Jump to content

BMW Z4 E89 2.0si


bricktop

Recommended Posts

poze aici:

https://postimg.cc/gallery/Yw6M60Y

 

Este editia Pure Balance de la e89: culoarea Alb perlat din fabrica (mineralsilberweiss metallic), iar scaunele sunt maro.

Suspensie reglabila pe duritate conform modurilor Comfort sau Sport.

Jante pe 19, cauciucuri aproape noi, cumparate acum un an.

Masina a stat in garaj toata iarna, adunat apoi cu perioada pandemiei, deci uzura cauciurilor este sub 5%.

Sunt Michelin Sport Pilot 4S.

 

Are elemente interioare M de fabrica: schimbator, volan, pedalier.

Keyless entry si start.

Functie start/stop

Faruri adaptive cu xenon

iDrive

Senzori fata-spate

HDD 20Gb

Bluetooth

 

basically in afara de cutie automata are cam toate optiunile pe care le putea primi o masina din 2011-2012

163.000 km

 

 

Dar pentru ca are 9 ani, are si defecte.

3 la numar, toate vizuale: parbriz crapat pe partea pasagerului, ciobitura de vopsea pe bara fata, fix intre rinichii de BMW, si ciobitura de vopsea pe oglinda dreapta, toate defectele fiind de la pietre. Am pus si poze cu defectele.

Masina se poate vedea in Bucuresti sau Popesti.

 

pentru verificare optiuni, WBALL31000E748333

(i-a fost facut chiptuning la Ginel in Buzau, a scos 236 CP si 360Nm pe dyno.)

 

 

pretul este de 14800 euro

tel 0726113803

Edited by bricktop
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Explanations:)

 

Masina a fost adusa in 2017 din Belgia, de o firma, cu 280.000 km la bord si cica “un angajat” i-a dat inapoi la 150.000 “din greseala”.

Eu am cumparat-o in 2018 cu 152.000 km in bord si pentru ca nu aveam nici istoric RAR la indemana pe vremea aceea, nici Car Vertical, iar masina arata ca noua si mai era si cabrio, am cumparat-o fara sa pun la indoiala kilometrajul.

 

De o saptamana insa am aflat ca a fost masluit, masina avand acum 164.000 in bord, caci eu am tratat-o ca atare, iarna in garaj, vara cateva drumuri la mare si cam atat.

Treaba este ca masina in continuare arata si merge ca de 100.000 km, nicidecum aprox 300.000, iar alt Z4 cu acest kilometraj nu am gasit pe tot internetul.

Pun la dispozitie raportul Car Vertical, pe mail sau sms (unde in afara de km, nu mai apare nimic care sa puna semne de intrebare) si in link aveti si istoricul afisat la RAR.

 

https://postimg.cc/yDdrDMkw

 

Iar pretul scade la cel mai mic ever pt un E89 turbo, in caz ca se incumeta cineva: 11.800 euro

Edited by bricktop
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.