Jump to content

Ajutor - Inchidere F11


Recommended Posts

Modelele echipate cu "Confort Access" au mai devreme sau mai tarziu probleme, si problemele apar de obicei de la unul dintre manere. Iti recomand sa verifici prima data manerele, sa nu ai unul ars si in scurt. Din acest motiv arde si siguranta, si e primul lucru pe care l-as verifica la o masina echipata cu aceasta optiune.

 

Am inteles, si cum se verifica manerele, o pot face eu sau trebuie la service?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Salut

La un F10 de cand a venit frigul am probleme cu broasca de la usa soferului:deschid masina din cheie, deschid portiera si apoi broasca ramane blocata, nu mai declanseaza si usa nu se mai inchide. Trebuie sa intru in masina sa apas butonul de inchidere ca sa stea usa inchisa. Daca trag de manerul din usa se ridica 'cuiul' dar usa ramane inchisa. Abia cand se mai incalzeste un pic isi da drumul si se deschide. Asta face doar cand e f frig, de la -5 grade in jos. In unele dati am deblocat-o cu WD40, astazi nu a vrut(probabil mai incolo va merge). Ce e de facut?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 1/12/2019 at 10:47 PM, Atomic said:

nu mai functioneaza. masina o mai pot eschide doar cu cheia in broasca la usa soferului. am blocat manual, apasand butoanele la celelalte 3 usi si acum nu se mai deschid decat mecanic din interior. inainte de a le bloca manual cele e usi ele se inchideau din telecomanda, mai putin a soferului

 

2 minutes ago, Solomon2004 said:

 

Ce trebuie sa fac? Urgent te rog. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Solomon2004 said:

 

Ce trebuie sa fac? Urgent te rog. 

Salut, trebuie sa faci o diagnoza si apoi sa te apuci de treaba dupa ce ai aflat care sunt defectele. Daca te pricepeai probabil ai fi facut deja asta, asa ca iti recomand sa mergi la un service sau prieten care te poate ajuta.

Spor.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Am și eu o mică problemă la un e90 2010 înainte când plecam cu mașina se închidea automat și când opream motorul se deschidea acum răspunde doar dacă fac eu asta manual apăsând butonul de pe bord ma poate ajuta cineva ? În rest se inchide excelent și din cheie tot

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Florintfg said:

Am și eu o mică problemă la un e90 2010 înainte când plecam cu mașina se închidea automat și când opream motorul se deschidea acum răspunde doar dacă fac eu asta manual apăsând butonul de pe bord ma poate ajuta cineva ? În rest se inchide excelent și din cheie tot

Verifica setarile din navigatie sau o faci din computerul de bord 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.