Jump to content

Probleme f10 535


Recommended Posts

Dar care masina n-a fost laudata? Depinde cine o lauda.

E o masina mai sensibila intr-adevar, decat predecesoarele ei, dar uita-te si tu ce afacere ai facut. Pret mic, istoric canci... a fost un risc pe care ti l-ai asumat.

Colegii au sarit pentru ca multi s-au fript ca si tine cu masini ieftine, apoi au blamat marca. Deja e un drum batatorit pe forum. Nu marca e de vina, ci intretinerea/exploatarea. Iar la bmw nimic nu e ieftin daca ajungi sa schimbi/repari.

De reparat n-o sa ti-o repare nimeni aici pe forum si probabil nici la service nu va fi usor sau ieftin.

Insa acum poate ai invatat o lectie importanta in viata: sa nu mai sari la masini ieftine.

 

Mie imi sare in ochi acel "foarte riguros la achizitie" de care mentioneaza proprietarul. Cum poti spune ca ai fost "foarte riguros" cand nu ai istoric......deloc?!

Link to comment
Share on other sites

Poti spune orice, poate sa fie adevarat sau sa nu fie, dar daca intradevar masina a fost intretinuta exemplar nu ai de ce sa nu mentionezi acest lucru, chiar daca nu ai istoric, de ce nu ai istoric? Pentru ca nu sa facut la BMW.

 

Omul nu e vinovat ca spune asta (cel care spune ca masina e ok si de fapt nu), poate spune adevarul,poate nu, problema este daca poate sa faca vreo dovada asupra lucrurilor spuse, eu de exemplu pot spune ca am intretinut-o "foarte riguros", am 1-2 intrari si la bmw cat a fost la mine, insa 95% sunt in alte locuri, dar pot sa dovedesc tot ce sa facut la masina.

 

De asemenea, am explicat treaba cu istoricul, daca ai acum 5 ani cateva intrari la bmw de cand a fost ea in Germania sau unde a fost ala nu prea e istoric real sau nu este.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Fără cuvinte! 

Ciobăneală Românească. 

Ce oameni, incredibil.. Doar părinții sunt de vină. 100%

Omul caută ajutor și are parte de niște bădărani cocliți fără absolut nici o educație. 

Ps:Cine își postează aici mașina și se prezintă este absolut "Victimă" sigură. 🤮

Link to comment
Share on other sites

Motorul N57 de 313 cai este unul ft pagubos si pacatos. Crapa cuzinetii si/sau pompa de ulei si pa motor. Daca a avut pompa de ulei schimbata + cuzineti si are km reali, merita. Mi-e greu sa cred ca vrea doar 10980 pe ea la acei km. Mai trebuie verificat EGR, galerie de admisie, etc.  Vezi intai daca km sunt reali si restul cand o pui pe  elevator. Detin o masina aproape identica, nu as cumpara asa ceva. Cumpara 530D si nu ai treaba. 535 e pagubos rau. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cand mai citesc cate un anunt cu „istoric curat“ sau „kilometri reali“ ma ia sila.

Sau te miri ce exprimari pleonastice…

Zicea un coleg acum ceva ani, tot pe acest topic, ca ieftin si bun nu exista !

Ba exista, e plin autovitul 😁

99% dintre ele chiar au „kilometri reali“.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.