Jump to content

Connected Drive

CatalinP
 Share

Recommended Posts

In aceasta dimineata, am primit urmatorul email:

SERVICIUL DVS. CONNECTED DRIVE A EXPIRAT.

Perioada de valabilitate a serviciului dvs. BMW ConnectedDrive a expirat.

Stimate client BMW ConnectedDrive,

În automobilul dvs. BMW având numãrul de identificare XXX, urmãtorul serviciu BMW ConnectedDrive a expirat: Intelligent Emergency Call, Real Time Traffic Information, ConnectedDrive Services, BMW Online, TeleServices, Concierge Services, Remote Services.

Vizitați magazinul BMW ConnectedDrive pe internet sau direct ĂŽn automobilul dvs., pentru a afla mai multe informații despre starea serviciilor dvs. BMW ConnectedDrive, precum și despre celelalte oferte BMW.

SperĂŁm cĂŁ vĂŁ va plĂŁcea ĂŽn continuare experiența BMW ConnectedDrive!

Cu respect,

BMW ConnectedDrive

www.bmw.ro

magazinul CD in Romania nu este inca activ, serviciile sunt active in masina, iar portalul CD DE imi arata in continuare valabilitatea acestor servicii.

post-93288-0-68941600-1551601390_thumb.jpg

Salutare,

Daca pot sa adaug seria de sasiu in portalul DE, dar nu primesc codul in masina, ce e de facut? Cei de la call center Germania au spus ca probabil e o problema in Romania, mi-au sugerat doar update.

In meniul ConnectedDrive nu imi apare nimic cu Notifications, iar cand apas butonul OPTIONS nu am optiunea de Update Services, pur si simplu am doar BMW Assistance, Manage mobile phones si Customize Menu.

PS: Masina are optiunea 6AK

Multumesc anticipat!

Tocmai am schimbat masina de pe UK pe Germania , foarte usor , am primit pe 3 ani totul gratis , dar tot nu merge RTTI in Romania , cu toate indicatiile lui Neo...Ce e de facut in cazul asta? Si ,DA , site-ul de UK e de kkt...

Tocmai am schimbat masina de pe UK pe Germania , foarte usor , am primit pe 3 ani totul gratis , dar tot nu merge RTTI in Romania , cu toate indicatiile lui Neo...Ce e de facut in cazul asta? Si ,DA , site-ul de UK e de kkt...

Si eu am schimbat masina pe alt cont, initial contul era pe RO, si in aplicatia ConnectedDrive nu aveam Romania la momentul ala. Si am selectat UK, si mi l-a transferat automat in UK. Si la fel am primit 3 ani gratis aproape tot. (Mai putin online entertainment)

As dori sa stiu, daca fac alt cont de RO sau de DE, si inregistrez masina in el. Imi raman aplicatiile ca si acum? Sau se reseteaza?

Daca transferi pe contul de Romania nu se vor transfera si serviciile, cel putina cum, doar USB map update daca ai optiune platita (testat de mine). Serviciile vor fi vizibile in RO cand se va lansa si store`ul din RO (informatie priomita telefonic de la BMW Romania, astazi.

Daca transferi pe contul de Romania nu se vor transfera si serviciile, cel putina cum, doar USB map update daca ai optiune platita (testat de mine). Serviciile vor fi vizibile in RO cand se va lansa si store`ul din RO (informatie priomita telefonic de la BMW Romania, astazi.

Multumesc de info!

Dar daca inregistrez masina pe contul de DE, la fel se pierd serviciile?

Initial am platit bmwOnline pana in luna 08.2019 pe contul de UK. Si m-am jucat pe aplicatia bmwConnected si am transferat masina pe un alt cont de DE... si le-am pierdut. Dupa o luna am facut un alt cont nou pe UK (ca ma enerva limba germana) si cand am inregistrat masina, surpriza, serviciile active pana in luna 02.2022.

Acum am observat ca au implementat si engleza chiar si pe cont de DE, si as vrea sa trec inapoi. (Ca la istoric service apare in mile)

Dar nu stiu cum sa fac sa pastrez serviciile.

wOWW ... a aparut intr-un final si aplicatia in Romania.

Si ce pot sa fac cu ea ?

Pe cand CARPLAY ? Stie cineva vreun detaliu, ceva ?

Ănregistrezi masina ĂŽn Connected Drive DE, UK sau alta tara civilizata pentru BMW, ce preferi tu. Te loghezi in store-ul rspectiv chiar si din masina si poti cumpĂŁra CarPlay direct din masina.

Succes!!!

Astazi am plecat din birou sa verifiic masina, deoarece aplicatia de CD imi arata ca am o usa deschisa si masina deblocata. Mi se parea ciudat, pentru ca nu obisnuiesc sa fac asta. Am ajuns la masina si totul era in regula. Am dat totusi Lock din aplicatie, crezand ca poate isi va da actualiza informatiile, dar tot la fel a ramas.

128429-B3-160-E-4-D3-B-81-A3-C1-A9776929-BE.png

Astazi am plecat din birou sa verifiic masina, deoarece aplicatia de CD imi arata ca am o usa deschisa si masina deblocata. Mi se parea ciudat, pentru ca nu obisnuiesc sa fac asta. Am ajuns la masina si totul era in regula. Am dat totusi Lock din aplicatie, crezand ca poate isi va da actualiza informatiile, dar tot la fel a ramas.

128429-B3-160-E-4-D3-B-81-A3-C1-A9776929-BE.png

Fa o actiune din aplicatie si asa fortezi update-ul la starea autovehicului.

Intr-adevar e slow aplicatia si not reliable chiar dupa ultimul update din App store.

Iar actiunile se trimit spre masina in 30 de s :(

Fa o actiune din aplicatie si asa fortezi update-ul la starea autovehicului.

Intr-adevar e slow aplicatia si not reliable chiar dupa ultimul update din App store.

Iar actiunile se trimit spre masina in 30 de s :(

Am facut mai multe actiuni, nu se actualizeaza. Asteptam un bug-fix, inainte de 10.1 nu erau probleme, dar comenzile parca se executau mai greu.

Ciudat...intr-adevar dupa ce am facut update la aplicatie, o zi nu mai imi vedea geamurile si trapa. Acum apar toate corespunzator. Mentionez ca sunt pe CD Romania. Si trimiterea unei intructiuni (faruri, inchidere/deschidere) dureaza cam 15 secunde.

Daca tot esti pe CD Romania, ne spui si noiua daca iti functioneaza RTTI? Eu sunt pe store-ul UK si nu imi functioneaza.

Mersi.