa primeze pentru experienta de a avea o masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Salutare!A trecut ceva timp de cand n am mai postat nimic..dar asta nu inseamna ca am stat degeaba!Am rezolvat intr un final cu geamurile fumurii,iar acum toata masina are gemurile negru uniform!Interiorul e ca nou fiind schimbat (cel vechi era rupt)iar cu presurile din velur la culoarea scaunelor arata mult mai bine decat la inceput!Colac peste pupaza masina a primit si un set de arcuri sport stric pt aspect,acum fiind ceva mai joasa!O sa revin cu poze cat de curand! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.