Jump to content

Intrebare despre rovinieta.


dariecls

Recommended Posts

Salut,e a doua ora cand uit sa reinoiesc rovinieta,si a doua ora cand imi iau amanda pentru asta. Aici in judet la mine e doar 1 rovinieta fixa si cele mobile foarte rar. Intrebarea mea este,daca astazi la ora 12:00 ma ia rovinieta si eu dupa 1 ora maxim merg si o fac pe 1 sapt,mai primesc amenda sau nu?
Link to comment
Share on other sites

Eu am stiut ca daca de EX: Astazi te prinde camera , ai timp pana la 12:00 noapte sa iti faci rovigneta si nu o sa primesti amenda... adica daca iti faci in ziua in care te-a prins camera, nu o sa primesti amenda.

+1 de cel putin 5 ori am facut-o dupa ce am trecut de camera la cateva ore in aceeasi zi si nu am primit niciodata amenda pentru rovinieta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca s-a schimbat , este posibil sa nu mai fie cum era o data, mai demult :D

Oricum , avand in vedere cat de bine este pusa la punct infrastructura la noi , e un pacat foarte mare sa nu o platesti

 

PS: Daca ies din localitate fara rovigneta si trec de 4-5 randuri de camera , imi vin acasa 4-5 amenzi ?

Edited by OPaul
Link to comment
Share on other sites

Daca s-a schimbat , este posibil sa nu mai fie cum era o data, mai demult :D

Oricum , avand in vedere cat de bine este pusa la punct infrastructura la noi , e un pacat foarte mare sa nu o platesti

 

PS: Daca iesi din localitate fara rovigneta si trec de 4-5 randuri de camera , imi vin acasa 4-5 amenzi ?

Nu s-a schimbat nimic tocmai ca este asa de maxim 2 ani . nu are importanta ca scrie data , ora , minut si secunda . Este gandita sa iti dea sansa sa o platesti pana la miezul noptii dupa ce treci de camera pentru ca oarecum camera iti reaminteste ca trebuie sa verifici daca ai sau nu... Inclusiv acum o luna am procedat asa. Repet anul asta am facut de peste 5 ori asa si nu am nicio amenda.

Link to comment
Share on other sites

Se presupune ca stai in satul x si rovinieta poĂâşi sa ĂŽĂâşi iei doar din satul y. Ăntre satele x si y exista o camera de rovinieta, ce faci?

 

Exact de asta este sistemul respectiv. Te-a luat camera, ai timp pana la 24:00 sa ĂŽĂâşi cumperi rovinieta. Ideea e ca mulĂâşi uita sau nu ĂŽĂâ˘i dau seama, de aceea primesc amenzile.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.