Jump to content

BMW E93 335i N54 DCT


FPK

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

pai cand ti se spunea ca e din alt film, nu acceptai...acum ajungi sa dai dreptate...in curand vei ajunge la o masina cum trebuie :)

bafta cu revenirea la pachetul M original

Nu voi reveni, multumesc :D

Edited by Di Angelis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut! S-o stapanesti sanatos! Am urmarit thread-ul de la inceput si nu vad nicio mentiune despre cutia de viteze. Poti sa dai ceva detalii despre cum se comporta?

 

Vorbim in privat, acolo unde mi-ai lasat mesaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut, revin cu noi update-uri.

 

Am facut niste modificari in exterior:

 

1.Am vandut bara spate M4, dupa care am cumparat o bara de M3 (aftermarket), am incercat sa montez una originala, dar necesita latirea aripilor si nu voiam sa bag drujba in masina doar de dragul de a o face. Am montat bara spate M3 style, refacut tobele finale pe mijloc.

 

2.Am vandut jantele OEM BMW Individual, dupa care mi-am achizitonat un alt set de jante noi. In curand voi posta poza cu ele pe masina. Deocamdata am imprumutat niste jante de 5er E39. Nu arata rau!

 

3.Farurile sunt modificat cu angel eyes DTM la baietii din Arad, CARSX Garage.

 

4.Pompa de apa a cedat, am fost nevoit sa achizitionez alta. O voi schimba maine.

 

5.Garnitura de la corpul filtrului de ulei a fost schimbata, a crapat garnitura si amesteca ulei cu antigel.

 

6.Pleoape peste faruri, arata foarte bine si este din ,,film" :D

 

AmFKbJ8.jpg

qfwt774.png

Link to comment
Share on other sites

Ciudate combinatii faci si tu mellow.png.

 

Nici mie nu imi place bara spate de M-paket, dar am ales o varianta OE, mai exact bara spate Aero pack.

 

post-14171-0-27864900-1557245183_thumb.jpg

 

Aici tine mult de preferintele fiecaruia.. eu am preferat ceva ce-mi place mie in primul rand si care cred eu ca arata bine

Link to comment
Share on other sites

Salut, revin cu noi update-uri.

 

Am facut niste modificari in exterior:

 

1.Am vandut bara spate M4, dupa care am cumparat o bara de M3 (aftermarket), am incercat sa montez una originala, dar necesita latirea aripilor si nu voiam sa bag drujba in masina doar de dragul de a o face. Am montat bara spate M3 style, refacut tobele finale pe mijloc.

 

2.Am vandut jantele OEM BMW Individual, dupa care mi-am achizitonat un alt set de jante noi. In curand voi posta poza cu ele pe masina. Deocamdata am imprumutat niste jante de 5er E39. Nu arata rau!

 

3.Farurile sunt modificat cu angel eyes DTM la baietii din Arad, CARSX Garage.

 

4.Pompa de apa a cedat, am fost nevoit sa achizitionez alta. O voi schimba maine.

 

5.Garnitura de la corpul filtrului de ulei a fost schimbata, a crapat garnitura si amesteca ulei cu antigel.

 

6.Pleoape peste faruri, arata foarte bine si este din ,,film" :D

 

AmFKbJ8.jpg

qfwt774.png

 

Imi plac si bara spate si mai ales angel eyes :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca scriu numai lucruri care nu vrei sĂŁ le.auzi ,ai gasit total tipul de "angel eyes" (am vazut poze pe Youtube) Ăâ˘i pot sĂŁ spun cĂŁ cel putin din filmĂŁri si din fotografii nu sunt nici simetrice .

Eu as fi mers pe varianta clasica ,inele rotunde ,dar important sĂŁ iti placĂŁ tie .

Sa nu faci cum ai facut cu nara spate si cu paddle albastre ;)

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

DONE:

 

Scos extensii padele

Reinfoliat trimurile cu folie carbon premium ORACAL

Schimbat buton start-stop din albastru in rosu

Revopsit trimuri cutie viteze ( chrome - > negru lucios )

Revopsit trim buton start-stop ( chrome -> negru lucios )

 

QqGe98e.jpg

 

Urmeaza modificarea volanului in stil M Performance si o reconditionare totala a trimurilor de pe usi, reconditionare piele fete usi, reconditionare bancheta si scaune fata.

  • Like 8
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.