Jump to content

Portiera blocata E90


Recommended Posts

Saulutare.. intampin o problema cu portiera spate stanga este blocata nu se deschide nici din interior nici exterior as vrea sa stiu cum sa o pot deschide amgasit varinta demontarii panoului din interior care ar fi cam dificil ..exista alta varinta pentru a o putea cumva deschide
Link to comment
Share on other sites

Salut, poti sa incerci sa bagi cheia in broasca soferului si sa incerci sa deschizi sa vezi daca cumva se deschide si usa spate.Daca nu, desfaci panoul usii din interior si o deschizi manual. Sigur e dus actuatorul usii, se schimba incuietoarea cu totul. DIY:
. Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Salut, poti sa incerci sa bagi cheia in broasca soferului si sa incerci sa deschizi sa vezi daca cumva se deschide si usa spate.Daca nu, desfaci panoul usii din interior si o deschizi manual. Sigur e dus actuatorul usii, se schimba incuietoarea cu totul. DIY:

.

credema am incercat toate variantele

Link to comment
Share on other sites

Pfff, esti din BUcuresti? Vino la mine si te ajut s-o deschidem, nici a mea nu se mai deschidea deloc.Dupa ce dai panoul usii jos, poti cu o surubelnita sa impingi piedica ce tine usa inchisa si se deschide ca si cum ai trage de maner. De fapt o actionezi cu surubelnita si aia e. O deschizi si schimbi incuietoarea cu totul. Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Pfff, esti din BUcuresti? Vino la mine si te ajut s-o deschidem, nici a mea nu se mai deschidea deloc.Dupa ce dai panoul usii jos, poti cu o surubelnita sa impingi piedica ce tine usa inchisa si se deschide ca si cum ai trage de maner. De fapt o actionezi cu surubelnita si aia e. O deschizi si schimbi incuietoarea cu totul.

sunt din salaj am reusit sa dau jos panoul ,de ce zici u e prin fata sau trebe sa bag mana prin spate cumva sa actionez piedica?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Usa fiind blocata nu am acces la cele 2 suruburi care tin actuatorul pentru a-l da jos. Mentionez ca am dat si fata de usa jos sa incerc aa actionez manual rotita alba si nu se intampla nimic.

Clar e actuatorul dus, dar ideea cum reusesc aa deschid usa???

 

 

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Problema rezolvata..am reusit sa deschid uss blocata...urmeaza sa schimb actuatorul.

Poza de mai jos arata ce am facut pt a deschide usa.f4e795177f83f2f635edfd9b5e763358.jpg

 

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Sageata verde arata un punct de sudura iar cea galbena arata o ..clapeta?

 

O fi buna zicala o poza face cat 1000 de cuvinte dar personal mu inteleg mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

Clasicii cunoscatori din spatele tastaturii.

Pentru cine intampina aceasta problema sunt convins ca inteleg perfect ce trebuie sa faca.

Sageata verde indica clapeta de deblocare manuala a actuatorului, iar sageata rosie clapeta de actionare manuala de deschidere a usii din interior.

 

 

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Edited by bogdan_dub
Link to comment
Share on other sites

Clasicii cunoscatori din spatele tastaturii.

Pentru cine intampina aceasta problema sunt convins ca inteleg perfect ce trebuie sa faca.

Sageata verde indica clapeta de deblocare manuala a actuatorului, iar sageata rosie clapeta de actionare manuala de deschidere a usii din interior.

 

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

 

Daca tot raspunzi sa ataci, pariez ca aceea nu este poza ta!?

Nu este.

 

Dovada mai jos.

 

..Noi cu, ce am gresit ca te-am intrebat?

Dar ca sa nu ne contrazicem mult:

https://www.e90post.com/forums//printthread.php?t=477507&pp=22&page=3

 

Frumos ar fi fost sa fi pus linkul.

Ne mai uitam si noi "astilaltii".

 

Sper ca nu ai pus pe cineva sa iti repare masina... ;)

 

Se poate inchide topicul nu?

Problema rezolvata; asa se procedeaza elegant si curat.

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.