Jump to content

Telecomanda inchidere centralizata


Marius_81

Recommended Posts

Buna ziua am si eu o problema cu inchiderea centralizata de la masina.

 

Nu functioneza cu telecomanda/cheia inchis si deschis ii moarta.....am testat cheia pe alta masina,am programato tot pe un e46 si merge sa deschid si sa inchid.Am incercat amindoua cheile..la fel..la el merge la mine nu

 

Ieri am facut testul si a aparut asta: Error Code??? 07 - General Assembly V : internal error voltage

 

Am cautat pe google si nu am gasit nimica.Cu cheia se inchide la la usa de la sofer si se deschide fara probleme,si butonul din consola merge sa blochez usile.

 

Sa fie oare releul?Antena presupun ca merge pentru ca nu am probleme cu radio..am incercat sa decuplez antena si am pierdut semnalul radio..am cuplau inapoi antena din spate si merge bine radio.

 

Ce am observat azi la masina..am bagat cheia in usa si am invartit in stanga si am tinut cheia cuplata pe stanga sau deschis geamurile...dar cand am dat in drepata sa le inchid...moarte nu am mai putut numa de la buton din consola...normal ar trebui sa mearga.

 

Motorul prneste fara probleme

 

Modelul: Bmw E46 320i 2,2l Kombi 2004 cheie Diamant

 

Poate ma puteti ajuta cu niste pareri sau sfaturi sa stiu de unda sa incept sa verific..eu tot la GM5 modul ma gandesc cele 4 relee???sau 2

 

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Deci am rezolvat treaba..nu au fost cele 2 relee.

 

Cine mai are aceeasi problema ca si mine sa incerce sa inchida din consola masina...daca merge relle sunt ok.

 

Am schimbat antena si merge perfect.

Ai schimbat antena cea care se infileteaza si desfileteaza pentru radio?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ai schimbat antena cea care se infileteaza si desfileteaza pentru radio?

 

Asta http://s736.photobucket.com/user/torti136/media/Sonstiges/DSC02461.jpg.html la Kombi la kombi de multe ori este cablul intrerupt..verifica in tula de protectie cablurile..si verifica cele 2 cabluri ce merg la geamul de la luneta..alea ce merg la rezisentele de dezaburire...pentru ca au circuit de curent cu antena.

 

Verifica daca vine curent pe cablul de la antena...rosu cu maro este cablul..este un stecher cu 3 cabluri ce intra in antena in partea drepta

 

Asta http://blog.bavauto.com/wp-content/uploads/2011/09/E46AntennaFix-055.jpg limusina..la stalpul din spate stanga

Edited by Marius_81
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.