Jump to content

Recomandare Navigatie


darie

Recommended Posts

Salut,urmeazĂŁ sĂŁ ĂŽmi iau o navi și nu știu pe care. Am gĂŁsit la 2 tipi,navi android 4.4.4 quad care 7"HD..unul o da cu 2350 și altul cu 2200. Ascunde alĂŁ cu 22 de mil ceva sau care e prețul real a unei navi? DacĂŁ are cineva modelul asta,ĂŽmi recomandați? Mersi
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau dar nu te pot ajuta prea mult.

Eu am E90 PURE ANDROID EW803P. Daca dai cautare pe google vei gasi vanzatorul precum si un pret mai bun pentru ce iti trebuie tie.

 

In general aceste navigatii sunt mai greu de root-at, deci ar fi ideal sa cumperi una pe care sa poti instala orice aplicatie vrei tu din google play.

 

Ca dezavantaje:

- in general microfonul incorporat este "varza". Cand suni/raspunzi la cineva via BT te va auzi foarte greu.

- dureaza cam 30sec pana boot-eaza. In intervalul acesta poti asculta doar radio daca acesta a fost ultima selectia inainte de oprire

- daca ai iPod, din cand in cand se aude ca si cum ar sare acul de la pick-up, probabil ca nu are suficienta memorie pentru buffer.

 

Pe partea de avantaje:

- waze-ul

- internet radio

- youtube

- ...si daca e root-at cam tot ce iti doresti

Link to comment
Share on other sites

Vrei neaparat Android KitKat ?

 

In general la telefon/tableta se merita, fiind optimizat pentru consum dar la un sistem multimedia de masina nu stiu cata importanta are. La masina vorbim de 1-2 aplicatii folosite simultan in timp ce conduci, si pe care cel mai probabil vrei sa le controlezi via butoanele de pe volan. Cum am mentionat mai sus eu dispun de un JellyBean ce ruleaza pe un dual-core si nu am vazut nici un fel de lag sau sa imi lipseasca vreo functionalitate.

 

Faptul ca ruleaza 4.4.4 pe un quad-core este chiar un semn de intrebare. Eu as fi precaut si as cere o testare inainte de a o cumpara. Se poate ca android-ul pus pe solutie sa nu fi fost optimizat si de asta sa fie nevoie de un procesor quad-core.

 

In fine, tu sti mai bine ce ti se potriveste.

Apropo, verifica (daca are) ca lumina ambientala se potriveste cu cea din masina ta si faptul ca se potriveste bine in bord. Atasez o poza cu am mea ca sa iti faci o idee.

 

post-73598-0-62548700-1457768712_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.