Jump to content

BMW 525D E39 impecabil-mașinĂŁ ținutĂŁ doar in garaj


Dorin68

Recommended Posts

Vand BMW 525D E39, fabricatie 2003.

Arata si functioneaza exact ca la iesirea din fabrica.

Sunt disponibil la telefon intre orele 8:00 si 21:00.

Masina se adreseaza doar pasionatilor/cunoscatorilor.

Fara telefoane sau mesaje inutile, nu sunt interesat de schimburi.

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-525d-impecabil-masina-tinuta-doar-in-garaj-IDcB9te.html

 

Deoarece Olx-ul ma limiteaza la 8 imagini, am incarcat mai multe poze AICI.

 

pret 8.000 euro

Edited by X X L
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Recapitulare: e39 touring, fara piele, fara navi, manual, telefonul lipsa si tu vrei 8000 euro? Nenegociabil... Un e39 impecabil gasesti la 4000-4500 euro in momentul asta. Sedan, automat, piele, motorizare similara(25i,25d,30d) navi, trapa etc. Este penibil sa iti iei e39 atat de chel. Sa ne anunti peste 5 ani cand o s`o dai cu 2500-3000 euro.

Lasa-te de droguri.

 

Esti cumva vreun evaluator??? Daca omu' atat considera ca face masina este treaba lui, ar trebui sterse comentariile astea idioate....

  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Nu, ar trebui sterse topicurile de vanzare deschise de persoane cu 0 postari. Aia nu e masina de pasionat. S-a trezit sa vina pe Bmwclub in speranta ca pune botul cineva la un e39 uitat printr-un garaj 10 ani si sa mai si ceara 8000 euro pe el. Si nu e greu sa evaluezi o masina care evident n-a fost intretinuta si e mult sub medie ca dotari pentru un e39. Te-a impresionat partea in care spune ca are anvelope DOT2003 masina? Suntem in 2019.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nu, ar trebui sterse topicurile de vanzare deschise de persoane cu 0 postari. Aia nu e masina de pasionat. S-a trezit sa vina pe Bmwclub in speranta ca pune botul cineva la un e39 uitat printr-un garaj 10 ani si sa mai si ceara 8000 euro pe el. Si nu e greu sa evaluezi o masina care evident n-a fost intretinuta si e mult sub medie ca dotari pentru un e39. Te-a impresionat partea in care spune ca are anvelope DOT2003 masina? Suntem in 2019.

 

Chel? Neintretinut? Vorbeste invidia din tine. Mai am un E39 care are doar clima si perdelute la geamurile din spate, cred ca ala este un BMW chel. La asta pe care vreau sa il vand ii lipseste ce cauta romanu navigatie, automat si scaune de piele, daca se poate si electrice.

Si partea cu anvelope din 2003, nu am pus-o ca un plus, am pus-o ca sa arat faptul ca masina e ingrijita, nu s-a umblat pe zapada cu ea,(nici ploaie) tocmai pentru a o intretine.

Si partea in care ai zis ca touring, (nu sedan) nu vad care e problema, unii prefera un fel de caroserie, altii alt fel de caroserie. (si pentru cultura ta generala, break-ul e mai bine izolat fonic decat berlina)

Si partea cu "Sa ne anunti peste 5 ani cand o s`o dai cu 2500-3000 euro." tin sa te anunt ca am avut oferta de 6000, dar am refuzat-o. (am scris pentru pasionati sau cunoscatori, ca sa nu se bage in seama ĂŁstia pe care se pare ca, ii roade invidia, si nu stiu din ce cauza)

Am vrut sa scriu in postare, sa nu fie comparata cu alte cazane de pe internet, dar am zis sa nu jignesc pe nimeni, dar vad ca v-ati simtit jigniti si fara sa scriu :LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

sunteti invidiosi :LMAO:

Invidia ĂŁstora cu cazane care au mai multa rugina decat vopsea pe ele..

 

Esti cumva vreun evaluator??? Daca omu' atat considera ca face masina este treaba lui, ar trebui sterse comentariile astea idioate....

Invidia :))

Edited by Dorin68
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Pe bune? In afara de faptul ca ai o atitudine de c***t, masina aia nu face mai mult de 4000...cheers

 

P.S. Masina aia nu e intretinuta, e doar neumblata...

Cum vrei sa ma comport cu oamenii care știu doar sa dea hate, ĂŽn loc sa treacĂŁ cu vederea dacĂŁ nu le convine ceva?

Nu a fost spĂŁlatĂŁ cu spuma activa sau cu peria niciodatĂŁ, nu am umblat pe ploaie sau zĂŁpadĂŁ cu ea, am infoliat farurile, stopurile și locurile predispuse la ruginĂŁ.. Cum poți sa spui ca nu e ĂŽntreținutĂŁ?

Atât consider ca merita mașina, atâta doresc pe ea, nu va mai credeți toți evaluatori.

Edited by Dorin68
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe oamenii care fac hate, nu-i bagi in seama, simplu. Faptul ca postul tau atrage hate, si interes negativ e tot o forma de reclama, deci chill.

 

Faptul ca inca mai are gumele din 2003 eu am dedus ca masina nu e prea circulata. Chiar si la 130k km, toti faci macar un schimb de cauciucuri. Bateria e tot cea originala? :hyper:

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut oferta de 6000 de euro dar am refuzat o... bre, nu stiu ce fumezi... dar pare ceva bun.

Faza cu n a circulat pe ploaie e priceless. Parca imi si imaginez discutie, pfoaaa ploua maine, mergem cu trenul la mare, nu mergem cu bemweul ca il uzam. :)))))))))

Edited by AlexChris
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pe oamenii care fac hate, nu-i bagi in seama, simplu. Faptul ca postul tau atrage hate, si interes negativ e tot o forma de reclama, deci chill.

 

Faptul ca inca mai are gumele din 2003 eu am dedus ca masina nu e prea circulata. Chiar si la 130k km, toti faci macar un schimb de cauciucuri. Bateria e tot cea originala? :hyper:

Tu ai dedus ce am vrut sa spun cu gumele din 2003, altii nu, au luat o ca și cum as zice ca e un avantaj.

Schimb de cauciucuri bineĂŽnțeles ca are, dar doar la cele de varĂŁ, doar nu umblu cu ea cu gume fabricație 2003 😂😂

Bateria cu siguranțĂŁ e originala. La celalalt bmw pe care ĂŽl am am schimbat bateria la 300k km (originala) de la 300k la 350k am schimbat 3 baterii.(Ăn anii ĂŽn care s a produs mașina erau mult mai calitative lucrurile se pare cĂŁ 😂😂)

 

Am avut oferta de 6000 de euro dar am refuzat o... bre, nu stiu ce fumezi... dar pare ceva bun.

Faza cu n a circulat pe ploaie e priceless. Parca imi si imaginez discutie, pfoaaa ploua maine, mergem cu trenul la mare, nu mergem cu bemweul ca il uzam. :)))))))))

 

Big hate here.

DacĂŁ 8000 consider ca merita, cu 8000 ĂŽl dau.

Iar ĂŽn cazul cu ploaia, nu sunt limitat sa dețin doar o masina, discuția era defapt "pfoaa" ploua mâine, luam celalalt bmw sa mergem la mare, nu trenul

Nu știu de ce pe unii va roade invidia ĂŽn asemenea hal, și nu puteți accepta ca am ĂŽngrijit mașina cât mai mult posibil 🙄. Va deranjeazĂŁ ca cer pe ea 8000 de euro, și nu 4000? Ca doar asa vrea romanul:bun și ieftin 😂😂

 

P.s Apreciez și hate ul tĂŁu

Edited by Dorin68
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

8000 poate peste inca niste ani . Cu 8000 eur se gĂŁsesc multe mașini interesante. Ceea ce vinzi tu este un model relativ comun care nici nu are un potențial de creștere ĂŽn viitor. Poți cere și 40000 asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ nu vei primi comentarii.Asta se ĂŽntâmplĂŁ pe un forum. Bafta Edited by alex230ro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Asta cu “evaluatorul” e in bătaie de joc sau cum...n-o prea înțeleg...vrei “evaluare” intri pe mobile.de și cauți 3-4 mașini asemănătoare sau mai dotate și acolo e evaluarea...nu înseamnă ca dacă găsești 2 mașini din 48 la prețul de 10k euro ăla e prețul pieței .

Probabil mașina e întreținută și nu contest...dar sa ceri 8k euro pe o mașina care totuși ...e un diesel ce făcut sa mănânce sute de mii de km dar tu sau cine a avut-o înainte a ales sa o “menajeze” in ăștia 16ani de existența nu înseamnă ca ii ridica prețul, dacă stau sa ma gândesc nici nu știu dacă e un plus sau un minus ca mașina a rulat atât de puțin in tot acest timp...posibil o fi acolo “in top” dar trebuie sa înțelegi ca cine o cumpara nu o va tine ca mașina de colecție

Am avut tot timpul o slăbiciune pt E39 și îmi plac foarte mult, nu știu sa fie alte mașini mai bine închegate și fiabile dar sa te gândești ca de fiecare data exista o alta mașina , nu neaparat mai întreținută , dar mai dotata și mai ieftină care se va da mai repede...probabil nu te grabesti sa o dai probabil te grabesti dar la prețul asta in România sigur nu.

Bafta la vânzare.

I found this offer at mobile.de:

https://m.mobile.de/...&utm_medium=ios

BMW Baureihe 5 touring 525d ExclusiveFirst Registration: 02/2004Mileage: 181.600 kmFuel Type: Diesel

Price: 4.750 €

Edited by MuscleMike
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Omul a pus botic ca nu e apreciata la adevarata valoare aceasta masina comuna cu putini km. Serios, nu e youngtimer si nici in viitor nu va fi. Desigur ca el este un adevarat cunoscator si pasionat, si-a facut cont pe acest forum de invidiosi care in secret isi doresc un e39 insa nu isi permit.

Aceasta deja platitudine obosita "pentru cunoscatori si pasioanti" descalifica din start imaginea anuntului, dar na, este alegerea compozitorului.

Este full fara piele, lipseste propozitia principala.

Edited by cavaliere
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Omul a pus botic ca nu e apreciata la adevarata valoare aceasta masina comuna cu putini km. Serios, nu e youngtimer si nici in viitor nu va fi. Desigur ca el este un adevarat cunoscator si pasionat, si-a facut cont pe acest forum de invidiosi care in secret isi doresc un e39 insa nu isi permit.

Aceasta deja platitudine obosita "pentru cunoscatori si pasioanti" descalifica din start imaginea anuntului, dar na, este alegerea compozitorului.

Este full fara piele, lipseste propozitia principala.

Deja o dai înspre bătaie de joc, ma confuzi cu samsarii.

Faza cu "pasionați sau cunoscatori" am pus o ca să evit deținătorii de cotețe, cum propabil și tu ești din a comenta inutil, dar nu va puteți abține.

Mi am făcut cont pe forum în speranța că dau de niște oameni cu capul pe umeri, dar vad ca dau tot de cazanisti în mare parte care în afara de full piele și navi nu vad altceva :)))

Dacă eu consider ca 8000 merita mașina, cu 8000 o dau.

Nu mai comenta inutil și vezi ți de rugina de sub masina

Edited by Dorin68
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

e dreptul tau sa ceri orice pret vrei; dar e foarte putin probabil sa iei 8.000 euro pe masina asta.

Nu ma grabesc sa o dau, si nici nu tin neaparat sa o dau.

Mi-am facut cont pe site in speranta ca o pot vinde aici, sau daca nu, macar sa am parte de niste pareri constructive in legatura cu masina...in afara de hate nu am primit nimic.Orice reply dat la acest topic a fost cu ura sau invidie, nicidecum ceva constructiv...de parca le-am luat banii din buzunar la oameni cand am postat =))

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.