Jump to content

Noul logo BMW


deeJayOg

Recommended Posts

Sincer imi place, e simplist si minimalist (noul trend, sa fim mai minimalisti in orice privinta, sa lasam o amprenta cat mai mica asupra planetei etc)... si parca e cumva back to origins...(pana si in video de prezentare i4, la un moment dat apare o reflexie a unui E30, cumva se sugereaza chestia asta). Insa nu mi-e clara o chestie: cercul in care scrie BMW, e transparent? Daca da, e chiar fain deoarece o sa se vada culoarea masinii prin el.
Link to comment
Share on other sites

Da, va fi transparent. O să preia practic culoarea mașinii. Sunt curios ce se întâmplă pe alb :)

 

Super :D... cred ca o sa arate putin ciudat... sau o sa fie o exceptie si-l fac griul asta deschis... ramane de vazut.

 

Eu sunt curios cum o sa arate capacelele de roti :)) nu-l pot face transparent acolo + volan si alte locuri unde mai apare.

 

Probabil ca noua logo va fi vopsit direct pe caroserie ==> cost reduction

 

+ nu o sa mai poata fi furat :)) deci doar avantaje.

Edited by VladE46
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ăn ultima vreme au ĂŽnnebunit toți cu design-ul ĂŁsta minimalist și plat (2D) - douĂŁ exemple mari: Apple cu vizualul iOS, Microsoft cu vizualui Windows

Prin 2013 era ceva cu adevarat nou, design-ul acesta minimalist. Deja apple s-a plictisit si a mai "evoluat".

Cam in urma bmw de data asta :))

Link to comment
Share on other sites

Cel mai frumos mi se pare cel din 1997!

 

Absolut.

Inspira respect.

 

Asta din 2020 e dull, in engleza descris cel mai bine.

Banal, pe romaneste.

 

Sa il faca macar (discret) luminos daca tot il pun pe masina electrica.

Sau consuma bateria inutil!? :laugh:

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios si eu cum vine asta? Logo pentru comunicare?!? Pai atunci e alta firma. Logo e logo. Nu e unul pentru toaleta, unul pentru portbagaj si unul pentru usa sefului.

 

Probabil ĂŽl vor face gradual, ĂŽn funcție de noile modele. Gen poate pe i4 sĂŁ fie folosit prima datĂŁ, sau poate pe G30 LCI, ĂŽn orice caz, modele ĂŽncĂŁ ne-scoase la ĂŽnaintare și deja puse ĂŽn vânzare.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu-mi place, pare facut intr-un logo maker d-ala gratuit.

 

Si mi-e greu sa cred ca va fi pus pe masini in urmatorii ani.

Eu am citit ca cel de pe masini ramane cel din 97, asa ca who cares?

 

https://www.roadandtrack.com/car-culture/car-design/a31246945/new-bmw-logo-not-for-cars/

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.