Jump to content

Achizitie M Paket pt E90 LCI


RaduDmx

Recommended Posts

Daca vrei sa vina ca de fabrica cauta kit original din dezmembrari.

Original se gaseste greu am incercat sa imi iau dar nu am gasit... asa ca vreau sa imi iau aftermarket dar ceva de calitate...este un magazin biz-shop bmw pe fb dar nu au kit ptr e90 lci numa M3... am vazut niste f10 si f30 cu paket m luat de la ei si arat ffff bine pe masina...astept sugestii de la vreun coleg care si-a montat ceva asemanator...

Link to comment
Share on other sites

Da si nu, exista spatiul ala la faruri langa nari, tot la bara fata unde se prinde cu aripa nu e buza in buza, nu se vede rau, dar nu e perfect, de exemplu a luat un prieten un m pachet din targoviste la fel nou aftermarket gen si i vine perfect, deci ca de fabrica vine, nu ai ce sa-i reprosezi.

 

La E60 decat bara fata nu vine perfect, bara spate am pus-o in 1 minute, a picat linie peste tot, iar pragurile la fel, de mentionat ca la E60 am pus pachet M5, nu M-Pachet, o diferenta la bara fata si spate.

 

Edit: doar bara spate este de la bucovina tuning mi-am amintit, bara fata si pragurile sunt luate din alta parte, la momentul respectiv si anume vara trecuta era criza cu bara spate de M5 la E60, nu se gasea pe niciunde, de abia am gasit la ei cu 1.700 lei, adica foarte scump.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Da si nu, exista spatiul ala la faruri langa nari, tot la bara fata unde se prinde cu aripa nu e buza in buza, nu se vede rau, dar nu e perfect, de exemplu a luat un prieten un m pachet din targoviste la fel nou aftermarket gen si i vine perfect, deci ca de fabrica vine, nu ai ce sa-i reprosezi.

 

La E60 decat bara fata nu vine perfect, bara spate am pus-o in 1 minute, a picat linie peste tot, iar pragurile la fel, de mentionat ca la E60 am pus pachet M5, nu M-Pachet, o diferenta la bara fata si spate.

 

Edit: doar bara spate este de la bucovina tuning mi-am amintit, bara fata si pragurile sunt luate din alta parte, la momentul respectiv si anume vara trecuta era criza cu bara spate de M5 la E60, nu se gasea pe niciunde, de abia am gasit la ei cu 1.700 lei, adica foarte scump.

Multumesc mult WIN60 ptr explicatii si precizari :good:

Link to comment
Share on other sites

Pragurile se pun ca un element, maxim ! Vine undeva la 1200 si nu e mult, undeva la 1500 lei e pret normal (pentru 3 elemente) sa zicem pentru o vopsitorie buna!

Eu in cĂŁlĂŁraĂâ˘i nu am reusit sa gasesc vopsitorie decenta,nu spun profesional ,am vopsit acum 2 ani o piesĂŁ la o vopsitorie "renumita" in oras si dupĂŁ o lunĂŁ ĂŁ crĂŁpat vopseaua ,cost 350 lei ,toĂâşi aruncati ,de potrivit culoarea nu mai spun ,Ăâ˘i nici de curĂŁĂâşenia din atelierul unde se vopseste .

Prefer sĂŁ plĂŁtesc aici unde mĂŁ aflu 250 euro pe element dar cel puĂâşin nu am maĂâ˘ina curcubeu .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baiatu din Targoviste chiar are lucruri calitative - 0765707101 / 0720521142 (poti sa specifici ca ti-am dat eu numarul)

 

Eu am pus pe E46 si pe F10 si chiar s-au asezat super ok.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Bara fata + spate + praguri

400 x4 elemente

 

16

Mil ? Asa mult ? Sau pragurile nu se pun

 

 

Ambele praguri se taxeaza ca o piesa intreaga adica 450 ron pt ambele praguri. Daca vrei mai ieftin, gasesi cu 300, dar dupa 2-3 luni si 10 spalari vopseaua incepe sa crape si diferenta de nuanta va fi vizibila de la inceput.

 

Daca doriti un vopsitor profi in Bucuresti, va pot da nr lui in privat pt a nu face reclama. El face doar caroserie si vopsitorie si nu fura piese de pe masini.

Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.