Jump to content

Road Map Europe East & West Premium 2020-1


Recommended Posts

Merci Rico24! vazusem linkul asta pe threadul de navi 2019 dar nu prea voiam sa iau de aici pe motiv ca... vecinii rusi.

 

Acum daca l-ati si testat (desi Est) o sa incerc si eu. Download in progress...West. O sa il instalez in Weekend si va spun cum a mers si asa le acoperim ca test pe ambele E & W.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Confirm ca si West e ok! Am instalat pe X3 F25 2011 - ecran mare.

- downloadat direct de pe yandex,

- dezarhivat cu 7zip,

- pus totul pe un Stick USB de 32 Gb (formatat fat32),

- introdus stickul in portul USB din compartimentul "manusi",

- 30 secunde mai tarziu a aparut mesajul de update,

- aprox 45% facut la un drum de 10 minute

- o ora mai tarziu am facut si restul de 55% fara probleme.

- restart sistem si scos stickul USB

- verificat versiunea 2020-1

 

Merci si spor la treaba!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@fbdcnt - da, din cate am vazut pana acum trebuie pus update care sa se potriveasca cu ce ai deja (dupa ce verifici ce apare la navigation version).

Tipul de navigatie este dat de softul (idrive software) pe care il are masina, deci de vechimea masinii.

Daca vrei sa citesti despre asta uite un link wiki: https://en.m.wikipedia.org/wiki/IDrive

Mai mentionez ceva si iti dau un exemplu: la mine, masina din 2011 am sistemul idrive CIC si navigatie "Premium". In primii ani masina avea full Europa, pentru ca hartile nu erau asa mari. In timp hartile au crescut ca marime si varianta "Premium" a fost impartita in West si Est (gasesti pe net sau in alte "post-uri" cum sunt impartite).

Primul update l-am facut de la Full Europa Premium 2011 la West Europa Premium 2018-1 si a mers fara probleme.

 

Acum pot pune pe masina Premium West (daca ma intereseaza Franta) sau pot pune Premium Est (daca merg in Romania si vreau sa o folosesc).

Daca as tine Premium West in Romania, nu as avea ce sa vad pe navigatie pentru ca ar fi doar drumurile "mari/ principale". Din experienta iti zic, ca nu era utilizabila si aparea goala harta.

 

Sper sa te ajute informatia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. O sa iau si eu sa ĂŽncerc pe un F31 din 2015. Cred cĂŁ am sistemul NBT. O ĂŽntrebare as avea ,vĂŁd cĂŁ nu a-ti menționat nici care aici:: nu cere la instalare cod FSC?? Si daca da cele de pe e-bay sunt bune sau trebuie generat cumva pentru tipul tau de mașinĂŁ??

Mulțam!!

Si stima la bĂŁieți pt. link-urile de la hĂŁrți!! Mari mulțumiri!!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sa pun poza dar la info la mine zice așa:

 

Europa

BMW Group

101151.3.212

Road Map EUROPE EVO 2015-4

 

 

NBTevo_E16202A

Automatic Map update

DE(2018-2)

 

Poate sĂŁ ma lĂŁmureascĂŁ si pe mine cineva? Eu din ce ĂŽnțeleg aici ĂŽmi trebuie hĂŁrți EVO?? Sau greșesc? StimĂŁ!!! PS: nu am deocamdatĂŁ stick sĂŁ ĂŽncerc,cand o sĂŁ am o sĂŁ revin cu un update dacĂŁ nu e nimeni sĂŁ mĂŁ lĂŁmureascĂŁ pânĂŁ atunci😎😎!

Link to comment
Share on other sites

Salut.am instalat varianta est,dar intrebarea este:ce fac cand merg in Franta?trebuie sa instalez varianta west?mai pot apoi trece inapoi la est cand ma intorc acasa?

Poti merge si cu EAST in Franta insa e posibil sa nu ai acoperire completa ci doar drumurile principale. Ca sa fii sigur trebuie sa-ti pui WEST si la intoarcere poti pune din nou EAST fara nici o problema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

intra pe harta interactiva si du-te pana in Franta si vezi cum arata drumurile si daca sunt destul de detaliate pt tine. poti face trecerea la est sau vest de cate ori vrei. daca ai doua stickuri la tine, unu cu est si unu cu vest, il bagi pe cel care vrei tu si instalezi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.