Jump to content

The white one f10


ReSp3cT

Recommended Posts

eu zic sa nu te complici cu suspensia, sistemul care il ai pe masina e perfect pt drumurile noastre... nu se merita suspensie M credema.

e un plus ce ai tu fata de suspensie M.

frumoasa masinuta!, s-o stapanesti sanatos!

 

din cate vad, ai shadow line, ar trebuii sa ai grilele tot negre! poate ma insel dar eu asa stiu

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

Am comandat grila normala si eleron luneta :D maine imi vin abia ast sa le pun. La suspensie tot ii fac ceva ca mi se pare prea cocotata....da pentru drumurile noastre e ok....dar pentru gustul meu ...nu ! :) O sa ii pun arcuri de M sau o noua suspensie dar asta din primavara.Vad masinile cu suspensie M de prin oras arata foarte bine este exact ce trebuie.Poate pana in primavara gasesc pe la dezmembrari sa iau cu tot ce trebuie. Edited by ReSp3cT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe la dezmembrari ce sa gasesti?o suspensie Mpacket??

da o suspensie m.

 

Se pare ca nu iti permiti un f10 daca vrei sa cumperi piese din dezmembrari, poate la un Logan ar merge.

zau ? pai si atunci cum de am ? :) nu aveai si tu ce face si ai zis hai sa scriu si eu pe aici.... dc sa irosesc bani sa cumpar totul nou cand la fel de bine le iau de la dezmembrari daca ma hotarasc sa schimb si amortizoarele....daca nu arcurile le iau noi.

  • Like 2
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Pai stii cum e pe aici daca ai un F10 cu suspensie M si mergi in service si iti zic aia ca e ok suspensia si te mai tine cativa ani si nu are rost sa o schimbi esti smecher. Daca gasesti o suspensie M la dezmembrari de la o masina cu putini kilometri si pe care o verifici si e ok, nu e bine ca esti ultimul sarac si nu iti permiti sa ai un F10. Edited by Cosm1n
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cate F10 ati vazut voi ajunse la dezmembrari de batranete incat sa va aprindeti asa pe un forum unde 80% au masini SH. Daca voia sa ia amortizoare noi din reprezentanta, ii ziceati ca e tampit, ca mai bine isi lua F30 nou si avea garantie. Râcã romaneasca.

Foarte bine punctat.Unii din lipsa de ocupatie scriu si ei pe aici ce nu trebuie sa mai faca un +.

  • Like 3
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

De asta si intreb ce vrea...

O suspensie M5 ar merita sa cauti prin dezmembrari,dar una de Mpacket de ce?

Cand ai atatea variante?de parca niste amortizoare/arcuri noi te lasa falit!

 

Nu stiu cate F10 ati vazut voi ajunse la dezmembrari de batranete incat sa va aprindeti asa pe un forum unde 80% au masini SH. Daca voia sa ia amortizoare noi din reprezentanta, ii ziceati ca e tampit, ca mai bine isi lua F30 nou si avea garantie. Râcă romaneasca.

A,deci daca sunt tinerele,ce sa mai cautam prin dezmembrari?placute,discuri...??

Edited by Marius05
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

E diferenta intre "sa ai" si "sa-ti permiti". "Sa ai" inseamna sa bagi intr-o masina noua sau foarte scumpa piese sh, "sa-ti permiti" inseamna sa bagi piese noi, originale. "Sa ai" inseamna sa bagi benzina de 50 lei sau doar atunci cand ai bani, "sa-ti permiti" inseamna ca poti sa faci plinul de carburant oricand. Ai inteles conceptul? Multi pot "avea", putin isi "permit".

Suspensia, sistemul de franare, anvelopele, au totusi rol de siguranta, e periculos sa bagi sh.

 

Un exemplu de "a avea":

 

Mare adevar...

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca imi plac cele de m5 duble...nu imi place tigania ca scrie m5...asa ca am sa iau normale. Cam asa as vrea sa arate si suspensia mea BMW Seria 5 520

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7Gezkf.html dar nuj de unde pot cumpara si ce model...?

 

pe asta am luat-o eu, o sa-i fac prezentarea saptamana viitoare. referitor la suspensie e ac schnizer, detin certificat de conformitate. e misto si sta bine pe curbe, dar e cam joasa si e nasol cu bordurile si parcarile. in rest e bomba

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pe asta am luat-o eu, o sa-i fac prezentarea saptamana viitoare. referitor la suspensie e ac schnizer, detin certificat de conformitate. e misto si sta bine pe curbe, dar e cam joasa si e nasol cu bordurile si parcarile. in rest e bomba

pfff ai facut o super alegere....e belea rau masina...daca era la vazare cand cautam.. eram direct pe ea ! :) km cum sunt ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.