Jump to content

G20 330Xi


Kragod

Recommended Posts

@ Myx,

 

Omul are 255/40 pe spate si 225/40 fata.

 

 

 

225/45 pe fata, scuze.

 

Daca ar trece pe 19 ar fi 255/35 spate si 225/40 fata.

 

Raman la parerea mea ca pt seria 3, 18 inch e alegerea perfecta aspect/confort/sportivitate

Edited by edit
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pe mine nu ma deranjeaza discutiile, pot continua. :)

Eu sincer sunt de acord cu ambele puncte de vedere, dar repet pt mine simtul practic bate simtul estetic si cred ca 18 inch sunt de ajuns in conditiile date. Estetic as fi mers cu jante de 20 inchi.

Edited by Kragod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pt mine simtul practic bate simtul estetic si cred ca 18 inch sunt de ajuns in conditiile date. Estetic as fi mers cu jante de 20 inchi.

Eu cred ca e vorba si de obisnuinta.Odata ce te obisnuiesti cu binele, iti cam schimb parerea.

 

Dupa ce mergi pe drumuri si autostrazi fara gropi, denivelari, „ca n palma“ si cu roti pe 16 ti se pare ca e incomod cand treci peste rosturile de la poduri.

 

Iar cand bati Bucurestiul in lung si n lat cu roti pe 19-20 nu ti mai dai seama, e confortul maxim, te obisnuiesti gropile ce par a fi normalitate.

 

Cine stie, intelege!

 

Felicitari pt doua lucruri, modestie si masina :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Arata super masina!

Prin Februarie incerc sa cumpar si eu una SH :D

Ai avut vreo problema pana acum ?

 

Da, am fost nevoit sa o tin parcata in starea de urgenta. :)

 

Nu o sa tin masina foarte mult, anul viitor probabil o voi scoate la vanzare, daca nu la inceputul lui 2022. Poate o vei lua chiar tu :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pai asta a fost planul de la inceput, sa nu o tin mai mult de 2 ani-2 ani jumate. Am vrut sa am noul model cat mai repede de cand a iesit in martie 2019, configurat dupa placerea, nevoile si buzunarul meu, si dupa 2ani jumate sa iau altceva (ori faceliftul daca apare ori poate seria 4). Masina ajuns la mine in Octombrie, deci la 6 luni dupa lansarea modelului. Dealerul inca ma intreaba daca vreau sa imi fac garantia pe 3 ani in loc de 2 ani cat e acum, mai am timp sa ma decid. Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

Ca sa fiu inteles eu nu ma refeream la pachetul de service 5 ani sau 100K Km unde sunt incluse reviziile. Aia o am deja.

Eu ma refeream la garantia extinsa care este de 2 ani minim (cu atat vine masina de noua).. Pot decide daca o fac de 3 ani sau 200K KM la 286 Eur+TVA, de 4 ani sau 200K KM la 637 Eur+ TVA sau de 5 ani sau 200K Km la 1248 Eur+ TVA. Eu acum o am pe aia de 2 ani, nu stiu daca sa o iau pe aia de 3. :)

Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

:) De vandut usor nu stiu daca o sa fie cazul, romanii am impresia ca sunt inca indragostiti de diesel. Masina mea fiind benzina si cred eu dotata peste medie pentru un G20 (pretul de lista a fost 62.500 Eur) o sa fie destul de scumpa, potentiali cumparatori destul de putini dar e ok, ma astept la asta. Vedem atunci, nu ma gandesc acum la asta, doar am un zambet larg cand aud motorul ala de fiecare data.

 

Dar da, garantia extinsa ar ajuta cred la vanzare. Probabil o sa o fac pe 3 ani.

Edited by Kragod
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Te inteleg perfect, de asta am si optat pentru benzina cand am facut configuratia.

In alta ordine de idei, m-am uitat acum pe aplicatie si am 12.300 Km. Probabil pana ila jumatatea lui Oct cand am luat-o eu nu cred ca fac mai mult de 15K KM. Eu ma asteptam la un 20K-25K in primul an, dar cu pandemia asta a stat masina mai mult decat vroiam. Deci cand o s-o scot eu la vanzare probabil va avea 30K-35K KM. O sa incep anuntul cu clasicul :

 

"Pentru pretentiosi..." grin.png

Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.