Jump to content

Recomandare kit corector pentru zgarieturi


Recommended Posts

Ia-ti 100g de vopsea (fiind negru 668, iei 2k), o pensula subtire sau o seringa cu ac, in functie de zgarietura si umpli locul cu vopsea. Repeti operatiunea de mai multe ori, apoi smilgher de 2000, 3000 apoi pasta pentru cutting si neaparat pasta pentru finish (mie imi place foarte mult menzerna 3500) fiind vorba de negru 668 e obligatoriul pasul asta.

Uita de kiturile minune pt repararea zgarieturilor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ia-ti 100g de vopsea (fiind negru 668, iei 2k), o pensula subtire sau o seringa cu ac, in functie de zgarietura si umpli locul cu vopsea. Repeti operatiunea de mai multe ori, apoi smilgher de 2000, 3000 apoi pasta pentru cutting si neaparat pasta pentru finish (mie imi place foarte mult menzerna 3500) fiind vorba de negru 668 e obligatoriul pasul asta.

Uita de kiturile minune pt repararea zgarieturilor.

 

Salut Alexandru,

Merci de sfat. Cum vine caldura incerc varianta ta.

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit/folosesc kit ul original Bmw. Culoarea mea e Black shapire metallic. Am fost mulĂâşumit mereu,folosindu-l pt zgârieturi minore sau bucĂŁĂâşi de vopsea sĂŁrite de pe capota/bara fata.

 

Kitul este ca cel din poza de mai jos? De unde ai cumparat?

e35b05a56622ef5e6404ddb72546d6f2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Culoarea ta de baza este 668. Iti trebuie 51910301947 pe care il poti comanda de aici.

Mai ai nevoie de alcool izopropilic, banda pentru mascare si de un set de pensule fine pentru pictura de diverse dimensiuni, in functie de dimensiunea reparatiei pe care o ai de facut(pensula din recipient este foarte mare si nu este recomandata retusurilor de precizie).

Alege o zi cu soare daca lucrezi afara.

Spala masina bine si las-o sa se usuce. Degreseaza zona de lucru cu alcool izopropilic. Mascheaza cu banda zona de lucru.

Setul de reparatie contine doua recipiente, intr-unul este culoarea de baza si in celalalt este lacul protector.

Inainte de a incepe lucrarea, tine recipientele intr-un loc calduros. Agita bine recipientul in care ai culoarea de baza, jumatate de minut ar trebui sa fie ok. Deschide recipientul si extrage capacul dar nu-l scoate de tot, astfel incat sa poti culege cu pensula ta fina vopseaua de pe tija/dop. Aplica vopsea putina, apoi asteapta o ora sa se usuce, inspecteaza, daca observi ca mai trebuie completat, repeta procesul, daca nu, lasa sa se usuce macar 15 ore. De preferat este sa protejezi de praf zona de lucru. Dupa 15 ore, daca ai nevoie sa polisezi, vei avea nevoie de hartie abraziva granulatie 2500-3000, daca esti multumit, aplici lacul protector.

Succes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.