Jump to content

Xdrive


Denissss

Recommended Posts

ce masina ai? ce motor ?

E90 320 177hp n47 ala // am fost ieri la un mecanic pentru o curatare de egr , iar cand am plecat d acolo mi a murit motorul(masina fiind automata m am c am speriat) , iar domnul mecanic a zis ca sunt ceva discuri din cutie si ca e cutia dusa ( si ca sa mi arate a incercat sa faca burnout cu ea si nu a reusit ) . A zis ca masina nu trage deloc si ca n are putere // a luat un seria 3 mai vechi de 143 de cai parca si mi a aratat diferenta(la acesta a reusit sa faca burnout

Edited by Denissss
Link to comment
Share on other sites

Asa se testeaza mai nou masinile clientilor? La Burnout?! :angry2: Servicii ieftine, rezultate pe masura!

Denissss, de curiozitate, intreaba-l pe dom' mecanic, nu are el o cutie de vanzare? Sunt curios de raspuns! Toate bune

 

Pai am vrut doar sa,curat egr ul si m am gandit ca nu e cn stie ce lucrarea , d aia m am si dus la un service oarecare , problema la mn a fost ca pana n 2500 ture masina pur si simplu nu accelera statea pe loc practic , am pus o pe tester si mi a dat 2 erori , una la egr si 54c6( eroare pe cutia de transfer , unde el a insistat ca este cutia de viteze si nu cea de transfer desi i am aratat eroarea pe net) iar cand am plecat de la el mi a murit motorul , am fost am pus o din nou pe tester unde a dat iar eroare la egr si de data asta si la debitmetru .

Maine o sa schimb si debitmetru iar daca problema tot persista inseamna ca are dreptate( ceva este neregula la cutie ).

Daca ati mai intalnit asa cv parerile voastre sunt binevenit

PS: acel seria 3 vechi nu avea xdrive ( el a zis ca daca dezactivez dtc ul ar trebui sa faca mai rau burnout ca acel seria 3 vechi , d aici si postul)

Edited by Denissss
Link to comment
Share on other sites

Service oarecare, mecanic oarecare, sfaturi oarecare, diagnoza oarecare, solutii oarecare...

Sfatul meu e sa mergi la alt mecanic care chiar se pricepe la Bmw-uri. Este posibil sa ai probleme cu rotita motorasului din cutia de transfer. Nu costa mult si se poate schimba relativ usor.

Verifica sa fie montat totul bine pe partea de aer, sa fie toate mufele bagate, sterge erorile la Egr si debitmetru si mergi cu masina sa vezi daca mai apare ceva.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.