Jump to content

G20 330Xi


Kragod

Recommended Posts

Fac si lucruri bune

Mie spre exemplu a inceput sa imi placa foarte tare acea grila neagra de pe G20/G21 M340I

https://www.google.com/search?q=bmw+g20+m340i&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02_wmvlshgXgaFQj4brmlfvDOvL8A:1584103417226&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiTneKLvZfoAhXrxaYKHd9IBnoQ_AUoAXoECAwQAw#imgrc=nVs8Hb2xWcxEOM

 

Au aparut si versiuni pe E70, F10 etc dar acelea sunt... meh

Link to comment
Share on other sites

Tanzanite mi s-a parut prea inchisa pentru gustul meu, masina precedenta a fost un F30 negru si am vrut ceva mai deschis. Si mie mi se pare ca albastru merge f bine cu modelul, cu atat mai mult in combinatia de shadow line (inclusiv oglinzile si grila fata) cu albastru.

 

In alta ordine de idei, am ajuns la aproape 7.000 Km din octombrie, majoritatea facuti in afara.

Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am pus azi gumele de vara. Nu ma omor dupa jante, imi pare ca arata mai bine cu alea negre de iarna. Am vrut initial sa pun cauciucurile de vara pe jantele negre, doar ca sunt mai late pe spate (255) fata de jante (225).

 

94159610-677648482986780-8426629992556789760-n.jpg

Edited by Kragod
  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

merita sa pui ceva mai mare , daca tie iti plac asta nimic nu mai conteaza, cu alea de iarna chiar era prea cuminte ....In gama M performance sunt ceva mai reusite

 

 

https://cartun.net/new-cars/2020-bmw-330i-body-kit/

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Eu am pe 19' la ambele masini, n-am spart niciuna, nici strambat macar.

Cu e60 merge doar sotia, are style 128 pe 19', culmea n-are niciuna nimic, verificate acum in martie cand am schimbat rotile. Daca si o femeie merge cu 19' de 4 ani si n-a faultat niciuna...mai schimbati-va conceptiile astea.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

merita sa pui ceva mai mare , daca tie iti plac asta nimic nu mai conteaza, cu alea de iarna chiar era prea cuminte ....In gama M performance sunt ceva mai reusite

 

 

https://cartun.net/n...-330i-body-kit/

 

Nu e vorba de placut, dar simtul meu practic bate simtul estetic. Si asa am suspensiile M mai tari, cu ceva peste 18 inch imi omor rinichii in Romania. Ahh, in Germania probabil as fi avut de 20.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de placut, dar simtul meu practic bate simtul estetic. Si asa am suspensiile M mai tari, cu ceva peste 18 inch imi omor rinichii in Romania. Ahh, in Germania probabil as fi avut de 20.

 

eu merg cu 20 , nu imi rup rinichii , ma gandesc sa pun eibach . Optiuni personale clar

 

Nu e vorba de placut, dar simtul meu practic bate simtul estetic. Si asa am suspensiile M mai tari, cu ceva peste 18 inch imi omor rinichii in Romania. Ahh, in Germania probabil as fi avut de 20.

 

eu merg cu 20 , nu imi rup rinichii , ma gandesc sa pun eibach . Optiuni personale clar

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

E vorba de comfort... cine merge mult cu mașina ĂŽl deranjeazĂŁ toate gropile, canalizĂŁrile, sinele de la tramvai, etc... una e sa dai in asa ceva cu 17-18 si una e cu 19-20...zici ca se rupe mașina ca si comparație ĂŽntre jante.

 

DupĂŁ vorbim de piese cum ar fi caseta direcție, brațe, bucse, etc si in ultima instanța vorbim si de jante strâmbe/sparte.

 

Toate cele de mai sus pentru ca sa arate bine mașina... pe bune, te uiti la mașina sau mergi cu ea?

 

Jante pe 20 cu eibach si pachet M si nu mai poți parca peste tot unde vrei... sa stai sa cauți loc de parcare 30 minute si când gasesti sa vezi ca nu poți din cauza ca e prea joasa mașina si daca o lași prea in spate nh are loc sa treacĂŁ altul pe lângĂŁ tine sau eventual vi o zgârie ca e prea data inapoi, dar la final, mașina conteazĂŁ ca aratĂŁ bine cu jante mari...

 

E vorba si pĂŁrerea fiecĂŁruia, dar si de logica normalului pentru a te folosi de ce este mașina de fapt.

Edited by WIN60
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ai inteles total gresit, am si eu Bmw si as vrea sa i pun eibach si 19, de la aleea unde intru in parcare si pana la oras si la drumurile pe care le fac, efectiv daca fac alegerea de a pune arcuri sport sunt dobitoc, pentru ca știu unde merg cu mașina si cu toatĂŁ astea daca as face alegerea sa merg pe jante mai mari sau arcuri sport ar ĂŽnsemna sa fiu dobitoc, vorbesc de mine. Eu știu ce fac cu mașina si știu ca as avea destule situații nasoale in care as avea probleme.

 

Problema asta o am si eu de 4 ani, imi tot vine sa comand arcuri si dupã ce ma gândesc 10 minute... imi iau gândul, dupã 5 luni Iara imi amintesc ca as vrea si eu sa fie mai joasa si tot asa..

 

 

A fost o ĂŽntrebare de la un om care s a atacat. Ce te a deranjat? Nu am dreptate? Pentru ca nu e vorba de BMW aici, e vorba de orice marca de mașina pe care daca o echipezi cum spune ti voi din orice punct de vedere, mai puțin al esteticii, ai de pierdut.

 

Ma intereseazĂŁ cum aratĂŁ mașina de aia am si bĂŁgat atâția bani in ea, dar nu pana in punctul in care nu mai pot parca unde ar trebui sa pot.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Problema asta o am si eu de 4 ani, imi tot vine sa comand arcuri si dupã ce ma gândesc 10 minute... imi iau gândul, dupã 5 luni Iara imi amintesc ca as vrea si eu sa fie mai joasa si tot asa..

 

 

 

:))) si eu am dilema asta dar pana la urma seria 6 e destul de joasa oricum si nici acum nu pot ataca bordurile , as fi vrut sa am suspensie \M , ruliu destul de ciudat din cauza lipsei EDC la viraje agresive si condus mai nebun dar sigur nu mergi mereu asa .Arcurile Eibach nu se monteaza pt aspect , e stricta functionalitate acolo . Sa nu stricam topicul omului , are o masina f frumoasa si ii sta bine cum ii deserveste nevoile si functionalitaea . In rest optiuni personale difera de la om la om , simt eu ca si @edit a intles asta visavis de alte atitudini din trecut . Noul seria 3 e chiar reusit , mie imi pare ok si cu jantele astea de acum .

 

ps . Si toleranta la rinichi tot personala e

Edited by Myx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, scuzele mele de Off topic.

Kragod tu asculta la toți si fa i ca tine, adicĂŁ nu am zis toate astea ca sa facĂŁ cineva cumva dupĂŁ mine, am expus situația mea reala si de ce.

 

Mie imi plac jantele mai spițate si jantele tale chiar mi se par foarte ok.

 

Spor la treaba!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.