Jump to content

E90 325xi TItanium Silver


mihai17

Recommended Posts

@jeezy: am reusit ceva acum cu paint-ul. sper ca au iesit ok !

 

@raduI: hai ca te-ai reactivat :))

 

@abcd: intr-adevar pretul este unul destul de mare comparativ cu ce alte masini iti poti lua la bani apropiati, insa nici nu vreau sa pun un 11.000 cu tot cu TVA pret de inceput pt ca o sa ajung sa cred ca mai bine o pastrez !

in cazul in care se gasesc doritori persoane fizice, atunci ma voi simti nevoit sa fac un pret pe masura ! totusi incerc sa profit de faptul ca are TVA deductibil

 

chiar nu vreau sa ascund ceva pt oricum sunt convins ca cine o va cumpara va dori test amanuntit (vopsea, cutie viteze, motor etc) moment in care s-ar descoperi si sa fim sinceri, cand esti hotarat sa iei o masina si descoperi probleme ascunse in ultimul moment nu iti pica bine !!

 

post-70273-0-59988800-1445430028_thumb.jpg post-70273-0-50328500-1445430034_thumb.jpg post-70273-0-68010100-1445430047_thumb.jpg post-70273-0-85108800-1445430131_thumb.jpg

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Nu mi-o lua in nume de rau dar credeam ca ai navi, scaune sport, volan macar sport etc. In alta ordine de idei, interiorul e slab dotat. Daca tu ai evaluat-o la pretul ala, in conditiile date, clar nu merita sa o vinzi.

 

Exact la ce ma asteptam si eu. :bye: Deci chiar nu am gresit cand am zis ca masina asta ar merita cu 5000 mai putin decat ai cerut. (respectiv 8500 euro)

Edited by Radu I
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu mi-o lua in nume de rau dar credeam ca ai navi, scaune sport, volan macar sport etc. In alta ordine de idei, interiorul e slab dotat. Daca tu ai evaluat-o la pretul ala, in conditiile date, clar nu merita sa o vinzi.

 

daca ar fi sa pun la suflet ce spune oricine pe un forum cred ca as lua-o razna :))

interiorul putea avea mai multe dotari. sunt perfect de acord !! cu toate astea, asa cum am luat-o si eu, cred in publicul ei tinta !

 

nici eu nu imi imaginam ca o sa imi iau un e90 fara navi, pur si simplu nu imi placea cum arata si consideram ca acea "cocoasa" cu o navi ce poate fi impartita in 2, sa-ti ramana navi pe dreapta (cand mergi la drum lung cu serpentine e foarte misto sa vezi dinainte cum va fi curba), este cea care ii da farmec interiorului !

 

 

cu toate astea motorul, cutia de viteze si transmisia au primat in defavoarea altor dotari de comfort !

post-70273-0-16486000-1445431364_thumb.jpg post-70273-0-12479500-1445431370_thumb.jpg post-70273-0-51030200-1445431377_thumb.jpg post-70273-0-10170100-1445431756_thumb.jpg

2 seturi de jante cu cauciucuri nu le mai calculam la cumparare?

daca pe iarna cauciucurile mai merg cel putin sezonul ce se apropie, rotile de vara sunt exemplare !

se pot vedea in poze micile ciupituri de vopsea ce le au, in rest nu le poti gasi nimic ! cat despre cauciucuri ... Vredenstein UltracSessanta dot 5014 cumparate in martie 2015 ! pana in 10.500 km rulaj ! vara viitoare se va profita ca sunt asimetrice si se vor interschimba pe cealalta parte a masinii pt o uzura perfecta daca imi permiteti si nu starnesc si mai multe critici :))

 

@servicepremium: ce e de inteles ... al meu e mai slab decat 330i sau 335i :)) . Discutia era ca "trage de la ture mari" si daca merita dif de taxe intre 325 si 330 sau mai bine se sare pana la 335

 

@radui: ma bucur ca nu te-am dezamagit :)) ma amuzi, mersi :*

 

@abcd: sper sa nu te urmareasca demonii pana aici si ca temerile tale sa nu se refere la ceva apocaliptic!

poze cu cele 2 defecte voi pune mai pe seara pt ca nu am pe laptop dar in mod cert nu te va lua capul :))

 

in cazul in care aveam navi, as fi scris in mod cert in primul post cand am deschis topic-ul pt ca este o dotare foarte misto ! pe langa faptul ca daca tot sunt atati cunoscatori pe forum, m-am gandit ca macar de curiozitate (asa cum si comenteaza unii) sa se uite dupa VIN

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

foarte bine faci...

 

va rog sa ramaneti decenti in exprimare si nu faceti un flame inutil, pentru ca se va sanctiona

 

in plus, fiecare isi evalueaza masina la ce valoare considera ca i se potriveste... daca isi va gasi cumparator bine, daca nu, iarasi bine...

 

nu incercati sa convingeti pe nimeni ca masina lui valoreaza mai putin decat crede, caci nu veti reusi, garantat ! :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Arata bine masina dar are doua minusuri: este benzina si nu are navi, benzinarele se vand foarte greu in Romania, toata lumea cauta diesel, al doilea lucru e navigatia, un alt minus ar fi pretul... noi iti spunem care e realitatea la 15k deja gasesti f30, asa e romanul, vrea masina cat mai ieftina si modelul nou.. acum ca tu vrei sa stai 2-3 ani cu ea la vanzare e alegerea ta, oricum iti urez bafta la vanzare:) Edited by InSidE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bai nene da fa si tu pozele alea mai mici ca am un ecran mare si tot abia vad 20% din poza, sunt imense. Asa cum sunt ultimele 3 trebuiau puse toate.

Masina arata bine, probabil in US ar fi un pret decent cel cerut, dar sincer sa fim oare tu o intretii si ai plimbat-o pe drumurile celor de acolo, pentru Ro e un pret imens.

Edited by yellow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@X X L: macar de ar fi interesati de masina si sa negocieze astfel pretul! Atunci ar fi de inteles dar doar sa carcotesti despre pret cand n-ai in gand sa-ti iei asa ceva, intram in alta categorie :))

 

@inside. sunt de acord partial! navigatia intr-adevar este un minus ca nu am dar scuza.ma motorul nu.l consider chiar deloc un dezavantaj , din contra !! masina are o anumita clientela ! o va cumpara cineva care vrea anumite lucruri de la viitoarea masina si nu se va suci sa ia un 318d doar pt ca are navi in detrimentul asteia

 

@yellow: da stiu, nu prea m-am descurcat cu pozele. mersi de apreciere !

 

post-70273-0-58436700-1445439068_thumb.jpg post-70273-0-11337900-1445439087_thumb.jpg

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

problema din pacate e simpla:

-targetul e redus

-pretul e mare

sigur tu poti cere oricat,din pacate nu cred ca o sa si primesti.Alfel e interesat de stiut:

-taxa e platita?

Eram acum 1-2 ani in cautare de 325i dar avand in vedere ca actualul nu ma supara cu nimic si ca sa il vand ar insemna sa il dau la un pret de nimic am zis pas.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

7. Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Sunt considerate UP-uri si actualizarile de stocuri, noi produse, sau postarea de poze in intervalul celor 7 zile. Din acest motiv, topicurile trebuie sa contina cat mai multe informatii inca de la deschiderea lor.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Prin ingrijire se inteleg mai multe..multi considera schimbul la 10-15k ingrijit ..si atat. Detalining-ul este ceva mult prea complex si un termen complet strain unei persoane care pretinde ca isi ingrijeste masina si totusi arata volanul asa. Asta este purul adevar..pielea aia este ff buna( am volan exact la fel) si nu are cum sa arate asa la 170k decat daca nu te speli pe maini. Stiu, se mai intampla sa mananci in oras, in graba si apoi sa pleci..dar eu spre exemplu mereu tin un pachet de servetele umede in usa si un tub de touch.. nu pun mana plina de grasime si toate cele pe volan. Asta arata de parca e piano black, nu piele.
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@make: nu o iau in nume de rau dar singurul rost pe care il vad ca ai postat este sa mai bifezi inca 2 post.uri.

km sunt reali si n-am pic de jeg sub unghii !

 

ca o solutie de iesire iti propun sa te gandesti ca poate te-ai pripit sa judeci dupa cateva poze ;)

Edited by mihai17
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pt cel de-al 2101 view pretul scade la 10.000 eur fara TVA , 12.400 cu TVA.

 

in cazul in care se gaseste un potential cumparator ce nu beneficiaza de TVA deductibil, putem ajunge la o solutie de comprimis !

 

 

PS: cumpar plansa de bord cu "cocoasa" pt navigatie ! sa nu fie retapitata cu piele, sa nu aiba airbag pasager sarit

 

multumesc

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.