Jump to content

E46 325ci 2005


Sinner_ul

Recommended Posts

Se vinde un e46 325i coupe in stare exceptionala:

 

- model 2005

- 91.048 Km - absolut reali, verificabili

- VIN: WBABD31070JX27026

 

Dotari:

- Scaune incalzite, reglaj full electric, memorii pentru scaun sofer & oglinzi

- Pachet M interior & exterior - scaune sport piele, plafon & stalpi pe negru, harman kardon 10 incinte (subwoofer dublu in portbagaj), short shift, aluminiu carbon silver trim, volan M cu comenzi, CD player 6 cd-uri

- DSC, ABS

- Strut bar M, PDC

- Pedalier M - nu apare in imagini, a fost instalat ulterior

- Roti de tabla (iarna) cu capace bmw

- Evacuare dubla - facuta ok si suna foarte bine

 

Piese schimbate recent:

- radiator

- brate

- bielete si bucse lemforder

- placute si discuri

- curele transmisie

- flanse amortizoare fata

- chedere interioare portiere - cele duble

 

Masina arata impecabil, a fost revopsita integral in 2011 (din motive pur estetice, nu are chit pe nicaieri, se poate verifica) si a fost rulata foarte putin de atunci.

Masina a fost tinuta la curte, in garaj si nu a fost condusa deloc pe timp de iarna - in ultimii patru ani.

 

Taxa nu a fost platita.

 

PS: Am postat anuntul pentru un prieten - proprietarul nu mai locuieste in tara. Daca sunt intrebari, va rog sa le postati aici si voi incerca sa va raspund cat mai rapid.

Toate actele sunt in ordine, se elibereaza fiscal.

 

Pret: 5200 Eur - negociabil, cu masina in fata.(poate fi vazuta in Ploiesti)

Va rog sa nu veniti cu oferte de schimb sau sume penibile. E un coupe super intretinut, multe dotari standard, etc.

post-35041-0-99184200-1440161736_thumb.jpg

post-35041-0-15079400-1440161815_thumb.jpg

post-35041-0-47617800-1440161830_thumb.jpg

post-35041-0-42714700-1440161843_thumb.jpg

post-35041-0-63001100-1440161849_thumb.jpg

post-35041-0-10429800-1440162013_thumb.jpg

Edited by Sinner_ul
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

1. In anunt scrie f clar ca masina a fost tinuta la curte/garaj, in perioada de iarna, cand a fost si foarte putin condusa.

In rest, a stat pe strada, nu e un barn find.

2. Cand am scris ca masina e din 2005, m-am gandit ca e destul de clar ca nu vorbim de o masina noua.

3. Stopuri schimbate, jante atinse de borduri, plastic bord cu imperfectiuni - da, corect, masina chiar a facut aproape 100k km in ultimii 10 ani, e iesita si din garantie.

4. PDC-ul urla din prima, de cand e conectat - mai incearca niste e46 cu pdc stock si spune-mi ce se intampla cand cuplezi R.

5. Spui ca nu te-a interesat motorul/mecanica dupa ce ai fost oripilat de un cheder matuit? Well... nici nu are sens sa comentez..

 

@Myx si ceilalti ce vad anuntul - masina poate fi verificata in orice service, dintr-un colt in altul - inclusiv stare vopsea, cote caroserie, etc.

Va asigur ca povestea lui Rapy22 isi are locul mai mult intr-un manual de literatura, masina e mai mult decat ok si orice mecanic priceput va poate confirma asta.

@Rapy22, bafta!

  • Like 6
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Rapy, toate defectele menționate de tine se repara cu maxim 500e, foarte decent pentru o mașinĂŁ din 2005. Te-ai uitat la un volan uzat, câteva zgârieturi și julituri și cu alea ai rĂŁmas...mecanic și tehnic cum se prezintĂŁ mașina?

P.s. chederele sunt o problema comuna la e46 coupe.

DacĂŁ vrei un e46 coupe impecabil cu adevĂŁrat arunca un ochi pe mobile.de sa vezi ce preț are, ai sa constați ca acest 325 la 5000 euro, cu aceste dotĂŁri, este un adevĂŁrat chilipir. Nu uita ca are vreo 100.000km, nu știu câte e46 325-uri gĂŁsești cu km astia, aspect mult mai important decât un cheder și câteva zgârieturi.

Edited by B-490-RZV
  • Like 9
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Degeaba o dati in fel si chip, masina este ok, nimic de zis insa atentie ce scrie in anunt la inceput:

" stare exceptionala". Pai hai sa nu mai fim asa pomposi in anunturi ca eu sunt satul de anunturile astea in Ro. Stare impecabila, nemaipomenita etc.

De acord,este ok, stare buna/f buna mecanic de ex, pana si cel care a pus anuntul a revenit ulterior si a scris " totusi e o masina din 2005". Pai da nene, adevarat, dar nu mai exagerati cu superlative gratuite, ca poate unii chiar se asteapta sa vada ceva ca in Germania, unde top zustand chiar inseamna si estetic 9.5 din 10. La noirar gasesti masini care estetic sa fie excelente.

Probabil ca rapy vazand neajunsurile estetice si-a pierdut interesul pt mecanica. Eu de multe ori am zis pas la masini care exterior m-au dezamagit, gandindu-ma ca daca exterior sunt asa, ce pretentii sa mai ai sa fi avut proprietarul grija de mecanica.

Si pana la urma mai e un aspect, daca nu a rulat si mai mult a stat, sincer as prefera una din Germania care sa fi mers putin mai mult, nu care sa fi stat coapta in Âşopron.

Asa din poze multe masini arata bine spre foarte bine. La fata locului 90% sunt mai naspa decat te astepti.

Am batut 600 700 km de cateva ori sa vad masini impecabile si cand ajungeam la fata locului auzeam " frate ce sa-i faci e totusi o masina veche e clar ca nu ai cum sa ai pretentii". :)) in fine, cred ca cine e interesat, cu 1000-2000 o rezolva si estetic, daca mecanic e buna. Pana la urma, nu prea exista si ieftin si exceptional. Vedeti pe mobile ce pret au masinile "top zustand".

  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Degeaba o dati in fel si chip, masina este ok, nimic de zis insa atentie ce scrie in anunt la inceput:

" stare exceptionala". Pai hai sa nu mai fim asa pomposi in anunturi ca eu sunt satul de anunturile astea in Ro. Stare impecabila, nemaipomenita etc.

De acord,este ok, stare buna/f buna mecanic de ex, pana si cel care a pus anuntul a revenit ulterior si a scris " totusi e o masina din 2005". Pai da nene, adevarat, dar nu mai exagerati cu superlative gratuite, ca poate unii chiar se asteapta sa vada ceva ca in Germania, unde top zustand chiar inseamna si estetic 9.5 din 10. La noirar gasesti masini care estetic sa fie excelente.

Probabil ca rapy vazand neajunsurile estetice si-a pierdut interesul pt mecanica. Eu de multe ori am zis pas la masini care exterior m-au dezamagit, gandindu-ma ca daca exterior sunt asa, ce pretentii sa mai ai sa fi avut proprietarul grija de mecanica.

Si pana la urma mai e un aspect, daca nu a rulat si mai mult a stat, sincer as prefera una din Germania care sa fi mers putin mai mult, nu care sa fi stat coapta in Âşopron.

Asa din poze multe masini arata bine spre foarte bine. La fata locului 90% sunt mai naspa decat te astepti.

Am batut 600 700 km de cateva ori sa vad masini impecabile si cand ajungeam la fata locului auzeam " frate ce sa-i faci e totusi o masina veche e clar ca nu ai cum sa ai pretentii". :)) in fine, cred ca cine e interesat, cu 1000-2000 o rezolva si estetic, daca mecanic e buna. Pana la urma, nu prea exista si ieftin si exceptional. Vedeti pe mobile ce pret au masinile "top zustand".

 

Daca tot imi aloc timp sa tin masina in service pt reparatii, prefer sa fie impecabila mecanic. Nu ma intereseaza daca are fine zgarieturi pe caroserie. Ce naiba, nu-s muiere sa ma duc cu ea la casco anual pt revopsire.

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are vopsirea pe casco?am casco la toate masinile insa nu am vopsit integral niciuna.

Poti sa o pastrezi si fara sa arate ca o ghena pe afara. Tine de posesor. Si nu zic neaparat sa fii maniac, insa asta nu e o scuza cand vezi masini de maxim 3 4 ani care arata jalnic. Eu de exemplu prefer sa cumpar o masina ingrijita si exterior. La randul meu am vandut masinile incat cine o ia sa ii fie drag . Repet tine de utilizator.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Simt nevoia unor clarificari:

 

- masina este in stare exceptionala, considerand ca e fabricata in 2015 si ca n-a stat la muzeu in ultimii 10 ani. N-am spus ca e 10/10. Personal, n-am vazut niciuna care sa fie.

- sunt cateva defecte estetice, de acord. Sunt mici, masina arata foarte bine. Va invit prin Ploiesti sa o vedeti live si sa va exprimati, ulterior, parerea visavis de acest aspect.

- aproape 100k km in 10 ani iti arata foarte clar ca e o masina cu care s-a mers, nu una abandonata - ar fi culmea sa incep sa justific faptul ca masina nu a fost frecata zilnic pe distante scurte si ca nu prea a fost folosita pe timp de iarna.

 

Probabil ca Rapy n-a avut niciun interes pentru motorul de 2.5, mecanica si masina in sine.

Daca rotile atinse de borduri, un cheder exterior matuit si uzura (normala) a volanului te fac sa fugi, n-ar trebui sa cauti masini second. scurt.

 

In rest, de acord ce au spus si ceilalti colegi.

Volan retapitat, butoane fante ventilatie, un cheder, o reconditionare full a rotilor si alte mici atentii, vor costa un min de 500 Eur. Adaugat la pretul masinii, incluzand si taxa, viitorul proprietar va avea o masina buna, frumoasa, la un pret cinstit.

 

PS: visavis de evacuare, aceasta este facuta ok. Mai departe, forma tipsuri, sunet, aspect general... tine de gustul fiecaruia.

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

-far stanga fata a fost lovit (este si julit si prindere rupta) de unde se pot trage mai multe concluzii

-sub luneta spate imediat cum se deschide portbagajul este numai mastic sub vopsea..sau ceva dedesubt, nici de cum vopeaua mata si tabla dreapta care trebuia sa fie...

-pe partea din spate eu am obs ca aripa dp DR este mai umflata decat aripa de pe ST ( aici poate mi s-a parut doar mie dar ochiul meu asa a vazut..)

-sub chedere noi care au fost schimbare se vede efectiv ceva crapat ca si cum ar fi kit...(aici sper sa ma insel si sa fie prenandez sau mai stiu eu ce de culoarea aia )

clarificari doar pe ici pe colo, prin punctele esentiale? :unsure:

 

Arunca un ochi la aria Masina mea, unde sunt destule masini cu vechime ~10 ani. Primul care imi vine in minte e Myx. Daca a ta e exceptionala, acelea ar trebui sa fie noi?

Orice masina are uzura, nu trebuie sa aiba 10 ani ca sa se rupa plastice, sa se uzeze volan etc..Toate se pot schimba usor si deseori nu pe multi bani. Mai ales la un E46. Dar cand zici stare exceptionala orice cumparator nu se poate astepta la o lista de defecte care cica "se rezolva cu 500eur"

Edited by Gizmo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce ce aia ma frate " exceptionala avand in vedere ca e fabricata in 2005"? Aia e masina, ala e pretul si punct. Si mai ales ca are doar 100 de mii nu inteleg cum sa fie cojit volanul. Asta ca fapt divers, ca am Jeep din 2000 care are volanul ca nou si are 220 de mii de km.

Cred ca frizati ridicolul unii dintre voi. Am vazut masini din 1996 care arata exceptional in adevaratul sens al cuvantului.

Sa fie clar, masina din anunt o fi ok, repet. Dar sa lasam la o parte cuvintele mega extra super impecabile.

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca la masina asta cea mai mare problema este taxa ca restul defectekor se pot remedia in timp si nu chiar asa multi bani. Dar cand cumperi o masina si esti obligat sa mai platesti inca jumate din valoarea ei plus acte plus rca plus drumuri plus impozite te mai gandesti putin . Masinile astea vor ramane blocate pe numerele astea pana cand statul va elimina defenitiv aceasta aberatie de taxa pt masinile care sant deja inscrise. Ma tenteaza si pe mine masina dar chestia ca a fost revopsita integral e foarte discutabila cel putin in romania nu are cum sa iasa bine niciodata oriunde ar fi iar daca userul rapy si-a dat cu parerea este foarte bine in fond el este singurul care a vazuto si eu am batut dedtui km si ce am vazut la fata locului nu avea nici o legatura cu reslitatea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Simt nevoia unor clarificari:

 

- masina este in stare exceptionala, considerand ca e fabricata in 2015 si ca n-a stat la muzeu in ultimii 10 ani. N-am spus ca e 10/10. Personal, n-am vazut niciuna care sa fie.

- sunt cateva defecte estetice, de acord. Sunt mici, masina arata foarte bine. Va invit prin Ploiesti sa o vedeti live si sa va exprimati, ulterior, parerea visavis de acest aspect.

- aproape 100k km in 10 ani iti arata foarte clar ca e o masina cu care s-a mers, nu una abandonata - ar fi culmea sa incep sa justific faptul ca masina nu a fost frecata zilnic pe distante scurte si ca nu prea a fost folosita pe timp de iarna.

 

aici pe forum sunt alte standarde la exceptional , pt asta te-au penalizat , chiar nu e nimic de clarificat :thumbsup:

 

Daca arunci o privire la sectiunea masina mea ai sa gasesti cateva exceptionale .

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu se stie niciodata pe unde se ascunde leopardul.

 

Masina arata intr-adevar bine pentru o masina de vechimea ei, mai ales ca a si circulat in Romania.

Perfectiune de la un E46 nu prea ai cum sa vrei.

Cele mai multe E46-uri au ajuns cam la fel ca E36-urile de acum 3-4 ani.

Edited by Service Premium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.