Jump to content

Apple CarPlay full display


Recommended Posts

In concluzie, Fac Teste Pe Noi, Ca pe Cobai dispusi sa platesca pretul cel mare Nu Pretul Corect de la inceput!

De-aia eu nu accept sa trimit rapoarte fie ele si anonime de pe nici un device.. (Un fel de anti-sistem, gica-contra, cum vreti sa ii ziceti.. aleg sa imi fac temele de la inceput cat mai bine cu, ce MINIM AM NEVOIE si sa traiesc cu imperfectiunea care altora le scot banii acum si pe viitor)

Edited by bimmer90f30
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
15 hours ago, cr1st1 said:

Salutare,

 

Ma puteti indruma/ajuta cu activarea CarPlay pe un F36 cu Entrynav2?

HMI version este : ID5_2111 si interfata ID6.

I-level: F020-22-07-530

Vin: WBA4K51020BH19956

 

Va multumesc anticipat.

 

Ți-am dat PM. 

Link to comment
Share on other sites

Daca si tu faci parte din cei 80% care se intorc de la Bavaria unde li se spune : Nu se poate! , atunci te pot ajuta eu. Si cu fsc OEM sa nu se supere cineva de pe aici ca activam fraudulos 🙂

 In primul rand trebuie sa verifici daca unitatea ta are mufa pentru antena wifi. Poti sa faci asta utilizand toolul meu. Apoi doar daca ai mufa, se conecteaza o antena wifi si abia apoi se activeaza CarPlay. Oem sau fake, amandoua merg la fel ci e doar la alegerea ta pe care sa il cumperi. In schimb iti recomand antena oem. Este net superioara la semnal si stabilitate fata de una din China
 

Spor!

Link to comment
Share on other sites

ca sa nu te mai chinui cu tool-uri, ai unitate de navigatie:

HU-ENTRYEVO-HU-NAV_ECE_07FD_21
EntryEvoNav ECE DAB NAV_GPS MOST USB2 WLAN 2MICIN CVBS1 ETH OABR

deci are port wlan, doar sa adaugi antena cu part no. 61 11 9 308 571 = 136 RON la Automobile Bavaria

Edited by neo_andersson
  • Like 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuie modificat carplay.ini din ssh daca unitatea este evo. Daca este entrynav2 trebuie facut upgrade de soft la unitate dupa 20.07 versiunea (O2014C1R) 

Sau poti si cu feature installer. Da-mi un ping daca te incurci pe undeva

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, six in line said:

Salutare, pe un Navi NBT se poate pune/activa Apple CarPlay? Daca da, la ce pret sa ridica retrofit-ul? 

Salut. Pe unitate NBT, nu. Trebuie sa schimbi unitatea. Iei recomand un evo.

Ca piese ai nevoie de :

1. Cablu redresor tensiune de la 12V la 9V pentru monitorul tau - undeva la 200 Ron

2. Unitate Evo de 2GB sau 4GB, codata pe vinul tau - undeva la 400 euro

3. Antena OEM wifi (recomand oem, cele aftermarket sunt proaste) - undeva la 200 ron

Montaj plus codare undeva la 200 euro - 250 euro

Total undeva la 750 euro.

Numai bine! 

Link to comment
Share on other sites

Salutare. 

De ce are importanta daca FSC-urile sunt sau nu OE? Am auzit cazuri in care nu poti cumpara FSC-uri de la BMW pentru ca echipamentul nu vine cu masina. Eu am testat teoria si mi-au dat reject din 7 nivele de management (Cu connected drive, pana mi-am facut propriul server...)

Iar la partea cu Enav2 cu sau fara Wi-Fi, ce ne opreste la adaugarea de Wi-Fi?

Sunt doar curios daca nu se poate prin reprezentanta, de ce lumea fuge de activari asa zise "obscure". Pana la urma sunt doar alte chei :))

Link to comment
Share on other sites

Ca le baga in cap alti oameni ca nu sunt bune! Este la fel ca si cum ai avea un windows licentiat si altul cu licenta piratata. Windowsul e acelasi nu? Merge mai prost ala cu licenta piratata? NU!! Merge mai prost CarPlay cu fsc-uri non OEM? NU!!!!

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Inteleg analogia, dar exemplul nu e tocmai bun. Windows-ul mai face si alte chestii cu licenta, pe cand EVO-ul nu. Anyway off topic :)) Pt Carplay poti sa-i dai provisioning, dar anulezi semnatura din sw, ca sa NU schimbi VIN-ul. Si ramane omul cu FSC-urile lui OE, viata buna, tu ii bagi carplay pe gat la evo si toata lumea e fericita.

Pana la urma fiecare isi apara interesul, banuiesc. Cred ca se aplica si aici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut băieți 

    Din ce am citit eu pe aicea dacă ai NBT și faci update la i-level (care costă aprx 500 ron) primești Carplay sau poți sa îl cumperi din connecteddrive cu 300e, este corect? (cred ca ar trebui sa fie gratis update - ul de software). 

    Am intruat pe BMWW. COM și apar servicii connecteddrive activitate da în meniu-l din mașină nu apare nimic, e normal? 

O alta întrebare. Dacă am montat o antena wifi (originala) cum se poate activa/coda și se pot cumpăra activa opțiuni în plus față de ce a fost configurat inițial? 

As încerca să fac update la hărți dar nu doresc chestii piratate. (dacă e extravagantă folosesc telefonul în continuare îl lipesc pe ecranul de la i-drive).

Chestiile alea de control din aplicație (MyBMW) cum se activează? La mine nu apare nimic în app. 

Vă las vin-ul: WBA8T51050B343376

NBTevo_N18032l

Mulțumesc. 

Link to comment
Share on other sites

Salut,


Probabil ai connected drive inregistrata masina pe Romania iar cei din RO nu s-au sinchisit sa aduca serviciile in magazin.

Astfel, trebuie sa stergi masina creata pe contul de RO, si sa creezi pe o adresa fictiva de DE sau GB unde vei vedea Apple Carplay de cumparat ca optiune. Update-ul soft cred ca il poti face la reprezentanta, ca sa fie full trebe P sau R...

Edited by Ciprian01
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.