Jump to content

E46 325ci 2005


Sinner_ul

Recommended Posts

Rapy, toate defectele menționate de tine se repara cu maxim 500e, foarte decent pentru o mașinĂŁ din 2005. Te-ai uitat la un volan uzat, câteva zgârieturi și julituri și cu alea ai rĂŁmas...mecanic și tehnic cum se prezintĂŁ mașina?

P.s. chederele sunt o problema comuna la e46 coupe.

DacĂŁ vrei un e46 coupe impecabil cu adevĂŁrat arunca un ochi pe mobile.de sa vezi ce preț are, ai sa constați ca acest 325 la 5000 euro, cu aceste dotĂŁri, este un adevĂŁrat chilipir. Nu uita ca are vreo 100.000km, nu știu câte e46 325-uri gĂŁsești cu km astia, aspect mult mai important decât un cheder și câteva zgârieturi.

 

Corect era sa spuna proprietarul lista defectelor, nu sa tranteasca "stare exceptionala" :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1. ok, stare aproape exceptionala. stare foarte buna pentru varsta ei. acum e ok? nu am pus un titlu cu intentia de a induce in eroare..

 

2. taxa e 1500. rca-ul, depinde de sexul si varsta proprietarului. impozitul e cam 920 lei - sunt si aici variabile ce il pot reduce sau creste, nimic decisiv.

Fostul meu coupe, un e46 325ci din 2003, 212k km, fara m pack de fabrica, dotari mai putine, uzura ce afecta aspectul exterior, s-a dat cu 3900 Eur. Noul prorietar va plati taxa de 920Eur, RCA, impozit.

In mod evident, atunci cand iti cumperi un 325ci, iti asumi ca vor fi si alte cheltuieli. Altfel, sunt oferte f bune la Dacia si VW.

 

3. pentru a lamuri toate aspectele mentionate de Ruby, voi urca poze in weekend (inclusiv uzura volan - visavis de cum se uzeaza un volan, al meu a trebuit retapitat la 160k km. Tine de mai multi factori, e un indicator incorect).

 

 

RZV, mersi pentru intelegere si pentru abordarea rationala.

 

PS: Prorietarul a revenit in tara si va mai fi aici inca 2 saptamani. Cei interesati de mai multe detalii, pot suna la nr: 0727 432 863 / Sebastian

http://olx.ro/oferta/bmw-e46-325i-coupe-2005-ID4vdi0.html#2d83a22582

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Daca masina arata ca cea din poze este super ok ,pentru anu' ei de fabricatie,dar....din cate am citit, cineva a mers la fata locului si pozele nu corespund cu masina(jante lovite,far zgariat,etc...).....De ce nu incarcati poze cu masina de la ora 'actuala' si pozati cat de cat aproape, respectivele defecte ale caroseriei.Cel putin asa un eventual musteriu v-a sti la ce sa se astepte si nu o sa fie dezamagit de 'aspectul exceptional'. Ma rog.....Parerea mea este ca respectivele 'defectiuni' sunt NORMALE !Sincer vorbind as vinde 318-le meu pentru un 325. Ala este 'oleaca' de motor.Oricum....spor la vanzare.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

- Jante fata - zgarieturi standard de bordura...

 

- Volanul - cu close-up in zonele cu crapaturi.

Se vede destul de usor ca e doar piele imbatranita, mai uzata in zona de contact. Din punctul meu de vedere, nu necesita retapitare in acest moment.

 

- Stopurile originale ale masinii (disponibile, vin la pachet cu masina) si detaliu cu cel crapat. Evaluati de unii singuri gravitatea...

 

- Cheder exterior st spate - e doar un element mascat gresit si gazat cu lac.

post-35041-0-83457600-1441644683_thumb.jpg

post-35041-0-28659700-1441644688_thumb.jpg

post-35041-0-29194700-1441644999_thumb.jpg

post-35041-0-52558700-1441645008_thumb.jpg

post-35041-0-25429700-1441645013_thumb.jpg

post-35041-0-88718300-1441645452_thumb.jpg

post-35041-0-56167000-1441645457_thumb.jpg

post-35041-0-40321800-1441645466_thumb.jpg

Edited by Sinner_ul
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

- Jante fata - zgarieturi standard de bordura...

 

- Volanul - cu close-up in zonele cu crapaturi.

Se vede destul de usor ca e doar piele imbatranita, mai uzata in zona de contact. Din punctul meu de vedere, nu necesita retapitare in acest moment.

 

- Stopurile originale ale masinii (disponibile, vin la pachet cu masina) si detaliu cu cel crapat. Evaluati de unii singuri gravitatea...

 

- Cheder exterior st spate - e doar un element mascat gresit si gazat cu lac.

Eu nu stiu de ce iti bati capu cu toti. E o masina de 10 ani totusi. E clar ca nu e perfecta si intr-adevar nici tu nu ar fi trebuit sa scrii impecabila,exceptionala maginifica sau ce ai scris. Treaba e ca pe forum sunt cativa baieti care baga sute chiar mii de euro in masina pe an si a le lor intr-adevar sunt aproape fara cusur. D-aia se basica ei de exprimarea ta. Ai autovit. pune anuntul acolo. Sa vina minusurile:))

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum mi-am 'aruncat' si eu ochii pe pozele in care apar 'defectele' si sincer......ma pufneste rasu'. Pai alea sunt 'defectiuni'??! Masina arata bine pentru anii ei ,iar cei care isi doresc masini 'neatinse' sa-si cumpere masinute cu 0 km, noi ! Nici nu mai fac alte comentarii. Cei care ajung sa spuna ca :-'ahh,pielea volanului e nitel crapata','stopul zgariat' SUNT PENIBILI!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cum am zis,nu trebuia exceptionala in titlu.fiecare are masura lui,probabil cand a auzit exceptionala colegul care a vazut masina s-a gandit la masina "noua" .Lucru imposibil de altfel.Oricum in general la anunturi e bine sa nu adaugi cuvinte de genul exceptionala impecabila,pana la urma sunt masini sh :) Edited by alex230ro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.