Jump to content

The white one f10


ReSp3cT

Recommended Posts

136.000 reali, verificati de mine inainte. eu plecasem dupa un 530d la braila sa-l iau si am zis totusi s-o vad si pe asta daca tot sunt in zona si cum a aparut langa mine, m-a naucit cum arata. e flawless

da, arata intr`un mare fel masina. Imi poti scrie si mie pe pm sau aici cum se numeste suspensia sau un cod ceva sa caut si eu sa imi cumpar ?

Link to comment
Share on other sites

da, arata intr`un mare fel masina. Imi poti scrie si mie pe pm sau aici cum se numeste suspensia sau un cod ceva sa caut si eu sa imi cumpar ?

Din cate stiu eu,ACS nu are ”suspensii” pentru F10,ci doar arcuri sport,in jur de 400 euro setul :thumbsup:

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

pe asta am luat-o eu, o sa-i fac prezentarea saptamana viitoare. referitor la suspensie e ac schnizer, detin certificat de conformitate. e misto si sta bine pe curbe, dar e cam joasa si e nasol cu bordurile si parcarile. in rest e bomba

Pai din pacate masina ta nu a avut pachet m,e pus ulterior si nici macar tot

  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

E diferenta intre "sa ai" si "sa-ti permiti". "Sa ai" inseamna sa bagi intr-o masina noua sau foarte scumpa piese sh, "sa-ti permiti" inseamna sa bagi piese noi, originale. "Sa ai" inseamna sa bagi benzina de 50 lei sau doar atunci cand ai bani, "sa-ti permiti" inseamna ca poti sa faci plinul de carburant oricand. Ai inteles conceptul? Multi pot "avea", putin isi "permit".

Suspensia, sistemul de franare, anvelopele, au totusi rol de siguranta, e periculos sa bagi sh.

 

Un exemplu de "a avea":

 

 

Da' domnule, daca nici 5-arul nu-ti mai ofera valoare, ce propui?

S-o ardem toti prin strainataturi gen valet de EM ?!

L.E. @ryoraul, take your time

Edited by Cristi_S
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vezi aici si aici modelele pt masina ta si codurile. Ia-le de pe ebay.de ca iesi mai bine decat daca le iei din tara

 

Corect, asa am facut si eu. Am iesit mai ieftin cu vreo 120lei fara transport si mi-au venit arcurile mai rapid luand de pe ebay.de decat de la Racing Nick. Nu stiu care e treaba lor, vand foarte putin si trebuie sa umfle preturile, sau sunt pur si simplu nesimtiti :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.