Jump to content

Jante BMW M 193 18 inch


Recommended Posts

Problema este ca nu poti demonstra aici pe forum ca ai platit 10000lei pe jante.

Scoate factura ca sa inchizi discutia.

Suma sare de 10.000ron,infara de jante am cumparat si prezoane si embleme.Plus se adauga si tva...

Maine voi posta.

Edited by malciu777
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa postezi nimic. Nu trebuie sa demonstrezi nimanui nimic. Sunt jantele tale si ceri cat vrei. Daca ceri prea mult sau prea putin o sa vezi tu in functie de cate oferte primesti. Eu de exemplu cred ca daca sunt in stare impecabila un 700 euro ar fi mult mai aproape de adevar.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa postezi nimic. Nu trebuie sa demonstrezi nimanui nimic. Sunt jantele tale si ceri cat vrei. Daca ceri prea mult sau prea putin o sa vezi tu in functie de cate oferte primesti. Eu de exemplu cred ca daca sunt in stare impecabila un 700 euro ar fi mult mai aproape de adevar.

Uite vezi tu,fiecare vrea lucrul cel cumpara sa fie "impecabil",dar sa plateasca cat mai putin. Nu spun nici ca este mult,dar nici putin,am considerat suma de 1000euro un pret corect pentru cat am platit si cat le-am folosit.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cat ai platit si cat le-ai folosit pot sa nu fie in concordanta cu pretul pietii la momentul vanzarii. Cat ti s-a oferit, real, pe ele, pana acum?

Dar pretul pietii reflecta si calitatea.

Nu vreau sa par arogant,dar tu in locul meu cat ai cere pe ele?

In alta ordine de idei,nu am primit nici o oferta.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat ptr un prieten unele la fel ca stare zic eu dar alt model. Tot pe 18, originale, BMW Motorsport. 700 euro. Cam asta e maximul zic eu ptr jante pe 18 originale, ca noi.

Haide sa vorbim despre acelasi model. Da un telefon si afla cat costa in momentul de fata aceste jante si dupa aceea vezi daca pretul cerut de mine este mult sau putin.

Prefer sa le tin degeaba decat sa le vand pe un pret de bataie de joc.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tu le-ai cumparat din start de la cel mai scump furnizor posibil. Deci si la pretul de noi te raportezi la cel mai mare existent.

Pentru ca nu am vrut sa cumpar dupa alte site-uri sa-mi i-au vre-o teapa cu turcisme care se stramba sau se sparg la o groapa luata.

Si cine zice ca nu a luat niciodata o groapa,eu nu-l cred !!! :sleep:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1480641919[/url]' post='2376039']

Eu vand aceleasi jante NOI, in doua latimi, la 5200 Ron plus TVA.

 

Acum puteti sa trageti concluziile.

 

cine cauta asa ceva economiseste minim 1700 lei, adica 420 euro. Asta daca jantele arata ca noi fara nicio zgarietura. si poate mai lasa omul ceva la ele. Ideea e ca unii bat campii cu preturi de 350 euro cu jante ce necesita reconditionare de fapt. Adica daca o janta noua costa 350 euro cel mai mic pret, nu merita una aproape noua cu 200-250?

Link to comment
Share on other sites

La un simplu calcul,am lasat mai mult de jumatate din pretul lor de achizitie,o masina dupa ce ai cumparato noua si s-a folosit un an sau un an jumate vrei sa-mi spui tu ca pers respectiva nu isi recupereaza macar jumatate din suma?? Edited by malciu777
Link to comment
Share on other sites

post-80208-14806764028219_thumb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Acele chenare sunt semnĂŁtura Ăâ˘i datele mele personale. Nu cred ca au vre-o relevantĂŁ,tocmai de aceia vreau sa le Ăâşin doar pentru mine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Mda. Tot nu vrei sa intelegi ca puteai sa le iei din start cu 40% mai ieftin. Sh, jantele tale nu fac 1000 euro si nu o sa iei niciodata mai mult de 700 euro. Maxim maxim. Probabil cu 600 se vor vinde intr-un final.

Atunci cand faci pret pe lucrul unei persoane mi se pare o jignire !

Si ma abtin aici

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jantele daca sunt impecabile se vor vinde cu 1000E

Este un model cautat si este cerere foarte mare pentru jante de e90 pe 18 si 19 in doua latimi

Eu tocmai am cumparat un set cu 650E, dar nu sunt impecabile, sunt usor atinse

Si am cautat timp de 2 luni un set sa fie in stare buna si cunosc piata la modelul acesta

Pe la 500-700E numai petarde, rar gasesti unele cat de cat sa fie de luat in seama

Asa ca bafta la vanzare si sa nu lasi la pret nici un leu ca se vor da la banii astia - eu unul nu as lasa nici un leu daca sunt impecabile

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jantele daca sunt impecabile se vor vinde cu 1000E

Este un model cautat si este cerere foarte mare pentru jante de e90 pe 18 si 19 in doua latimi

Eu tocmai am cumparat un set cu 650E, dar nu sunt impecabile, sunt usor atinse

Si am cautat timp de 2 luni un set sa fie in stare buna si cunosc piata la modelul acesta

Pe la 500-700E numai petarde, rar gasesti unele cat de cat sa fie de luat in seama

Asa ca bafta la vanzare si sa nu lasi la pret nici un leu ca se vor da la banii astia - eu unul nu as lasa nici un leu daca sunt impecabile

Sunt de acord. Si eu daca la vremea respectiva gaseam la 1000euro in stare impecabila,le cumparam fara sa stau pe ganduri.

Dar fiecare cumpara ce isi permite pana la urma.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

post-80208-14806764028219_thumb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Acele chenare sunt semnătura Či datele mele personale. Nu cred ca au vre-o relevantă,tocmai de aceia vreau sa le Čin doar pentru mine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Atunci cand faci pret pe lucrul unei persoane mi se pare o jignire !

Si ma abtin aici

 

Si acum hai sa vad latraii aia care s-au bagat ca musca ca minte omul ca n-a dat atat pe ele. :)) Sa aiba decenta sa dea reply. Pana acum din tot topicul ce intelegem, ca omul a cerut un pret pe niste jante si ca unii dintre voi ii faceti pretul ca niste experti. El poate sa ceara si 2000 de euro pe ele. Care era problema in fond? Si 700 cat spuneti ca fac "maxim maxim", aratati ceva oferta similara cu 700, fix modelul asta si sa arate ca noi. Daca nu, lasati frate omul sa ceara cat considera ca sunt banii lui. Ce atata teoria chibritului cand nici unul din cei care ati postat nu sunteti interesati de jante. Zici ca suntem la tribunal, la fel ca si pe topicurile de vanzare masini, unde expertii fac pretul.

"Mda. Tot nu vrei sa intelegi ca puteai sa le iei din start cu 40% mai ieftin. Sh, jantele tale nu fac 1000 euro si nu o sa iei niciodata mai mult de 700 euro. Maxim maxim. Probabil cu 600 se vor vinde intr-un final. "

Tu nu intelegi ca el putea sa le ia si gratis, le vinde cu cat vrea el. Si jantele astea costa 1400 euro noi, iar el cere 1000. Am zis ca daca arata ca noi, e o oferta buna pentru un om care cauta asa ceva. Pentru restul care doar comentam, e vorbarie gratuita.

0

  • add.png
  • delete.png

Edited by cavaliere
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Si acum hai sa vad latraii aia care s-au bagat ca musca ca minte omul ca n-a dat atat pe ele. :)) Sa aiba decenta sa dea reply. Pana acum din tot topicul ce intelegem, ca omul a cerut un pret pe niste jante si ca unii dintre voi ii faceti pretul ca niste experti. El poate sa ceara si 2000 de euro pe ele. Care era problema in fond? Si 700 cat spuneti ca fac "maxim maxim", aratati ceva oferta similara cu 700, fix modelul asta si sa arate ca noi. Daca nu, lasati frate omul sa ceara cat considera ca sunt banii lui. Ce atata teoria chibritului cand nici unul din cei care ati postat nu sunteti interesati de jante. Zici ca suntem la tribunal, la fel ca si pe topicurile de vanzare masini, unde expertii fac pretul.

"Mda. Tot nu vrei sa intelegi ca puteai sa le iei din start cu 40% mai ieftin. Sh, jantele tale nu fac 1000 euro si nu o sa iei niciodata mai mult de 700 euro. Maxim maxim. Probabil cu 600 se vor vinde intr-un final. "

Tu nu intelegi ca el putea sa le ia si gratis, le vinde cu cat vrea el. Si jantele astea costa 1400 euro noi, iar el cere 1000. Am zis ca daca arata ca noi, e o oferta buna pentru un om care cauta asa ceva. Pentru restul care doar comentam, e vorbarie gratuita.

0

  • add.png
  • delete.png

 

Si daca sa presupunem ca la momentul actual,pe anumite site-uri le gaseste cineva la 1400 euro,noi,originale, sa inteleg ca acesta este pretul de vanzare? NU SE ADAUGA SI TVA?? IAR PRETUL ESTE TOT IN CRESTERE??

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.