Jump to content

Intrebare Catalog Piese BMW


Recommended Posts

Aveti idee RealOEM si http://bmwfans.info/ cuprind toate codurile originale? Si sunt cat de cat updatate?

Caz concret: caut o piesa din dezmembrari pentru un F31 din anul 2014. Primesc poze cu produse din echiparea originala a unor masini similare, cu coduri 63217372787 (stop stanga) sau altul 63217372788 (stop dreapta). Ideea e ca pe RealOEM nu se regasesc asemenea coduri, singurul cod pentru, spre exemplu, stop stanga spate fiind 63217429727 (pentru toata gama de F31).

Pe de alta parte codurile primite de mine in diverse poze, se regasesc intr-o cautare pe net pe site-uri gen ebay ca fiind produse originale BMW de vanzare.

Poate fi asta o garantie ca vor fi compatibile pe masina mea? De ce nu sunt cuprinse pe RealOEM??

Link to comment
Share on other sites

astea sunt codurile care au fost pentru lamapa stanga spate 63217313049, 63217414021, Stop, 63217372787, 63217429727

ultiimul cod care se foloseste in 2018 este 63217429727

 

 

De acord. Inseamna ca nici la a mea (12/2014) nu am codul 63217429727, n-am dat-o jos sa verific ca sa nu-mi prin urechile.

Totusi 63217372787 nu returneaza NIMIC pe RealOEM. De ce oare...

Nu sunt lamurit daca ar fi sau nu compatibila..

 

Tu ai vreun F31 la dezmembrat?

Link to comment
Share on other sites

Este compatibil stopul, ti-am dat toate codurile care au fost in timp la acest stop, probabil da a ai fgasi o masina la dezmambrat mai de la inceputul seriei ai avea part no 63217313049

Eu nu ma ocup de dezmambrari, doar piese noi

De ce nu apare codul in lista de pe realoem sau bmafans , chiar nu stiu sa-ti raspund

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Salut baieti, daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu urmatoarele coduri pentru piese. Vreau sa schimb la F10 (VIN DX32526) non lci toate clemele din bord pt ca se aud greierasi uneori la anumite vibratii, mai ales cand trec prin gropi. Codul pe care l-am gasit eu e 07147321144, dar nu stiu daca e corect. Masina despre care vb are Vin-ul DX32526 . Am cautat pe realoem aici insa nu stiu daca e corect: https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=XA91-EUR-05-2012-F10-BMW-535dX&diagId=51_9126

 

Un sfat va rog daca aveti, as aprecia ft mult! va rog mesaj in privat.

 

Drumuri bune sa aveti :thumbsup:

Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Un sfat va rog daca aveti, as aprecia ft mult! va rog mesaj in privat.

 

 

 

dupa cod : https://www.bavauto.ro/07147321144

 

 

vad ca e 7.5 ron...acum +/- 7.5 ron...(plus transport) go for it !!!!

 

( posibil sa vina doar la 5/10/15/20 de bucati, in stilul caracteristic BMW)

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Six, uneori zgomotele provin din cu totul alta parte fata de unde sunt auzite de noi, ti as recomanda sa desfaci tot si sa mai faci o proba de drum, te apuci de ceva treaba si dupĂŁ nu ai nici o satisfacție daca se vor auzi in continuare greierasii.
Link to comment
Share on other sites

Salut, merci mult pt replici. O sa comand 20 sa fie si le schimb pe toate cand desfac bordul. Am vorbit cu niste baieti la o firma de dezmembrari si imi iau doar 100 ron pe manopera. O sa verific fiecare surub si clema si sper sa-i dau de cap. Ma dispera cand dau intr-o groapa si vibreaza bordul. Eu oricum sunt fixist si nu accept sa bata nimic la masina :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.