Jump to content

Se vinde al meu e90


Daniels13

Recommended Posts

Masina este un 325i automat fabricatie 07/2005,a stat un an de zile in showroom la Bavaria ca masina de prezentare si a fost cumparata in 2006.Primul propietar (Compania Coca-Cola) a tinut-o 5 ani dupa care a fost cumparata in 2011 de cumnatul meu la 69.000 km si a tinut-o pana in 2015 121.000 km. Masina este la mine de 2 ani si are 142.000 km.

Ca optiuni din fabrica ar avea:- cutie automata- piele neagra dakota- bi-xenon adaptive + spalatoare faruri- senzori lumini,ploaie,parcare spate,pneuri- scaune incalzite- geamuri electrice + oglinzi electrice-incalzite- alarma din fabrica- dublu-climatronic- comenzi volan + pilot automat cu functia de franare- cotiera refrigerata + mufa aux-in in cotiera- pachet fumatori- cotiera retractabila

Ca adaugari/modificari:- pachet M + carbon flaps- car-kit bluetooth aftermarket(nokia)- tips-uri chrome oem- subwoofer+ statie Jbl- colantat negru lucios grile fata ,shadow line si trimuri interior(piano black)- volan M3- radio profesional mp3 lci- kit pedale M performance fake - nuca schimbator lci high black gloss- codare USA lights,viteza digitala in bord si liniuta pe ceasuri cand activezi pilotul. (Cumnatul meu le-a facut) - i-am vopsit etrierii cu vopsea speciala ptr etrieri.

Din 2011 au fost schimbate de cumnatul meu:- bujii NGK iridium laser (erau cele originale)- compresor clima- pompa de apa electrica- simeringurile de la supape- valva pcv- rulment roata spate dr.

Din 2015 am schimbat personal:- garnitura baie ulei - ulei cutie + baie ulei etc,toate ZF la service Faur.- bujii tot NGK Iridium laser - garnituriile de la corpul filtrului de ulei- discuri si placute fata Ate- placute spate Textar- brat inferior stg Lemforder- set presuri OE- bateria , consumabile (revizii ,lichide,becuri,stergatoare,amortizoare portbagaj si capota,etc)

Din cele schimbate de mine ,la majoritatea detin factura ptr piese si montaj.Ordinea pieselor schimbate si a retrofit-urilor/adaugarilor se pot vedea in topicul de prezentare : http://www.bmwclub.r...6-bmw-e90-325i/

Nu are taxa platita,dar dupa cate stim,nu mai este nevoie.VIN-ul ptr verificare: KT62946

Masina vine impreuna cu jante pe 18' de vara style 162 si cu jante pe 16' style 156 iarna.Pentru detalii suplimentare imi puteti scrie sau ma puteti suna fara nicio ezitare.

Daniel-0769.764.709Pretul este de : 8.900€

Datele de pe bmwdecoder pe vremea cand functiona site-ul:

image.png image.png

 

Cateva poze mai de anu' trecut:

 

image.jpg image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg image.jpgimage.jpg

Edited by Daniels13
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stiu masina de la fostul propietar.jantele de vara sunt de la mine.

Din pacate pretul este mare pt piata din Romania...poate si din germania.

Nu zic ca nunar merita, dar stiu cat am tras cu fosta masina sa scot un pret bun.

 

Pretul este negociabil daca se doreste masina doar cu jantele pe 16' sau cu volanul din poze.De ex pot sa scad 500€ din jantele pe 18' s.a.m.d

Piata din Ro in momentul de fata strict pe modelul asta este foarte restransa.

 

Fostul proprietar este Vlad,cumnatul meu, stiu ca a luat jantele de la tine Alex:) Are si el topic de prezentare

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/106854-my-e90-325ia/page__p__1513082__fromsearch__1#entry1513082

Link to comment
Share on other sites

1486821570[/url]' post='2386727']

Da...eu nu zic ca e pret mare/mic

Doar ca merge prost vanzarea...iti trebuie 80% noroc...

Bafta la vanzare.

 

P.s. recomand vanzarea imbunatatirilor separat si asa scazi pretul masinii.

Nu vreau sa repet pe fiecare topic, dar eu doar asa am putut ajunge la peste 11.000 euro.

 

Stiu ce zici,dar oricum nu ma grabesc sa o vand. Cand am decis sa o pun la vanzare nu am fost 100% hotarat ptr ca imi este greu sa dau o masina in apele ei cu niste km buni si sa iau ceva mai nou ca an si mai mult ca si km. De fiabilitate nu mai zic...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stiu ce zici,dar oricum nu ma grabesc sa o vand. Cand am decis sa o pun la vanzare nu am fost 100% hotarat ptr ca imi este greu sa dau o masina in apele ei cu niste km buni si sa iau ceva mai nou ca an si mai mult ca si km. De fiabilitate nu mai zic...

 

 

 

Arata f bine si nu comentez pretul, fiecare cere cat crede. Dar nu pot sa ma abtin cand vad "nu ma grabesc sa o vand". :))) Doar mi se pare amuzant, pentru ca e ilogica aceasta propozitie. De ce mai pune cineva masina la vanzare daca nu se grabeste? Adica testam piata, s-o vinde nu s-o vinde, o mai tinem 1 an si aia e.

Bafta la vanzare!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1486845508[/url]' post='2386793']

Arata f bine si nu comentez pretul, fiecare cere cat crede. Dar nu pot sa ma abtin cand vad "nu ma grabesc sa o vand". :))) Doar mi se pare amuzant, pentru ca e ilogica aceasta propozitie. De ce mai pune cineva masina la vanzare daca nu se grabeste? Adica testam piata, s-o vinde nu s-o vinde, o mai tinem 1 an si aia e.

Bafta la vanzare!

 

In sensul ca nu sunt intr-o situatie de asa natura sa imi vand masina sunt pretul pietei doar doar sa apuc sa o vand. Stiu masina si stiu cat face si asta ma face sa nu ma grabesc . De ex peste o saptamana o pot scoate de la vanare foarte simplu,pe cand altu" care chiar se grabeste are incepe cu up 8.800€ , peste 3 zile ,up 8700€ ,peste o luna, 8400€ fara jante pe 18" si tot asa. Eu am pus-o asa cum e si asta-i masina si pretul. Este negociabil in limita bunului simt.Si cum spuneam mai sus,piata strict pe motorizarea asta e limitata. Acum deh.ce sa fac ?!

P.s: mi-am pus masina la vanare si nu mi-am propus sa o dau repede sa scap de ea,ci doar sa o vand. Ca dureaza o luna ,6 luni 1 an,asta e,nu asta conteaza,conteaza ca am vandut-o cu cat trebuie si cat face.

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Sa nu ma intelegi gresit, iti sustin punctul de vedere, intrucat si eu am stat cu 1 masina aproape 1 an la vanzare, tot in ideea ca stiam ce vand si mai aveam 4 masini in curte, deci nu ma grabeam. Insa pana la urma vazand ca oricum trece timpul si nu iau pe ea cat face, am preferat sa o vand chiar daca valora mai mult, intrucat voiam sa iau altceva si chiar gasisem ceva. Pana la urma, se rezolva de la sine. :))
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1486851302[/url]' post='2386810']

Sa nu ma intelegi gresit, iti sustin punctul de vedere, intrucat si eu am stat cu 1 masina aproape 1 an la vanzare, tot in ideea ca stiam ce vand si mai aveam 4 masini in curte, deci nu ma grabeam. Insa pana la urma vazand ca oricum trece timpul si nu iau pe ea cat face, am preferat sa o vand chiar daca valora mai mult, intrucat voiam sa iau altceva si chiar gasisem ceva. Pana la urma, se rezolva de la sine. :))

 

Stiu ce zici,inevitabilul se va produce,dar pana atunci...merg cu ea si o intretin ca si cum n-ar fi la vanzare. App,fata de situatia ta,eu n-am gasit nimic momentan...am un tipar dar cand caut imi da: " 0 rezultate" deci...intelegi ideea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.