Jump to content

Built NOT Bought


CautRezolvari

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Oricum ai lua-o, e tot o fumigenĂŁ care polueazĂŁ.

DiscutĂŁm pe aici de comportamente responsabile vis-a-vis de amprenta pe care o lĂŁsĂŁm asupra mediului, hulim dpf/egr off , vin tare electricele, montĂŁm panouri fotovoltaice, ne uitĂŁm cu jind la "europeni", dar cu Viespea suntem docili, cĂŁ nu scoate fum dacĂŁ nu ĂŽi dai talpĂŁ 😂.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mașina este pentru competiții care sunt de câteva ori pe an.

 

G30 ul tau Claudiu polueazã mai mult intr un an cum mergi cu el zi de zi, decât soba asta cu lemne in câteva zile pe an.

 

Cu privire la europeni si la marii lideri ai lumii, exact cei care impun legile privind poluarea masiva pe care o producem, in caz ca mai vreți sa folosiți argumente despre poluare pe un forum auto :

 

https://www.bursa.ro/ipocrizie-la-nivel-inalt-summit-climatic-cu-mijloace-de-transport-poluante-05417445

 

https://evz.ro/liderii-lumii-gafa-secolului-la-summitul-pentru-salvarea-planetei-sute-de-avioane-private-si-suv-uri-au-fost-prezente-la-glasgow.html

 

 

Asa ca in treaba asta cu poluarea sunt de fapt tot alte interese ca pana acum, altfel nu am asista la ce s a Întâmplat cu privire la summitului climatic.

 

Fabricile pentru masinile electrice vor polua mult mai mult pe viitor când majoritatea mașinilor vor fi electrice, decât masinile pe diese si benzina, dar deocamdata interesul este sa disparĂŁ diesel si benzina, probabil pentru ca pe viitor nu vor mai fi resurse pentru acest lucru.

Edited by WIN60
  • Like 4
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-am mai facut timp si de locomotiva asta mica si am refacut puntea spate care avea prinderea grupului rupta.

 

IMG-6860.jpg

IMG-6874.jpg

IMG-6873.jpg

 

Dupa am continuat cu un set de lumini in fetele de usa,sa vedem si noi in ce calcam cand deschidem usa si ceva leduri la portbagaj pentru ca acestea nu existau.

 

 

IMG-7736.jpg

IMG-7738.jpg

IMG-7739.jpg

 

Si incheiem anul cu aceasta opera de arta:

masina a mai luat ITP-ul? Sau nu

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 12/28/2021 at 8:58 PM, claudiu1892 said:

In orice tara normala nu ai avea voie sa circuli cu soba asta pe lemne. Polueaza mai mult decat un Roman de la RATB.

Ce culoare are soba ta?

On 12/29/2021 at 8:48 AM, Cristian.O said:

Oricum ai lua-o, e tot o fumigenĂŁ care polueazĂŁ.

DiscutĂŁm pe aici de comportamente responsabile vis-a-vis de amprenta pe care o lĂŁsĂŁm asupra mediului, hulim dpf/egr off , vin tare electricele, montĂŁm panouri fotovoltaice, ne uitĂŁm cu jind la "europeni", dar cu Viespea suntem docili, cĂŁ nu scoate fum dacĂŁ nu ĂŽi dai talpĂŁ 😂.

Aici nu se discuta de poluare,esti pe langa.De cate ori ai fost intr-o padure sa faci curat in ea sau sa faci ceva in a opri tirurile alea care iti taie padurea?Multi latrati de pe margine de poluare dar dupa ce se termina episodul schimbati canalul.

  • De acord! 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, CautRezolvari said:

Ce culoare are soba ta?

Aici nu se discuta de poluare,esti pe langa.De cate ori ai fost intr-o padure sa faci curat in ea sau sa faci ceva in a opri tirurile alea care iti taie padurea?Multi latrati de pe margine de poluare dar dupa ce se termina episodul schimbati canalul.

Bune argumente. L-ai închis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.