Jump to content

E46, 325xi, black


pvsilviu

Recommended Posts

On 8/2/2022 at 10:59 AM, ingineru' said:

O facusi fata mare !

Arata foarte bine masinuta, sa va bucurati de ea.

Mai am un pic de lucru, sambata si luni. 

Ieri, am montat jantele cu anvelopele de vara, capace noi, sigle m, noi. Arata extraordinar. Jantele au fost sablate si vopsite, interior-exterior, una putin indreptata. 

Sambata lipesc lip-ul portbagaj iar luni, inlocuiesc acel plastic de la stergatoare. Scump, doar pe original.20220803_193524.thumb.jpg.e8f82cee4a9b3cbd636ea6924a9ce1fd.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asa se intampla cand te bucuri prea tare de un lucru: un pic ud pe jos, neatentia unei soferite si gata bara spate. Fii-miu la volan.

Maine am de bantuit pe la euroins, a naibii de treaba. Macar de as rezolva sa primesc banii. Sper sa poata fi reparata bara, sa nu stau sa caut prin tara bari m.

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa ras vine si plansul.

A 2 lea burduf planetara fata, rupt, janta proaspat vopsita, plina de vaselina.

Ok, oricum schimbam si acel suport stergatoare.

Service, lume multa, vine si randul meu. Pai aveti rupt si mecanismul de actionare al stergatoarelor, pana nu l avem ... nu mai schimbam.

Asta pe langa faptul ca, de ceva timp, se tot aprinde indicatorul de nivel lichid racire.

Azi l-am pus pe cel de la vasul de parbriz, sunt curios daca se rezolva. Diagnoza nu mai am.

Concluzia ... 

Masinile vechi nu trebuie folosite ca daily car. Locul lor e in muzeu, garaj, etc.

Ma gandeam la investitiile facute si daca, dand timpul inapoi, as cumpara una la vreo 12, 13 k euro, din Germania, km putini.

Nu merita!!!

 

Totusi, nu ma las! 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, pvsilviu said:

Acum caut pe aliexpres navigatie android pentru 325xi, harman kardon. Sunt incepator in domeniu, dar nu e graba.

Exista un modul bluetooth aftermarket care se integreaza cu casetofonul original, se numeste bluebus, o sa ai calitate audio similara cu aia de pe radio sau CD. Pentru nimic in lume nu as scoate casetofonul de fabrica, asa primitiv cum e el cu pixelii aia, tocmai asta il face cool.

Eu as cauta niste difuzoare si/sau un amplificator pentru casetofonul original, difuzoarele standard puse pe generatiile astea de BMW nu au fost ele cele mai stralucite.

O alternativa apropiata ca design sunt nevigatiile de la AVIN.

https://www.bluebus.dev/

https://avinusa.com/avant-4-multimedia-navigation-system-for-bmw-3-series-e46-m3.html

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am eu navigatie de pe aliexpress, hardware e praf, software e pulbere, atat pot spune, daca era facuta la clubul elevilor iesea ceva mai decent.

In principiu pot recomanda Xtrons sau Avin din dar toate sunt facute din acelasi aluat.

Bluebus e o solutie cat se poate de ok daca vrei doar muzica/sunetul telefonului in boxe, in rest cu a spus si Itarachiu, upgrade la difuzoare, eventual alt amplificator, dar depinde mult de urechea ta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.